De Europese junioreskampioenschappen worden van 20 tot en met 23 juli 2017 in het Italiaanse Grosseto gehouden. Deze kampioenschappen zijn voorbehouden aan atleten geboren in 1998 en 1999. Ook atleten geboren in 2000 (tweedejaarsscholieren) kunnen hiervoor geselecteerd worden. De complete Team Map kan je hier terugvinden.

Selectiecriteria EK Juniores 2017 Grosseto
Palmares Belgen tijdens de Europese junioreskampioenschappen
EAA website voor Grosseto

De vastgelegde criteria zijn gebaseerd op de bruto top 20 Europese prestaties van de twee laatste seizoenen.

De selectiecriteria dienen éénmalig gerealiseerd te worden in de periode van 1 JANUARI 2017 t.e.m. 10 JULI 2017 (14:00u)

Atleten geboren in 1998, 1999 en 2000 komen in aanmerking voor selectie.

Tijdschema & Resultaten

(Uurweergave in plaatselijke tijd)

Donderdag 20 juli   
Voormiddag        
11:45 400m R1 Elise Lasser/VITA R2v4: 3de in 55.23 Q = 19v26
12:15 400m R1 Jonathan Sacoor/OEH R5v5: 2de in 47.31 Q = 8v35
Namiddag        
15:45 Hoog Q gr.A Thomas Carmoy/CRAC 4de Gr.A 2m12 q = 9v25
18:00 Discus Q gr.A Babette Vandeput/ATLA 4de Gr.A 49m92 q = 10v32
18:35 1500m R1 Tim Van de Velde/DUFF R1v2: 2de in 3.48.23 Q = 6v28
      Dries De Smet/LEBB R2v2: 3de in 3.46.00 Q = 3v28
18:15 Polsstok Q gr.A Hanne De Baene/OB 9de met 3m90 = 17v29
    Q Gr B Melanie Vissers/WACO 12de met 3m80 =  22v29
         
Vrijdag 21 juli   
Voormiddag        
9:45 110mH R1 Tuur Bras/OEH R4v6: 2de in 14.18 Q (-1.5) = 17v41
      Simon Verherstraeten/LYRA R1v6: 4de in 14.01 q (+0.8)  = 8v41
      Michael Obasuyi/DEIN R3v6: 2de in 14.18 Q (-2.1) = 17v41
10:30 1500m R1 Justine Tinck/AVLO R1v2: 6de in 4.27.11 = 13v28
      Mathilde Deswaef/WS R2v2: 13de in 4.44.50 = 26v28
10:50 800m R1 Eliott Crestan/SMAC R3v5: 1ste in 1.51.40 Q = 1v34
Namiddag        
16:10 110mH SF Tuur Bras/OEH SF 1v3: 5de in 14.11 (-1.9) = 13v24
16:24 110mH SF Simon Verherstraeten/LYRA SF 3v3: 8ste in 14.35 (-1.4) = 20v24
16:17 110mH SF Michael Obasuyi/DEIN SF 2v3: 5de in 14.17 (-4.2) = 15v24
16:40 400m SF Elise Lasser/VITA SF 1v2: DNS
17:06 400m SF Jonathan Sacoor/OEH SF 2v3: 2de in 46.78 Q = 2v24
18:27 800m R1 Elise Vanderelst/MOHA R2v3: 3de in 2.08.63 q = 3v20
19:05 Discus Final Babette Vandeput/ATLA 10de met 45m70
19:44 200m R1 Lucie Ferauge/CABW R5v5: 2de in 24.25 Q (-1.3) = 9v39
         
