11/08
Reacties na IFAM-meeting WACT Bronze

Pieter Sisk met een fenomenale 1000m.
Foto: Johnny De Ceulaerde
Anne Zagré/RESC (100m in 11”77): "Nog één laatste jaar spurten"
"Ik ben een beetje ontgoocheld over mijn wedstrijd, want ik wilde een betere tijd lopen. Ik voel dat ik in vorm ben. Ik train veel op de 200 m en wil die afstand opnieuw lopen. Ik heb mijn persoonlijk record gelopen op de Belgische kampioenschappen. Daarom dacht ik dat ik sneller zou lopen op de 100 m. Het is mijn laatste seizoen: het is goed voor mij dat ik de ‘horden’ beëindig omwille van fysieke problemen. Ik leg me nog één laatste jaar enkel toe op de sprint. Daarna stop ik ermee. Er is nog tijd voor alles. Ik wil zeker iets betekenen voor de sport, maar ik wil geen trainer worden."

Anne Zagré. Foto: Johnny De Ceulaerde
Organisator Kim Barbé / EA: "We hebben een fantastisch team."
"Het was echt een zotte editie. We staan weer helemaal op de kaart en we zijn sterker dan ooit. Na een jaartje afwezigheid in Oordegem wilden we bewijzen dat de magie er nog altijd is, en dat is wel gelukt, denk ik. We hebben alles in het werk gesteld om voor de atleten optimale omstandigheden te creëren. Onze Belgische atleten hebben topprestaties geleverd. Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten. Er waren een paar proeven bij die zelfs extreem goed waren: de 3000 m steeple met Tim Van de Velde, die een toptijd neerzette (8’19”38, red.) in een supersnelle race, en de 5000 m met vijf lopers onder de 13 minuten. De kenners weten dat dit wereldklasse is. We staan met onze meeting 25ste op de wereldranking. Daarmee zijn we de hoogst genoteerde Bronze-meeting. Als ik één klein minpuntje kan aanhalen, dan is dat het gebrek aan aandacht van de nationale media zoals Sporza of de RTBF. Ons niveau is uitmuntend en naar mijn mening verdient dat meer weerklank in de nationale media, ook voor de algemene sportliefhebber.
We hadden echt een heel goed medewerkersteam, met goeie mensen die weten wat ze moeten doen. Organisatorisch liep het van een leien dakje. De workload is niet te onderschatten. Bij een organisatie met zoveel deelnemers komt nog heel wat meer kijken dan bij een meeting met pakweg 300 atleten. Het is een logistieke krachttoer tot en met. Alles is supervlot verlopen. Het is hard werken, maar we zijn superfier op het resultaat."

Een deeltje van het IFAM-medewerkersteam. Foto: Johnny De Ceulaerde.
Helena Ponette / HCO (winst op 400 m in 51”12): "Ideale omstandigheden."
"Ik ben heel blij: ik heb ontspannen proberen lopen in de eerste 200 m en die ontspanning blijven aanhouden in de laatste rechte lijn. De omstandigheden waren quasi ideaal: zeer weinig wind, droog, zonnig en een aangename temperatuur. Volgende week loop ik een 300 m in Leuven, op de meeting voor Mon. De limiet voor Tokio is 50”75. Daar zit ik nog een eind van verwijderd. Momenteel sta ik 35ste. Met de Cheetahs ga ik wel aantreden op de 4x400 m."

