12/09
Track Record WK-special Tokio 1 met Pieter Sisk

Pieter Sisk.
Foto: Belga
Pieter Sisk/DCLA geeft duidelijk een frisse en ontspannen indruk. De lange vlucht is prima verteerd. "Ik ben hier in Tokio sinds 1 september", steekt hij van wal in de podcast. "We zijn eerst op precamp geweest hier een drietal kilometer vandaan. Ideaal. Intussen zijn de atleten die op 1 september arriveerden goed aangepast aan het uur en de warmte." Vorig weekend stak hij de Oost-Chinese zee over voor een tripje naar Peking om er een Continental Tour Gold-meeting mee te pikken. Hij finishte vierde in de 800m in 1’45″20. "De 800m in China vorige zondag was een goeie test: om al eens in deze tijdzone gelopen te hebben en die warmte te ervaren in een wedstrijdsituatie. De prestatie was niet optimaal, maar het heeft me echt geholpen om de klik te maken. Sindsdien voel ik me beter en beter. Ik ben blij dat ik die trip heb gemaakt", legt hij uit in de podcast.
De combi 800m en 1500m is niet evident. Uiteraard wil hij op beide onderdelen schitteren. Maar als podcastpresentator Milan Augustijns aandringt, durft hij toch een lichte voorkeur uitspreken. "Ik ga niet zeggen dat ik de 1500m belangrijker vind, maar ik ben dit seizoen zowat de overstap aan het maken richting die afstand. Het zou 'nice' zijn om goed te presteren en het is ook het eerste nummer waar ik fris aan de start zal staan", laat hij in z'n kaarten kijken. Maar zijn 800m-snelheid is natuurlijk wel een wapen. "Ik zal qua 800m-PR altijd bij de twee à drie besten van mijn reeks zijn, maar ik moet het nog wel kunnen laten zien dan natuurlijk." De 25-jarige nationaal recordhouder op de 1000m oogt gretig voor zijn vierde senioreskampioenschap na het EK in Rome (2024), de Spelen in Parijs (2024) en het EK indoor in Apeldoorn (2025). "Over de Olympische Spelen was ik heel teleurgesteld. Het EK in Rome was vooral een tussendoortje en op het EK indoor in Apeldoorn was ik ziek. Maar over de Spelen voel ik me tot op heden nog vrij slecht. Het zou mooi zijn om hier op het WK de Spelen definitief door te spoelen zodat het niet meer in mijn hoofd blijft spoken."
Verder babbelt Sisk onder meer nog over het eten, de aanpassingen aan het uurverschil, zijn kamergenoten, zijn 1500m-collega's, zijn broer Tomas die aanwezig is als fotograaf en de topfavorieten Niels Laros en Jakob Ingebrigtsen.
Bekijk/beluister de aflevering op Spotify.
Vorige week lanceerden we een aflevring met Janie De Nayer en Merel Maes vlak voor hun afreis naar Tokio. Die is hier te bekijken op ons YouTube-kanaal.
WK-special Track Record met Pieter Sisk
Pieter Sisk blikt vooruit op zijn kampioenschap.