Zaterdag 22 juli    
Voormiddag        
9:00 100m 10K   Jean-Baptiste Nutte/DS R3v4: 6de in 11.60 (732p) 
      Dimitri Montilla/RESC R3v4: DNS
9:55 Ver 10K Gr. A Jean-Baptiste Nutte/DS 10de met 6m96 (+1.5) (804p)
      Na 2 wedstrijden: 22v30 met 1.536p
10:55 4x400m R1 Team Jongens R1v2: 4de in 3.12.94 = 9v14
      Sven Van Den Bergh-Julian Cobbaert-Gerbrand Huts-Dries Van Nieuwenhove
11:40 Kogel 10K Gr. B Jean-Baptiste Nutte/DS 1ste met 16m24 = 866p
      Na 3 wedstrijden: 11v30 met 2.402p
Namiddag        
15:05 Hoog 10K Gr. A Jean-Baptiste Nutte/DS 8ste met 1m96 (767p)
      Na 4 wedstrijden: 10de met 3.169p
15:50 200m SF Lucie Ferauge/CABW SF3v3: 5de in 23.92 (-0.7) = 11v24
16:30 800m SF Eliott Crestan/SMAC SF1v3: 3de in 1.49.58 = 11v24
17:20 1500m Final Tim Van de Velde/DUFF 12de in 4.02.86
  1500m Final  Dries De Smet/LEBB Zilver in 3.56.98 ! 
18:05 Hoog  Final Thomas Carmoy/CRAC 7de met 2m17
17:35 800m Final Elise Vanderelst/MOHA 7de in 2.10.50
18:20 400m Final Jonathan Sacoor/OEH Brons in 46.23
19:15 400m 10K   Jean-Baptiste Nutte/DS R4v4 DNS
       Na 5 wedstrijden DNF
Zondag 23 juli    
Namiddag        
16:25 4x100m R1 Team Meisjes R2v2: 2de in 44.81 Q = 7v18
      Laures Bauwens - Dominique Tchapda - Lucie Ferauge - Hanne Claus 
16:45 4x100m R1 Team Jongens R2v2: 4de in 40.10 q BR ! = 6v15
      Marvin Nicque - Kobe Vleminckx - Jordan Paquot - Raphael Kapenda 
18:20 4x100m Final Team Meisjes 6de in 45.28
      Laures Bauwens - Dominique Tchapda - Lucie Ferauge - Hanne Claus  
18:25 4x100m Final Team Jongens 8ste in 40.82
      Marvin Nicque - Kobe Vleminckx - Jordan Paquot - Raphael Kapenda  
         

 

Selectiecriteria

Mannen Discipline Vrouwen
10,54 100m 11,71
21,28 200m 23,90
47,39 400m 54,17
1,49,41 800m 2,06,39
3,45,80 1500m 4,22,18
  3000m 9,33,93
14,25,00 5000m 16,35,00
30,25,00 10.000m -
13,92 100/110m Hurdles 13,75
52,59 400m Hurdles 59,27
9,06,75 3000m SC 10,32,68
  10.000m Walk  
41,50 4 x 100m 46,25
3,12,00 4 x 400m 3,40,00
2,15 High Jump 1,82
5,11 Pole Vault 4,06
7,51 Long Jump 6,22
15,55 Triple Jump 13
18,61 Shot Put 14,66
56,95 Discus 49,29
70,84 Hammer 59,21
70,93 Javelin 51,24
7.256 Decathlon/ Heptathlon 5.315

 

Atleten die aan de minimavoorwaarden voor Grosseto voldeden:

Discipline Prestatie Naam, voornaam/Club Locatie, datum
Mannen      
400m 46.21 Jonathan Sacoor/OEH Brussel KB, 02.07.17, BK AC
800m 1.49.25 Eliott Crestan/SMAC Brussel KB, 07.05.17 Mingels
1500m 3.44.21 Tim Van De Velde/DUFF Oordegem-Lede, 27.05.17 IFAM
1500m 3.44.23 Dries Desmet/LEBB Oordegem-Lede, 27.05.17 IFAM
110mH 13.61 (-0.4) Tuur Bras/OEH Oordegem-Lede, 27.05.17, IFAM
110mH 13.92 Michael Obasuyi/DEIN Oordegem-Lede, 27.05.17, IFAM
110mH 13.80 (+1.4) Simon Verherstraeten/LYRA Mannheim/Ger, 01.07.17, Juniorengala
400mH 52.41 Tuur Bras/OEH Brussel KB, 14.05.17 IC
Hoogspringen 2m16 Thomas Carmoy/CRAC Naimette, 30.04.17
Tienkamp 7.321p Jean-Baptiste Nutte/DS Lingolsheim/Fra, 29-30.04.17
  11.37(-1.2) * 6m78 (-1.0) * 15m85 * 2m01 * 51.80
14.68 (-1.3) * 37m04 * 4m20 * 53m58 * 4.56.28
Tienkamp 7.196p Dimitri Montilla/RESC Oyonnax Ain/Fra, 27-28.05.17
4x100m  40.66    Oordegem-Lede, 27.05.17, IFAM
    Marvin Nicque/AVLO-Kobe Vleminckx/ACHL-Jordan Paquot/SER-Raphael Kapenda/SMAC
       
