13/07

Emiel Botterman verbluffend snel op 100m

ldq-4506

Emiel Botterman

De Moore Guldensporenmeeting WACT Bronze Flanders Cup heeft zijn eer van sprintersfestival opnieuw alle eer aangedaan. Een sterk internationaal deelnemersveld stuwde de prestaties de hoogte in, maar ook onze landgenoten zorgden voor een aantal hoogtepunten. Emiel Botterman was met 10”29 op de 100m een van de uitblinkers. Elie Bacari, Steffi De Saegher en Nel Vanopstal bewezen met mooie prestaties klaar te zijn voor het EK U23.

De organisatie van de Moore Guldensporenmeeting WATC Bronze Flanders Cup slaagt er jaar na jaar in om een zeer sterk internationaal deelnemersveld naar Kortrijk te halen. Dat resulteerde in 3 Flanders Cup-records: Michelle Jenneke (100mH), Salwa Eid Nasser (200m) en Pauline Hondema (ver). Vooral de sprintnummers zijn steevast van heel hoog niveau. Onze landgenoten spelen daarin niet meteen een vooraanstaande rol, maar worden wel vaak in de schaduw van de internationale toppers naar een hoger niveau gestuwd. Emiel Botterman/DEIN mocht in de B-reeks van de 100m aantreden en deed het daarin uitstekend. Hij spoelde jarenlang blessureleed door met een knaltijd van 10”29 bij een geldige rugwind van 0,9 m/s. Daarmee duikt hij de top tien aller tijden binnen. Bij de vrouwen evenaarde Rani Vincke/OEH met 11”50 haar seizoensbeste. Op de 200m klokten Jonas De Smet/OEH en Adrien Devriendst/ACME beiden 21”28 en was Janie De Naeyer/OEH met 23”65 de beste Belgische.

Op de 110mH was het uitkijken naar de prestatie van Elie Bacari/DCLA, die als een van de topfavorieten naar het EK U23 trekt. In de reeksen liep het met 13”66 nog wat moeizaam, maar in de finale liep hij naar een knappe 13”44 en een tweede plaats. Daarmee tankte hij het nodige vertrouwen om in Bergen mee te spelen voor het goud. Bij de vrouwen was Yanla Ndjip Nyemeck/RESC de snelste Belgische met 13”06 en een vierde plaats. In de B-finale ging de overwinning naar Steffi De Saegher/ACW met een mooie 13”28. Ook zij trekt met een goed gevoel richting Bergen.

Op de 400m kwamen met Dylan Borlée/OEH en Florent Mabille/RESC twee Tornado’s in actie. Ze liepen beiden een degelijke race en klokten af na respectievelijk 45”60 en 45”78. De overwinning was voor het organiserende Kortrijk Sport met de Marokkaan Younes Chattoui. Hij liep naar 45”40 en een nieuw persoonlijk record.

Op de dubbele baanronde kregen we met Nel Vanopstal/ACME en Mariska Parewyck/EA twee landgenotes in de A-reeks. Vanopstal toonde zich de sterkste van de twee en finishte als derde in2’03”02. Parewyck werd vierde in 2’03”67. Bij de mannen kleurde het West-Vlaams duo Mattis Tanghe/AVMO en Aurèle Vandeputte/HAC de B-reeks. Tanghe finishte daarin als tweede in 1’48”35, terwijl Vandeputte 1’48”38 liet optekenen. In de A-reeks liet Tibo De Smet/RCG 600m lang een goeie indruk, maar kwam in het slot van de wedstrijd te kort om de overwinning te pakken. Hij finishte als vierde in 1’46”87.

Als kampnummers stonden in Kortrijk enkel het verspringen en het hoogspringen op het programma. In het verspringen bij de vrouwen liet Maité Beernaert/HAC een sprong van 6m06 optekenen en in het hoogspringen ging Yorunn Ligneel/HAC over 1m71.

Internationaal sprongen drie absolute topprestaties in het oog. Op de 100mH liep de Australische Michelle Jenneke naar 12”89, wereldtopper Salwa Eid Nasser snelde op de 200m naar 22”82 en de Nederlandse Pauline Hondema liet in het verspringen een sprong van 6m91 optekenen (een Nederlands record). Daarmee werden drie Flanders Cup-records verbeterde en zo staat de teller op 15 recordverbeteringen in Kortrijk.

Bekijk de uitslagen op Atletiek.nu.

Bekijk de Flanders Cup-records van de vrouwen.

Bekijk de Flandders Cup-records van de mannen.

 

 

 

ldq-4865

Nel Vanopstal liep een zeer sterke 800m. Foto Luc Dequick.