19/09
Sander Vercauteren en Julie Voet pakken Belgische titel 10km op de weg in Torhout

Sander Vercauteren en Julie Voet.
Foto: Johnny De Ceulaerde
Julie Voet/AVR startte als de te kloppen vrouw op het BK in Torhout. De 23-jarige loopster was de titelverdedigster en bewees op 5 september met een sterke 10km in 32'11" in Rotterdam dat ze in uitstekende vorm verkeerde. Ze loste de verwachtingen helemaal in. In de aanvangsfase klampten Charlotte Penneman/OSP en Charlotte Van Laethem/HCO nog eventjes aan, maar al na 1 km begon Voet voorsprong te nemen. Na 33'01" maakte ze het zegegebaar. Eind oktober wil Voet haar debuut maken op de halve marathon.
De verschillen liepen aardig op. Kersvers Belgisch beloftekampioene op de 5000m, Charlotte Penneman (33'31"), volgde een half minuutje later als tweede. Charlotte Van Laethem (34'06") greep het brons, voor Soline Braeckman/DCLA (34'41") en de 37-jarige master Nina Lauwaert/ROBA (34'45").
Na haar race kon Julie Voet gaan supporteren voor haar vriend Sander Vercauteren/ACME. Een viertal stak erbovenuit in de mannenwedstrijd. Naast Vercauteren draaiden Vincent Bierinckx/ACHL, Marvin D'Aurillo/CABW en Nathan Sevenois/RCG mee in de kopgroep. Na een versnelling van Vercauteren, iets voorbij halfweg, begon de kopgroep te verbrokkelen.
Vercauteren finishte in 29'05". Hij bouwde een mooie bonus van 23 seconden uit op runner-up Bierinckx, die de titel bij de masters greep. Florens Maricau/KKS had zijn race goed ingedeeld en kon in de laatste kilometers nog oprukken naar het brons. Zijn tijd: 29'53". Marvin D'Aurillo (30'00") werd vierde en Nathan Sevenois/RCG (30'02") vijfde. Zowel Sevenois als Bierinckx namen een maand geleden nog deel aan de marathon op het EK in Birmingham.
Om het familiesucces helemaal compleet te maken, won Bjorn Voet/AVR, de vader van Julie Voet, het goud bij de masters 50+.

Sander Vercauteren.