Helena Ponette liep een toptijd op de 400m. Slechts drie Belgische vrouwen liepen ooit sneller dan haar 51"12.
Mariska Parewyck / EA (vierde op 800 m in 2’00”40 — BR masters): "Heel tevreden."
"De start was behoedzaam. Met de traagste tijd in de reeks had mijn trainer (Kim Barbé, red.) me geadviseerd om niet te zot te starten en achteraan mee te schuiven, om vooral niet te snel door te komen aan de 400 m. Ik had wat moeite in het begin, want ik ben die snelstart niet gewoon. Omdat ze vooraan vertraagden, begon na 400 m de inhaalrace in baan 2. Vanuit voorlaatste positie ben ik uiteindelijk nog vierde geworden in een nieuw nationaal mastersrecord. Je moet het 800 m kunnen volhouden en dat heb ik uiteindelijk toch goed gedaan. In de tweede ronde ben ik in baan 2 blijven sprinten om nog in het spoor te geraken van de top drie. Ik kwam net tekort om onder die magische grens van de twee minuten te geraken. Desalniettemin ben ik heel tevreden met mijn nieuwe record. De betrachting is om zaterdag in Leuven een record te lopen op de 1500 m: 4’08”, graag! Normaal gezien eindigt mijn seizoen met de aflossingen (4x800 m, red.) om een Belgisch record te lopen met de zussen Kluskens."

De 36-jarige Mariska Parewyck blijft nog altijd verbeteren. Foto: Johnny De Ceulaerde
6. Pieter Sisk / DCLA (tweede op 1000 m in 2’15”29): "De laatste 200 m deden pijn! "
"Vorig jaar had ik ook de eer om sneller te lopen dan mijn gewezen, betreurde clubgenoot op de 800m. Veelbetekenend en fijn om hier een record te lopen. Omdat ik er vorig jaar in Hengelo slechts twee honderdsten boven zat, moest ik eronder geraken. De 1000 m zou misschien wel mijn ideale afstand zijn, moest het een olympisch nummer zijn.
Het gevoel was vrij goed. Ik had 52” gevraagd aan de pacer. Hij liep dat wel, maar niet even gestrekt, waardoor ikzelf het tempo moest corrigeren. Hij stapte ook redelijk vroeg uit. Dat was wel een scenario om de laatste 200 m goed af te zien, en dat is ook gebeurd. Het is een fijne beloning dat ik er ook nog een tweetal tienden onder duik. Toen de haas wegviel, begonnen mijn benen toch al wat pijn te doen. Ik ben zo ontspannen mogelijk proberen blijven lopen. Het heeft geholpen dat die Marokkaan (Moad Zahafi, red.) er ook bij was. Missie volbracht. Dinsdag loop ik 800 m op de Gold Meeting in Boedapest. Daarna loop ik op de Memorial Van Damme de 1500 m. Voor het WK heb ik nog geen beslissing gemaakt of ik beide afstanden loop."

Pieter Sisk op weg naar een BR op de 1000m. Foto: Johnny De Ceulaerde.
Lisa Rooms / AVLO (14de op 5000 m in 15’08”66): "Superblij met de enorme stap die ik gezet heb!"
"Omdat ik vrij groot ben, moest ik in het begin een beetje mijn plaats zoeken in de ruime groep van een vrij drukke race. Al vrij snel vond ik mijn ritme. Ik kreeg het iets vroeger lastig dan normaal op een vijf, omdat ik nu meer gedurfd heb. Chloé en ik hebben al zoveel duels uitgevochten. Het is gewoon een feit dat een duel dat tikkeltje extra verbetenheid oplevert. Ik ben superblij dat ik niet volledig ben stilgevallen. Ik kwam na 3000 m door in 9’04”: een beetje verval, maar niet superveel. Ja, derde aller tijden, dat is onder het Belgische record van vorig jaar. Dat doet mij enorm veel deugd. Wat Jana en Elise lopen, dat is gewoon superzot. Het is gewoon zaak om dicht bij jezelf te blijven en te weten dat je goed bezig bent, dat je ook een PR kan lopen. Dat ik hier 15’08” loop, dat zet mijn eigen progressie weer verder. Daar ben ik vandaag wel erg fier op. Er zijn nog geen verdere doelen gepland. Het is afwachten wat er met de ranking gaat gebeuren."

