Vijf jaar na de Olympische Spelen, worden ook de 16de wereldkampioenschappen atletiek van 4 tot 13 augustus in de Britse hoofdstad Londen gehouden.

Links

IAAF-website WK Londen

LOC-website WK Londen

Palmares Belgen tijdens de wereldkampioenschappen outdoor

Download hier de selectievoorwaarden in PDF.

Tijdschema & Resultaten

(Uurweergave in Belgische tijd)

           
Vrijdag 4 augustus      
20:20 M Discus Q Gr.A Philip Milanov 8ste met 63m16 = 14v32 
20:45 W Polsstok Q Gr.A Fanny Smets 11de met 4m20 = 20v30
           
Zaterdag 5 augustus      
Ochtend          
11:05 W 100mH 7K Nafi Thiam R3 - 4de in 13.54 (0.0) - 1044p = 11v31
    100mH 7K Hanne Maudens R1 - 6de in 14.47 (0.3) - 913p = 31v31
11:45 M 400m Reeks Kévin Borlée R1 - 3de in 45.09Q =11v52
    400m Reeks  Jonathan Borlée R4 - 4de in 45.70q = 22v52 
12:30 W Hoog 7K Nafi Thiam 1ste met 1m95 - 1171p 
          Stand na 2: 1ste 2215p
    Hoog 7K Hanne Maudens 12de met 1m77 - 941p
          Stand na 2: 24ste 1854p
Avond          
20:00 W Kogel 7K Nafi Thiam 1ste met 15m17 - 872p
          Stand na 3: 1ste 3087p
    Kogel 7K Hanne Maudens 27ste met 11m80 - 648p 
          Stand na 3: 27ste 2502p
22:00 W 200m 7K Nafi Thiam R2 - 2de in 24.57 (0.0) - 927p = 14v30
          Stand na 4: 2de - 4014p
    200m 7K Hanne Maudens R3 - 8ste in 25.43 (-0.4) - 848p = 28v30
          Stand na 4: 27ste - 3350p
           
Zondag 6 augustus      
Ochtend          
11:00 W Ver 7K Nafi Thiam 1ste met 6m57 (-0.5) - 1030p
          Stand na 5: 1ste - 5044p
    Ver 7K Hanne Maudens 12de met 6m15 (0.1) - 896p
          Stand na 5: 26ste - 4246p
11:40 M Polsstok Q Gr.B Arnaud Art 4de met 5m60q = 9v29 
11:55 M Marathon Finale Abdelhadi El Hachimi DNF
14:00 W Speer 7K Gr.B Nafi Thiam 2de met 53m93 - 936p
          Stand na 6: 1ste - 5980p
12:45    Speer 7K Gr.A Hanne Maudens 27ste met 35m44 - 580p
          Stand na 6: 25ste - 4826p
           
Avond          
20:40 M 400m SF Kévin Borlée HF1 - 4de in 45.10 = 11v24
    400m  SF  Jonathan Borlée HF3 - 5de in 45.23 = 16v24 
21:40 W 800m 7K Nafi Thiam R3 - 10de in 2.21.42 - 804p = 24v28
          Eindstand: GOUD met 6784p
    800m 7K Hanne Maudens R1 - 3de in 2.12.87 - 923p = 7v28
          Eindstand: 23ste met 5749p
           
Maandag 7 augustus      
           
Dinsdag 8 augustus      
20:35 M Polsstok Finale Arnaud Art NM
           
Woensdag 9 augustus      
21:05 M 5000m Reeks 1 Bashir Abdi 6de in 13.30.71 = 19v42
    5000m Reeks 2 Soufiane Bouchikhi 11de in 13.28.64 = 11v42
           
Donderdag 10 augustus      
21:25 M 1500m Reeks 3 Ismael Debjani 11de in 3.43.71 = 22v45
           
