05/05

11-17 mei: Week van de Diversiteit

diversiteit-beeld-website

11-17 mei: Week van de Diversiteit

Bij Atletiek Vlaanderen kunnen vluchtelingen deelnemen aan wedstrijden, worden atleten met een beperking op dezelfde manier behandeld als valide atleten, heeft 70% van de clubs een aangepast aanbod voor personen in armoede, zamelen clubs tweedehands sportkledij in, heeft meer dan 40% van de topatleten niet-Belgische roots…

Atletiek is een diverse sport, waar jong en oud zich goed voelt, waar mannen en vrouwen gelijk verdeeld zijn bij de sportende leden, waar racisme of homofobe opmerkingen zéér zelden voorkomen.

En toch streven we naar nog meer vrouwen in de clubbesturen en in de rangen van de hoger opgeleide trainers, nog een betere vertegenwoordiging van minderheden in besturen en commissies,  meer inspraak van jongeren in de werkingen, zowel op clubniveau als binnen de organisatie zelf.

Samen voor gelijkwaardigheid, inclusie en respect

Om diversiteit een plaats te geven binnen de federatie werd een diversiteitscharter opgesteld.
Samenhorigheid, gelijkheid, inclusie en respect zijn dé waarden waar we naar streven.

Tijdens de Week van de Diversiteit, die loopt van 11 tot 17 mei, vragen we vooral aandacht voor RESPECT. Té vaak moeten nog geschillen behandeld worden tussen de verschillende actoren op de terreinen: atleten, trainers, juryleden, medewerkers, bestuurders, ouders, … Nochtans hebben we allemaal één passie: atletiek beoefenen in een optimale omgeving.

Werd jij al eens slachtoffer van haatspraak of was je getuige van een incident en wist je niet hoe te reageren. Volg de online sessie “Reageren op haatspraak in de club” op donderdag 13 mei tussen 19u30 en 21u.
Meld je voor 11/5 aan via deze link en je ontvangt de deelnamelink.

Onderteken het charter!

Onderteken het diversiteitscharter  en kom in aanmerking om een duoticket te winnen van de Allianz Memorial Van Damme!
We verdelen 20 duotickets onder de deelnemers aan deze actie.

memorial-zonder-achtergrond
Breng diversiteit in beeld

Deel foto’s of video’s van jouw interpretatie van diversiteit  op social media, in combinatie met #diversiteitsweek en @atletiek.be (Instagram) of @AtletiekVlaanderen (Facebook). Tijdens de Bekers van Vlaanderen, de Interclubwedstrijden en het Kampioenschap van Vlaanderen zijn er zeker mogelijkheden om jong en oud, diverse culturen, verschillende actoren… samen te brengen in een leuke opname.

Neem deel aan deze initiatieven en laten we als één familie streven naar een 
respectvolle, inclusieve, gelijkwaardige atletiekbeoefening!
Ga voor een diversiteitslabel

Wist je al dat jouw club een diversiteitslabel kan verdienen?
Dat doen we op basis van een clubscan die opgesteld werd door de Vlaamse Sportfederatie in samenwerking met Thomas De Bock (jawel, de marathonloper) van UGent.
Aan de hand van enkele vragen worden 6 criteria gescreend en krijgt de club adviezen om de werking te optimaliseren. De club kiest twee acties en voert die uit, waarna het label wordt toegekend.
10 clubs behaalden inmiddels het label: ALVA, AVKA, AVLL, AVLO, ATLE, BVAC, FLAC, GENK, RAT en RCG
Dankzij de steun van Allianz krijgen deze clubs een bonus van 750 euro waarmee ze hun werking verder kunnen optimaliseren.

Wil je hierover meer weten? Neem deel aan de infosessie “Hoe maak ik mijn club laagdrempelig?” op maandag 11 mei tussen 19u30 en 21u. Thomas De Bock geeft een beeld van de noden om als club laagdrempelig te zijn naar verschillende doelgroepen en geeft uitleg over de scan en het behalen van het diversiteitslabel.
Meld je voor 9/5 aan via deze link  en je ontvangt de deelnamelink.

Diversiteitslabel federatie

Atletiek Vlaanderen werd de voorbije jaren gescreend door Actiris op vlak van diversiteit, met het oog op het bekomen van het diversiteitslabel voor bedrijven. Dat resulteerde in 9 actiepunten waar de afgelopen twee jaren werd aan gewerkt.
Behaalde de federatie het diversiteitslabel voor bedrijven? Dat vernemen we op  9 juni!

visual-diversiteitslabel-2026-page-0001