Webshop

De Europese kampioenschappen voor beloftes vinden plaats van 8 tot en met 11 juli 2021 in Tallinn, Estland.

Ga naar de EA-site van Tallinn

Ga naar de LOC site van Tallinn

Tijdschema en live results Tallinn

Volg de Live Stream van het EK voor beloftes in Tallinn

Palmares van de Belgische deelnemers aan de EK voor beloftes

 

Programma en resultaten Belgen

Tijdsschema in Belgische tijd

Donderdag 8 juli 

9u15

Hoog

Zita Goossens

Qualification - Group A

6de met 1m78 q (6v12)

10u07

400m

Jonathan Sacoor

Round 1 - Heat 4

1ste in 46"34 Q (3v32)

12u08

100m

Rani Rosius

Round 1 - Heat 2

1ste in 11"41 (+0,1 m/s) Q (3v35)

13u22

400m horden

Tuur Bras

Round 1 - Heat 4

3de in 51"34 Q (14v30)

13u49

400m horden

Eline Claeys

Round 1 - Heat 2

3de in 57"92 Q (9v37)

14u16

400m horden

Nina Hespel

Round 1 - Heat 5

3de in 58"18 Q (13v37)

16u35

1500m

Thomas Vanoppen

Round 1 - Heat 1

7de in 3'45"91 (17v33)

16u47

1500m

Louis Vandermessen

Round 1 - Heat 2

5de in 3'46"47 (20v33)

16u59

1500m

Ruben Verheyden

Round 1 - Heat 3

4de in 3'44"95 Q (9v33)

19u35

100m

Rani Rosius

Semi-final 3

1ste in 11"16 (+3,0 m/s) Q (1v24)

Vrijdag 9 juli

9u45

110m horden

Michael Obasuyi

Round 1 – Heat 1

1ste in 13"80 (+0,2 m/s) Q (5v36)

11u05

800m

Eliott Crestan

Round 1 – Heat 1

1ste in 1'47"43 Q (5v26)

11u14

800m

Tibo De Smet

Round 1 – Heat 2

3de in 1'48"70 (10v26)

11u23

800m

Pieter Sisk

Round 1 – Heat 3

3de in 1'46"88 q (3v26)

14u10

400m horden

Tuur Bras

Semi-final 1

4de in 51"00 (10v16)

14u30

400m horden

Eline Claeys

Semi-final 1

5de in 58"24 (13v24)

14u40

400m horden

Nina Hespel

Semi-final 2

8ste in 62"06 (24v24)

15u22

3000m steeple

Rémi Schyns

Round 1 – Heat 2

2de in 8'49"94 Q (12v37)

15u39

3000m steeple

Rayan Vanderpoorten

Round 1 – Heat 3

6de in 8'48"80 q (9v37)

16u15

Hoog

Thomas Carmoy

Qualification - Group A

1ste met 2m15 Q (1v17)

16u38

400m

Jonathan Sacoor

Semi-final 3

1ste in 45"77 (2v24)

17u30

110m horden

Michael Obasuyi

Semi-final 1

1ste in 13"56 (+0,1 m/s) Q (2v24)

18u40

10.000m

Juliette Thomas

Final

16de in 35'05"81 (16v28)

18u40

10.000m

Mélanie Bovy

Final

18de in 35'24"88 (18v28)

19u47

100m

Rani Rosius

Final

Zilver in 11"43 (-1,3 m/s) (2v8)

Zaterdag 10 juli

16u20

1500m

Ruben Verheyden

Final

Goud in 3'40"03 (1v17)

16u20

1500m

Thomas Vanoppen

Final

7de in 3'41"06 (7v17)

17u00

110m horden

Michael Obasuyi

Final

Zilver in 13"40 (-1,6 m/s) (2v8)

17u30

400m

Jonathan Sacoor

Final

Zilver in 45"17 (2v8)

18u40

Hoog

Zita Goossens

Final

5de met 1m85 (5v13)

19u00

5000m

Guillaume Grimard

Final A

9de in 14'04"37 (11v30)

Zondag 11 juli

9u40

4x400m

Vrouwen
(Eline Claeys, Fiebe Tengrootenhuysen, Nina Hespel & Helena Ponette)

