Webshop

De 32ste Olympische Spelen in Tokio vinden plaats van 23 juli 2021 tem 08 augustus 2021. Het atletiekprogramma start op 30 juli 2021 tot en met het einde van de Spelen.


De organisatie van de Spelen werd uitgesteld tot 2021 vanwege de coronacrisis. Alleen tijdens de twee wereldoorlogen werd de vierjarige cyclus van de Spelen ooit onderbroken (1916, 1940 en 1944). Toen werden ze afgesteld, deze keer uitgesteld.

Ga naar de World Athletics site van de Olympische Spelen

Ga naar de site van het LOC (Local Organising Committee) van de Olympische Spelen

Ga naar de live results van het atletiektornooi tijdens de Olympische Spelen

Ga naar de livestream van Sporza om alle wedstrijden te volgen

Ga naar het Belgisch palmares tijdens de Olympische Spelen

 

PROGRAMMA EN RESULTATEN BELGEN

Tijdsschema in Belgische tijd

Vrijdag 30 juli 2021

13u00

4x400m 

Mixed (Alexander Doom, Imke Vervaet, Camille Laus & Jonathan Borlée)

Reeks 1 - Baan 2

3de in 3'12"75 Q (7v15) BR

13u30

10.000m

Isaac Kimeli

Finale

18de in 28'31"91 (18v25)

Zaterdag 31 juli 2021

02u00

400m horden

Hanne Claes

Reeks 1 - Baan 4

8ste in 56"38 (28v40)

02u00

400m horden

Paulien Couckuyt

Reeks 2 - Baan 9

3de in 54"90 Q (9v40) BR

02u40

Polsstok

Ben Broeders

Kwalificaties - Groep B

9de met 5m65 (18v30)

02u50

800m

Eliott Crestan

Reeks 5 - Baan 5

2de in 1'46"19 Q (27v48)

03u45

100m horden

Anne Zagré

Reeks 5 - Baan 8

3de in 12"83 Q (+0.3m/s) (10v41)

14u35

4x400m

Mixed

Finale - Baan 8

5de in 3'11"51 (5v8) BR

Zondag 1 augustus 2021

03u53

400m 

Kevin Borlée

Reeks 2 - Baan 5

2de in 45"36 Q (15v48)

03u45

400m

Jonathan Sacoor

Reeks 1 - Baan 8

3de in 45"41 Q (16v48)

13u01

100m horden

Anne Zagré

Halve finale 3 - Baan 5

8ste in 12"78 (-0.2m/s) (16v24)

13u25

800m

Eliott Crestan 

Halve finale 1 - Baan 9

4de in 1'44"84 (13v24)

Maandag 2 augustus 2021

02u35

1500m

Elise Vanderelst

Reeks 1

9de in 4'05"63 q (23v45)

04u10

200m

Imke Vervaet

Reeks 6 - Baan 4

4de in 23"05 q (+0.4m/s) (19v42)

12u20

Polsstok

Fanny Smets

Kwalificaties - Groep B

14de met 4m25 (27v30)

12u39

200m

Imke Vervaet

Halve finale 3 - Baan 2

7de in 23"31 (+0.1m/s) (22v25)

13u13

400m 

Kevin Borlée

Halve finale 2 - Baan 7

DNS

13u05

400m

Jonathan Sacoor

Halve finale 1 -  Baan 8

8ste in 45"88 (22v23)

13u35

400m horden

Paulien Couckuyt

Halve finale 1 - Baan 5

3de in 54"47 (9v24) BR

Dinsdag 3 augustus 2021

02u05

1500m

Ismael Debjani

Reeks 1

1ste in 3'36"00 Q (1v48)

02u45

400m

Cynthia Bolingo

Reeks 4 - Baan 2

DNS

04u29

200m

Robin Vanderbemden

Reeks 4 - Baan 5

3de in 20"70 Q (+0.6m/s) (28v50)

12u10

110m horden

Michael Obasuyi

Reeks 1 - Baan 8

6de in 13"65 (0.0m/s) (29v42)

12u56

5000m

Robin Hendrix

Reeks 1

16de in 13'58"37 (33v40)

13u16

5000m 

Isaac Kimeli

Reeks 2

17de in 13'57"36 (32v40)

13u58

200m

Robin Vanderbemden

Halve finale 2 - Baan 3

7de in 21"00 (-0.4m/s)(23v24)