Vrijdag 11 augustus      
Ochtend          
11:00 M 100m 10K Thomas Van Der Plaetsen R1-6de in 11.35 (-0.2) - 784p = 31v35 
11:45 W 100mH Reeks 1 Anne Zagré 4de in 12.97Q (-1.4) = 15v40
    100mH Reeks 4 Eline Berings 7de in 13.35 (-0.6) = 33v40
12:05 M Ver 10K Thomas Van Der Plaetsen 26ste met 7m09 (0.1) - 835p
          Stand na 2: 29ste met 1619p
13:55 M Kogel 10K Thomas Van Der Plaetsen 28ste met 13m03 - 669p 
          Stand na 3: 31ste met 2288p
Avond          
18:00 M Hoog 10K Thomas Van Der Plaetsen 18de met 1m96 - 767p
          Stand na 4: 28ste met 3055p
20:05 W 100mH SF 1 Anne Zagré 8ste in 13.34 (0.5) = 24v24
21:45 M 400m 10K Thomas Van Der Plaetsen DNS
           
Zaterdag 12 augustus      
Ochtend          
12:50 M 4x400m Reeks Tornados R1v2: 3de in 2.59.47 Q = 3v16
        Dylan Borlée - Jonathan Borlée - Robin Vanderbemden -  Kévin Borlée
Zondag 13 augustus      
22:15 M 4x400m Finale Tornados 4de in 3.00.04
        Robin Vanderbemden - Jonathan Borlée - Dylan Borlée - Kévin Borlée

 

Selectiecriteria

De selectiecriteria dienen éénmalig gerealiseerd te worden in de periode van 1 JANUARI 2017 t.e.m. 23 JULI 2017.

Mannen Discipline Vrouwen
U23       U23
10.12 10.11 100m 11.25 11.26
20.44 20.39 200m 22.99 23.10
45.50 45.33 400m 51.93 52.10
1:45.90 1:45.79 800m 2:00.37 2:01.00
3:36.00 3:36.00 1500m 4:07.43 4:07.50
13:22.60 13:22.60 5000m 15:22.00 15:22.00
27:45.00 27:45.00 10.000m 32:15.00 32:15.00
2h13.12 2h12.32 Marathon 2h30.10 2h31.25
13.48 13.48 110m/100m H 12.98 12.98
49.35 49.35 400m H 56.10 56.10
8:32.00 8:30.86 3000m SC 9:40.04 9:42.00
2.30 2.30 High Jump 1.94 1.94
5.70 5.70 Pole Vault 4.55 4.55
8.15 8.15 Long Jump 6.75 6.75
16.80 16.80 Triple Jump 14.10 14.1
20.50 20.50 Shot Put 17.75 17.75
65.00 65.00 Discus Throw 61.20 61.20
76.00 76.00 Hammer Throw 71.00 71.00
83.00 83.00 Javelin Throw 61.40 61.40
8100 8100 Deca/Hepta 6200 6200
  Invit IAAF 4x100 Invit IAAF  
  Invit IAAF 4x400 Invit IAAF  

Opmerking:

• Er worden maximum 3 atleten per discipline geselecteerd. Indien meer dan 3 atleten de vooropgestelde criteria behalen, worden de 3 atleten met de beste prestatie geselecteerd.

• Indoorprestaties voor afstanden van 200m en meer worden aanvaard indien ze gelopen worden op een piste van 200m.

• De atleten voor meerkamp en 10.000m kunnen geselecteerd worden op basis van prestaties gerealiseerd vanaf 1 januari 2016.

• De atleten voor de marathon kunnen geselecteerd worden  op basis van prestaties gerealiseerd tussen 1 januari 2016 en 14 mei 2017.

• Prestaties die behaald worden in gemengde reeksen worden niet aanvaard. Enkel prestaties op 5.000m en 10.000m , in overeenstemming met regel 147 van de IAAF, worden aanvaard indien een te klein aantal deelnemende atleten van een geslacht niet in staat stelt om een aparte reeks te organiseren EN indien er geen hulp is van een of meerdere atleten van het ene geslacht in functie van het andere geslacht.