Lisa Rooms eind mei op de IFAM in Brussel waar ze ook al een knappe 15'20"05 neerzette.
Guillaume Grimard / DCLA (37ste op 5000 m in 13’20”05): "Ongelofelijke race"
"De race was echt ongelooflijk: het aantal mannen dat hier zo snel heeft gelopen met zoveel toptijden is ongezien. Ik had gelukkig drie weken geleden mijn PR al sterk verbeterd naar 13’28”. Dan ben ik hier in een goeie reeks terechtgekomen. Ik wist dat ik goeie benen had en dat er nog veel meer in zat. Een paar weken geleden was het tempo een beetje te traag. Ik heb daar wat liggen sukkelen; in de laatste ronde heb ik dan nog heel hard kunnen versnellen. Dat is eigenlijk niet van mijn gewoonte: dat betekent dat ik heel fris zat. Ik wist dat er vandaag nog heel veel in zat. Ik moest vandaag gewoon volgen. Uiteindelijk ging ik altijd een goeie tijd lopen: dat was het plan. Ik heb me goed kunnen plaatsen: uiteindelijk goed uit de wind kunnen zitten en niet te snel begonnen. Op het einde ging het toch nog allemaal een beetje te snel voor mij. Het laatste rondje heb ik maar twee seconden sneller gelopen dan mijn gemiddelde ronde. 13’20” op mijn limiet is gewoon fantastisch. Volgende week ga ik nog een 3000 m lopen in Leuven om richting 7’45” te gaan. Ik zit nu gewoon in een goed momentum: vorige week Belgisch kampioen geworden. Mijn seizoen is gewoon af."

Guillaume Grimard onlangs op het BK in Brussel. Foto: Luc Dequick.
Taymir Burnett/NED (tweede op 100m in 10”097, w -0,1m/s): "Niet genoeg rugwind."
"Doordat er maar één honderdste verschil zat tussen de drie beste sprinters, hadden we een heel goede strijd. Ik heb 10”10 gelopen. Ik hoopte op 10”00; dat was de limiet voor het WK in Japan. Jammer genoeg hadden we niet genoeg rugwind, er zat zelfs een beetje tegenwind. Verder heb ik echt genoten van de wedstrijd. Het was leuk. Tot 24 augustus heb ik nog de kans. Mijn volgende wedstrijd wordt Bern, in Zwitserland. Vandaag loop ik ook nog de 200 m, dus ik ga ervoor. De limiet is 20”16 en mijn seizoensbeste is 20”50, dus het moet nog een stuk sneller. Straks loop ik pas mijn derde 200 m van het seizoen. Ik ben nu 32 en hoop nog drie à vier jaar te kunnen doorgaan, tot de Spelen van L.A. (Los Angeles, red.). Dan ga ik stoppen."
Delphine Nkansa / RESC (tweede op 200 m in 23”07, w -0,7 m/s): "Ik werk toe naar Tokio."
"Ik ben een beetje gefrustreerd, omdat ik opnieuw onder de 23” wilde lopen. Op zestig meter van de finish was ik vermoeid en verkrampte ik. Ik heb gegeven wat ik kon, maar ik wist dat het vandaag zeer moeilijk zou worden. Ik voelde mijn hamstring opspelen. Hoewel het geen blessure is, voel ik wel vaak de spieren samentrekken. Het is bijna zoals een kramp. Zelfs voor een 100 m train ik rustig en onderhoud ik mijn conditie. Ik train nu meer dan een jaar met een physical trainer.
Ik loop met het estafetteteam (Belgian Rockets, red.) de 4x100 m op de Diamond League van Lausanne. Twee dagen later loop ik de 100 m op de Memorial Van Damme. Daarna lopen we nog de mixed relays. Mijn doel is om me individueel te kwalificeren voor de wereldkampioenschappen, hetzij via ranking, hetzij via de minima. Langzaam maar zeker werk ik naar Tokio toe. Als het niet lukt, dan proberen we het volgend jaar opnieuw. Ik geef niet op!"