       
Vrouwen      
       
200m 23.73 (-0.9) Lucie Ferauge/CABW Oordegem-Lede, 03.06.17 FC Putbos
400m 53.24 Elise Lasser/VITA Brussel KB, 02.07.17, BK AC
800m 2.05.85 Elise Vanderelst/MOHA Oordegem-Lede, 03.06.17 FC Putbos
1500m 4.13.61 Justine Tinck/AVLO Oordegem-Lede, 03.06.17 FC Putbos
1500m 4.19.12 Elise Vanderelst/MOHA Lokeren, 13.05.17 IC
1500m 4.22.04 Mathilde Deswaef/WS Kortrijk, 08.07.17 FC Guldensporen
3000m 9.29.27 Justine Tinck/AVLO Herentals, 01.05.17 Class.
Polsstok 4m12 Hanne De Baene/OB  Lokeren, 25.06.17, FC
Polsstok 4m06 Melanie Vissers/WACO Huizingen, 10.06.17 FC Allonsius
Discus 50m75  Babette Vandeput/ATLA Brussel KB, 02.07.17, BK AC
4x100m 45.97   Oordegem-Lede, 27.05.17, IFAM
    Sofie Van Gijseghem/KAAG-Leyla Anthonissen/OEH-Emma Van Laer/KAPE-Dominique Tchapda/SMAC
4x100m 46.00   Huizingen, 10.06.17, FC Allonsius
    Celine Gauthier/CSDY-Laures Bauwens/RCG-Hanne Vancamp/OLSE-Dominique Tchapda/SMAC
       
18 atleten  + 2 teams voldeden aan de nationale selectiecriteria.

 

De Selectie voor Grosseto

MEISJES  
Ferauge Lucie/CABW 200, 4x100
Lasser Elise/VITA 400
Vanderelst Elise/MOHA 800
Tinck Justine/AVLO 1500
Deswaef Mathilde/WS 1500
De Baene Hanne/OB Polsstok
Vissers Melanie/WACO Polsstok
Vandeput Babette/ATLA Discus
Tchapda Dominique/SMAC 4x100
Gautier Celine/CSDY 4x100
Bauwens Laures/RCG 4x100
Claus Hanne/AVMO 4x100
   
JONGENS  
Sacoor Jonathan/OEH 400, 4x400
Crestan Eliott/SMAC 800
Van de Velde Tim/DUFF 1500
De Smet Dries/LEBB 1500
Bras Tuur/OEH 110mH-400mH
Verherstraeten Simon/LYRA 110mH
Obasuyi Michael/DEIN 110mH
Carmoy Thomas/CRAC Hoog
Nutte Jean-Baptiste/DS 10K
Montilla Dimitri /RESC 10K
Vleminckx Kobe/ACHL 4x100
Kapenda Raphael/SMAC 4x100
Paquot Jordan/SER 4x100
Nicque MarvinAVLO 4x100
El Asri Hamza/RCG 4x100
Huts Gerbrand/RCT 4x400
Van Nieuwenhove Dries/ AVLO 4x400
Van Den Bergh Sven/AVKA 4x400
Cobbaert Julian/OEH 4x400

 

De Begeleiders

Delegatieleider: Gery Follens
Team leader: Stephanie Noël
Kiné: Julien Lebleu, Nele Lievens, Julien Scheuer
Coaches: Peter Moreels, Serge Moreaux, Patrick Himschoot, André Mahy, André Michel, Marc Muryn, Roméo Hurduc, Dirk De Maesschalck, Dirk Van den Bosch, Jurgen Verbrugghe, Lieve Van Mechelen, Jean-Marie Bras, Françoise Dethier

Nieuws