18/01

Van Lokeren en Geirnaert maken indruk op KVV indoor cadetten en scholieren

atllnvr-0349

Eloise Van Lokeren (91) op weg naar een toptijd.

Het indoorseizoen komt stilaan op kruissnelheid en voor cadetten en scholieren volgen de topwedstrijden elkaar in sneltempo op. Vandaag verzamelden ze zich in de Gentse Topsporthal voor het Kampioenschap van Vlaanderen. Daar werden knappe prestaties neergezet: vier atleten behaalden zelfs een notering in de nationale top tien aller tijden. Vooral de 56”76 van Eloise Van Lokeren op de 400 meter bij de cadetten meisjes en de 7”80 van Jan Geirnaert op de 60 meter horden bij de scholieren jongens sprongen in het oog.

Eloise Van Lokeren/AVLO had twee weken geleden, tijdens het PK indoor, al een sterke chrono van 57”71 laten optekenen, maar vandaag deed ze daar nog bijna een volle seconde af. Met haar indrukwekkende 56”71 staat de Oost-Vlaamse nu tweede aller tijden, op 0”50 van het record van Janne Vergote/RIEM. Ook in de andere categorieën werden knappe tijden gelopen op de 400 meter. Bij de scholieren meisjes liep Alice De Durpel/VAC naar 56”16 en bij de jongens lieten cadet Yander Ignouf/MACW en scholier Rune De Bouw/PEGA respectievelijk 52”95 en 50”12 noteren.

Ook de hordelopers toonden zich van hun sterkste kant. Jan Geirnaert/KAAG pakte bij de scholieren de Vlaamse titel op de 60 meter horden in een zeer sterke 7”80. Daarmee staat hij zesde op de ranglijst aller tijden, en dat als eerstejaars. Cadet Finn De Maere/AVLO zette eveneens een topprestatie neer op de hoge horden. Hij liep in de reeksen naar 8”23 en benaderde daarmee het nationaal record van Rafael Franzini/MOHA tot op drie honderdsten. In de finale was zijn 8”27 ruimschoots voldoende voor de Vlaamse titel. Na een worp van 15m47 in het kogelstoten mocht de Oost-Vlaming bovendien nog een tweede gouden medaille in ontvangst nemen.

Op de sprintnummers greep cadet Sileny Bergs/AVT de dubbel op de 60 meter (7”82) en de 200 meter (25”35). Bij de scholieren meisjes was Billie-Louise Pallemaerts/WIBO de snelste op de 60 meter met 7”80 en kroonde Janne Geys/VMOL zich tot Vlaams kampioene op de 200 meter in 25”28. Bij de jongens waren cadet Mathis Wanneyn/KAAG (7”55) en scholier Diego Lopez-Ukwadi/OB (7”14) de snelsten op de 60 meter. Op de 200 meter ging het goud respectievelijk naar Len Van Marsenille/RCT (23”95) en Emiel Thierens/VOLH (22”50).

Op de 800 meter zorgden scholier Wout Schepens/ACHL en cadette Lily-Rose Peeters/ESAK met respectievelijk 1’58”73 en 2’14”94 voor de beste prestaties.

In de kampnummers viel vooral het podium van het kogelstoten bij de scholieren meisjes op. Alle drie de medailles gingen naar Houtland AC. De titel was voor Chiara Dhont, die met 15m24 de zesde prestatie aller tijden neerzette. Daphne Desseyn pakte zilver met 14m62 en Zoë Van Acker brons met 12m47. Bij de scholieren jongens ging de Vlaamse titel in het kogelstoten naar Andreas Palm/RIEM met 15m70.

Ook de hoogspringers lieten zich opmerken. Bij de cadetten meisjes ging Fien Van Geyte/HAMM over 1m70 en bij de scholieren jongens greep Samuel David Bosscher/BRAB het goud met een sprong over 1m95. In het polsstokspringen viel vooral de 4m21 van Tjorben Fredrickx/AVKA op.

Bij de cadetten meisjes was er een mooie dubbel voor Etoilia Gorens/ACA: goud in het kogelstoten (13m86) én in het verspringen (5m73). Ook scholier Lewis Geuns/AVT mocht twee gouden medailles in ontvangst nemen. Zij won het verspringen (5m69) en het hinkstapspringen (11m77). Bij de jongens zorgden cadet Vik Ronsyn/VOLH (6m24) en Mauro Vliebergh/EA (6m70) voor sterke prestaties in het verspringen. In het hinkstapspringen zette scholier Cas Vermeersch/STAX met 12m64 een knappe prestatie neer.

 

Bekijk de uitslagen op Atletiek.nu.

Herbekijk de livestream.

 

atllnvr-0298

Jan Geirnaert (154) in actie op de 60m horden. Foto: Nadia Verhoft.