Woensdag 4 augustus 2021

02u00

10K - 100m

Thomas Van der Plaetsen
Na een onderdelen: 17de met 850 punten

Reeks 1 - Baan 6

4de in 11"05 (+0.1m/s) 850p (17v23)

02u35

7K - 100m horden

Nafi Thiam
Na een onderdelen: 15de met 1044 punten

Reeks 1 - Baan 8

3de in 13"54 (+0.2m/s) 1044p (15v24)

02u35

7K - 100m horden

Noor Vidts
Na een onderdelen: 5de met 1099 punten

Reeks 2 - Baan 8

1ste in 13"17 (+0.3m/s) 1099p (5v24)

02u55

10K - Ver

Thomas Van der Plaetsen

Groep B

NM

03u35

7K - Hoog

Nafi Thiam
Na twee onderdelen: 1ste met 2176 punten

Groep B

1ste met 1m92 1132p (1v24)

03u35

7K - Hoog

Noor Vidts
Na twee onderdelen: 4de met 2115 punten

Groep A

1ste met 1m83 1016p (4v24)

04u40

10K - Kogel

Thomas Van der Plaetsen

Groep A

DNS

11u30

10K - Hoog

Thomas Van der Plaetsen

Groep

DNS

12u00

1500m

Elise Vanderelst

Halve finale 2

11de in 4'04"86 (20v26)

12u05

7K - Kogel

Nafi Thiam
Na drie onderdelen: 1ste met 3025 punten

Groep B

4de met 14m82 849p (4v24)

12u05

7K - Kogel

Noor Vidts
Na drie onderdelen: 3de met 2931 punten

Groep A

1ste met 14m33 816p (7v24)

13u38

7K - 200m

Nafi Thiam
Na vier onderdelen: 3de met 3921 punten

Reeks 2 - Baan 3

5de in 24"90 896p (18v24)

13u30

7K - 200m

Noor Vidts
Na vier onderdelen: 2de met 3941 punten

Reeks 1 - Baan 9

1ste in 23"70 1010p (2v24)

14u30

10K - 400m

Thomas Van der Plaetsen

Reeks

DNS

Donderdag 5 augustus 2021

02u40

7K - Ver

Nafi Thiam
Na vijf onderdelen: 2de met 4961 punten

Groep B

1ste met 6m60 (+0.1m/s) 1040p (1v22)

02u40

7K - Ver

Noor Vidts
Na vijf onderdelen: 3de met 4890 punten

Groep B

4de met 6m32 (-0.3m/s) 949p (4v22)

05u30

7K - Speer

Nafi Thiam
Na zes onderdelen: 1ste met 5912 punten

Groep A

1ste met 54m68 951p (1v22)

05u30

7K - Speer

Noor Vidts
Na zes onderdelen: 5de met 5592 punten

Groep A

9de met 41m80 702p (18v22)

12u25

4x400m

Vrouwen

Reeks 1 - Baan 4

 

13u00

1500m

Ismael Debjani

Halve finale 1

 

14u20

7K - 800m

Nafi Thiam

Reeks

 

14u20

7K - 800m

Noor Vidts

Reeks

 

Vrijdag 6 augustus 2021

13u37

4x400m

Mannen

Reeks 2 - Baan 6

 

Zaterdag 7 augustus 2021

00u00

Marathon

Hanne Verbruggen

Finale

 

00u00

Marathon

Mieke Gorissen

Finale

 

13u40

1500m

Ismael Debjani

Finale (o.v.)

 

14u30

4x400m

Vrouwen

Finale (o.v.)

 

14u50

4x400m

Mannen

Finale (o.v.)

