Atletiek&Co
Topsport
Atleten
Atleten met een handicap
Trainers
Jury
Ethisch en gezond
Running&Co
Running
G-atletiek
Info op maat
Trainers
Ethisch en gezond
Kids&Co
Kids aanbod
Atletiekkampen
Trainers
Jury
Ethisch en gezond
Voor de clubs
Administratie
Clubondersteuning
VZW en financieel
Info voor medewerkers
Documenten doorzoeken
Nuttige info
Over ons
Vacatures
Vind een club
Clubs
Wie is wie?
Goed bestuur
Contacteer ons
Nieuws/

Eline Berings komt naar de Jeugddag!

05/03

Eline Berings komt naar de Jeugddag!

eline2

Foto: Belga

Niemand minder dan de koningin van de Gentse Topsporthal Eline Berings zal aanwezig zijn tijdens de 30e Jeugddag van de Vlaamse Atletiekliga op zaterdag 16 maart!

De vele jeugdatleten zullen zich niet alleen kunnen amuseren tijdens de knotsgekke atletiekactiviteiten, zij zullen ook een foto met deze absolute atletiektopper als herinnering kunnen koesteren. Ook onze jeugdmascotte Spike zal aanwezig zijn en de kinderen meenemen op het grootste verjaardagsfeestje van het land. Op het einde van de dag gaan we samen het Belgisch record kinderpolonaise proberen te verbreken.
Haast je om erbij te zijn, inschrijven doe je via je club. Alle informatie vind je op www.atletiek.be/jeugddag.

Het volledige inschrijvingsgeld gaat elk jaar naar een goed doel. Eline heeft gekozen voor Sportaround vzw. Sportaround is een organisatie, opgericht door atleten Bashir Abdi en Bert Misplon, die streeft naar sportmogelijkheden voor iedereen! Door middel van sport krijgen kinderen kansen om zich op een positieve wijze te ontplooien.

Sportaround organiseert naschoolse bewegingslessen (Sportsnacks) op 50 scholen in en rond Gent. Een uur bewegen onder begeleiding van een ervaren sportlesgever in de school, aansluitend op de schooluren. Door de vertrouwde omgeving, de vaste lesgever en de lage kostprijs zijn de lessen heel toegankelijk voor elk kind. Diverse groepen samen laten sporten is een troef om kinderen verdraagzamer en respectvoller te maken, dit door hen de positieve attitude en het groepsgevoel van sport mee te geven.

De tweede doelstelling van Sportaround is om alle kinderen en jongeren te stimuleren tot duurzame sportbeoefening. Hiervoor hebben ze verschillende laagdrempelige sportwerkingen in samenwerking met lokale sportclubs. Daarnaast leidt de trajectbegeleider kinderen, die via verschillende sociale organisaties worden doorverwezen, toe naar sportclubs. 

Met de middelen die ze, oa door de Jeugddag, krijgen gaan ze sportmateriaal aankopen om in de tijdelijke invulling in de Moscouwijk wekelijks de kinderen uit de buurt te laten bewegen. Alle kinderen zijn daar op woensdagmiddag gratis welkom om te sporten onder begeleiding van hun lesgevers.

eline2

Foto: Belga

Tags:

jeugddag
eline berings

Auteur: Nick Janssens

Publicatiedatum: 05/03/2019

Locatie: Brussel

spandoek-acg

29/03

Jeugddag 2023: ACG wint de spandoekenwedstrijd!

snapshot-1

14/03

Jeugddag staat na vier jaar opnieuw voor de deur!

noor-vidts-belgrado

03/02

Jeugddag: Zoektocht naar Noor Vidts en Spike in Japan!

Atletiek&Co
Topsport
Atleten
Atleten met een handicap
Trainers
Jury
Ethisch en gezond
Running&Co
Running
G-atletiek
Info op maat
Trainers
Ethisch en gezond
Kids&Co
Kids aanbod
Atletiekkampen
Trainers
Jury
Ethisch en gezond
Voor de clubs
Administratie
Clubondersteuning
VZW en financieel
Info voor medewerkers
Nuttige info
Over ons
Vacatures
Vind een club
Wie is wie?
Goed bestuur
Contacteer ons

Vlaamse Atletiekliga v.z.w.
K. Boudewijnstadion
Marathonlaan 119C 
1020 Brussel

Website door Codeurs