• Indien de IAAF na het afsluiten van de kwalificatieperiode atleten opvist, zal de KBAB enkel die atleten selecteren wiens prestatie minstens overeenkomt met het gemiddelde van de 40ste wereldprestatie  van de afgelopen twee competitiejaren (2015/2016)

• Atleten die gekwetst raken tijdens het seizoen na het leveren van de prestatie die meetelt voor de selectie, dienen hun vormbehoud te bewijzen voor aanvang van de kampioenschappen.

• Betreffende aflossingen:
o De 8 eerste teams van de “World Relays” (Bahamas, april 2017) zijn automatisch geplaatst.
o Op het einde van de kwalificatieperiode zal de IAAF de overige 8 teams uitnodigen op basis van de 8 beste prestaties geleverd tijdens deze kwalificatieperiode.

Atleten die aan de minimavoorwaarden voor Londen voldeden:

Discipline Prestatie Naam, voornaam/Club Locatie, datum
Mannen      
       
400m 44.79  Kevin Borlée/RCB  Madrid/Esp, 14.07.17 
400m 45.09 Jonathan Borlée/RCB Madrid/Esp, 14.07.17
1500m 3.33.70 Ismael Debjani/CABW Hengelo/Ned, 11.06.17 FBK
5000m 13.16.74 Abdi Bashir/RCG Eugene/Usa, 27.05.17
5000m 13.22.18 Soufiane Bouchikhi/CABW Heusden, 22.07.17 Nacht
Marathon 2u10.16 Koen Naert/RESC Rotterdam/Ned, 08.04.17
Marathon 2u10.34 Abdelhadi El Hachimi/SMAC Gold Coast/Aus, 03.07.16
Polsstok 5m70 Arnaud Art/FCHA Keulen/Ger, 22.07.17
Discus 66m39 Philip Milanov/VAC Oslo/Nor, 15.06.17 Bislett
Tienkamp 8.332p Thomas Van Der Plaetsen/DEIN Rio De Janeiro/Bra, 18.08.16
       
Vrouwen      
       
100mH 12.96 (0.6) Anne Zagré/RESC Gainesville/Usa, 28.04.17
Hoogspringen 1m96i Nafi Thiam/RFCL  Belgrado/Srb, 03.03.17 
Zevenkamp 7.013p Nafi Thiam/RFCL Götzis/Aut, 28.05.17 
       
       
12 atleten voldeden aan de nationale selectiecriteria.

 

De definitieve selectie: (14 atleten + 1 team)

Anne Zagré/RESC: 100mH
Eline Berings/RCG: 100mH
Fanny Smets/CABW: polsstokspringen
Nafissatou Thiam/RFCL: zevenkamp & hoogspringen
Hanne Maudens/VS: zevenkamp
Kévin Borlée/RCB:400m & 4x400m
Jonathan Borlée/RCB: 400m & 4x400m
Ismaël Debjani/CABW: 1500m
Bashir Abdi/RCG: 5000m
Soufiane Bouchikhi/CABW: 5000m
Abdelhadi El Hachimi/SMAC: Marathon
Arnaud Art/FCHA: polsstokspringen
Philip Milanov/VAC: discuswerpen
Thomas Van Der Plaetsen/DEIN: tienkamp
Robin Vanderbemden/SER: 4x400m
Dylan Borlée/RCB: 4x400m
Jonathan Sacoor/OEH: 4x400m
Julien Watrin/DAMP: 4x400m 

Begeleiding:

Team leaders: Max De Vylder & Stéphanie Noël
Team Doctor: Roel Parys
Team Kiné: Davy Lambrecht & Didier Verhasselt
Team Coach: Emil Milanov, Jacques Borlée, Roger Lespagnard, Jonathan Nsenga, Peter Robbens, Christophe Dumont, Roland Elias, Patrick Himschoot, Michaël Van Der Plaetsen
Personal Coach: André Mahy, Philip Gilson, Luk Verlaenen,
Team official: Christian Maigret

Nieuws