 

Zondag 8 augustus 2021

00u00

Marathon

Koen Naert

Finale

 

00u00

Marathon

Bashir Abdi

Finale

 

00u00

Marathon

Dieter Kersten

Finale

 

SELECTIE

Vrouwen

100m horden

Anne Zagré

200m

Imke Vervaet/RCG

400m

Cynthia Bolingo Mbongo/CABW

400m horden

Hanne Claes/DCLA

400m horden

Paulien Couckuyt/VAC

1500m

Elise Vanderelst/MOHA

Polsstok

Fanny Smets/CABW

Zevenkamp

Nafi Thiam/RFCL

Zevenkamp

Noor Vidts/VAC

Marathon

Hanne Verbruggen/VITA

Marathon

Mieke Gorissen/ADD

4x400m

Cynthia Bolingo Mbongo/CABW
Paulien Couckuyt/VAC
Camille Laus/OEH
Naomie Van Den Broeck/ROCA
Imke Vervaet/RCG
Hanne Maudens/VS

Mannen

110m horden

Michael Obasuyi/OEH

200m

Robin Vanderbemden/SER

400m

Kevin Borlée/OEH

400m

Jonathan Sacoor/OEH

800m

Eliott Crestan/SMAC

1500m

Ismael Debjani/CABW

5000m

Isaac Kimeli/OEH

5000m

Robin Hendrix/OEH

10.00m

Isaac Kimeli/OEH

Polsstok

Ben Broeders/DCLA

Marathon

Koen Naert/RESC

Marathon

Bashir Abdi/RCG

Marathon

Dieter Kersten/ADD

Tienkamp

Thomas Van der Plaetsen/DEIN

4x400m

Dylan Borlée/OEH
Kevin Borlée/OEH
Jonathan Borlée/OEH
Alexander Doom/AVR
Jonathan Sacoor/OEH
Julien Watrin/DAMP

Mixed

4x400m

Cynthia Bolingo Mbongo/CABW
Camille Laus/OEH
Imke Vervaet/RCG
Dylan Borlée/OEH
Kevin Borlée/OEH
Jonathan Borlée/OEH

 

ATLETEN DIE AAN DE SELECTIECRITERIA VOLDEDEN

VROUWEN

     
200m 22"79 Cynthia Bolingo Mbongo/CABW Nijvel, 19 juni 2021
400m 50"75 Cynthia Bolingo Mbongo/CABW Montreuil/Fra, 01 juni 2021
400m horden 54"95 Paulien Couckuyt/VAC Genève/Zwi, 12 juni 2021
400m horden 55"25 Hanne Claes/DCLA Doha/Qat, 02 oktober 2019
1500m 4'02"63 Elise Vanderelst/MOHA Firenze/Ita, 10 juni 2021
Marathon 2u28’31” Mieke Gorissen/ADD Enschede/Ned, 18 april 2021
Marathon 2u29'14" Hanne Verbruggen/VITA Valencia/Spa, 06 december 2020
Zevenkamp 6.819p Nafi Thiam/RFCL Talence/Fra, 23 juni 2019
4x400m 3'26"58 Team Cheetahs Doha/Qat, 05 oktober 2019
       

MANNEN

     
110m horden 13"32 Michael Obasuyi/OEH Brussel, 27 juni 2021
800m 1’45″19 Eliott Crestan/SMAC Brussel, 12 juni 2021
1500m 3'33"06 Ismael Debjani/CABW Genève/Zwi, 12 juni 2021
5000m 13'13"02 Isaac Kimeli/OEH Brussel, 06 september 2019
10.000m 27’22″70 Isaac Kimeli/OEH Stockholm/Zwe, 04 mei 2021
10.000m 27'24"41 Bashir Abdi/RCG Birmingham/Gbr, 01 juni 2021
Marathon 2u07'03" Bashir Abdi/RCG Londen/Gbr, 28 april 2019
Marathon 2u07'39" Koen Naert/RESC Rotterdam/Ned, 07 april 2019
Marathon 2u10'22" Dieter Kersten/ADD Enschede/Ned, 18 april 2021
Polsstok 5m80 Ben Broeders/DCLA Lievin/Fra, 19 februari 2020
Tienkamp 8430 pt Thomas Van der Plaetsen/DEIN Götzis/Oos, 29 & 30 mei 2021
4x400m 2'58"78 Team Tornados Doha/Qat, 06 oktober 2019
       

GEMENGD

     
4x400m 3'14"22 Mixed Team Doha/Qat, 29 september 2019
       
16 atleten en 3 teams zijn selecteerbaar

SELECTIECRITERIA

Belgische atleten die in aanmerking willen komen voor de OS van Tokio moeten zowel aan de internationale World Athletics criteria als aan de bijzondere criteria van de KBAB voldoen.

Bekijk hier de selectiecriteria van World Athletics

Bekijk hier de Belgische selectiecriteria en bijzondere criteria

Nieuws