Round 1 – Heat 2

5de in 3'37"47 (10v15)

11u00

4x100m

Vrouwen
(Lucie Ferauge, Justine Goossens, Rani Vincke & Rani Rosius)

Round 1 – Heat 1

DQ (16v16)

15u45

3000m steeple

Rémi Schyns

Final 

14de in 9'05"48 (14v15)

15u45

3000m steeple

Rayan Vanderpoorten

Final 

6de in 8'44"93 (6v15)

16u30

800m

Eliott Crestan

Final

Zilver met 1'46"32 (2v8)

16u30

800m

Pieter Sisk

Final

7de in 1'47"99 (7v8)

16u40

Hoog

Thomas Carmoy

Final 

9de met 2m10 (9v11)

Belgische selectie

De selectie voor het EKU23 2021 kan je hier raadplegen. 

Vrouwen 

Discipline

Voornaam naam/CLUB

100m

Rani Rosius/AVT

400m horden

Eline Claeys/ATLA

400m horden

Nina Hespel/DCLA

10.000m

Juliette Thomas/DAMP

10.000m

Mélanie Bovy/WS

Hoog  

Zita Goossens/DEIN

4x100m

Rani Rosius/AVT
Chloe Chavepeyer/CABW
Nora Thiry/RFCL
Lucie Ferauge/CABW
Justine Goossens/RCG
Rani Vincke/HAC

4x400m

Helena Ponette/HCO
Nina Hespel/DCLA
Eline Claeys/ATLA
Fiebe Tengrootenhuysen/ACHL
Lucie Ferauge/CABW

Mannen

Discipline

Voornaam naam/CLUB

400m

Jonathan Sacoor/OEH

800m

Eliott Crestan/SMAC

800m

Pieter Sisk/DCLA

800m

Tibo De Smet/RCG

1500m

Thomas Vanoppen/ACHL

1500m

Louis Vandermessen/CABW

1500m

Ruben Verheyden/EA

110m horden

Michael Obasuyi/OEH

400m horden

Tuur Bras/OEH

3000m steeple

Remi Schyns/HERV

3000m steeple

Rayan Vanderpoorten/KAAG

5000m

Guillaume Grimard/SCLA

Hoog

Thomas Carmoy/CRAC

Begeleiding

Head of Delegation

Martine Vandenbroeck

Team Leader

Rik Didden

Team Coaches

André Mahy

Marc Muryn

Johan Baerts

Patrick Himschoot

Christophe Claeys

Stefaan Vanderstichelen

Jacques Borlée

Team Physiotherapist

Mehdi Datoussaid

Hanne Pardaens

De minima voor Tallinn

De selectiecriteria moet 1x worden voldaan in de periode tussen 1 april 2021* en 27 juni 2021.
* Afhankelijk van de evolutie van de gezondheidssituatie

Mannen

Discipline

Vrouwen

10"38

100m

11"47

20"97

200m

23"54

46"56

400m

53"60

1'47"76

800m

2'05"06

3'41"38

1500m

4'17"48

13'54"62

5000m

16'13"94

29'32"35

10.000m

35'13"30

14"03

110/100m horden

13"41

51"12

400m horden

58"52

8'53"18

3000m steeple

10'17"07

1u26'43"

20.000m snelwandelen

1u41'14"

2m17

Hoog

1m84

5m34

Polsstok

4m23

7m69

Ver

6m31

15m98

Hinkstap

13m22

18m25

Kogel

15m54

56m88

Discus

51m90

68m71

Hamer

63m22

75m64

Speer

53m23

7504

Tienkamp / Zevenkamp

5695

40"00

4 x 100m

44"90

3'07"00

4 x 400m

3'36"00

Algemene opmerkingen

  • De criteria zijn vastgesteld op het bruto gemiddelde van de Europese Top 20 van de seizoenen 2018-2019.
  • Atleten geboren in 1999, 2000 en 2001 komen in aanmerking voor selectie.
  • Om in aanmerking te komen voor een selectie voor deze kampioenschappen, moeten de atleten instemmen met de door de KBAB opgelegde voorschriften wat betreft kledij en beeldrechten door vóór het einde van de selectieperiode de gedragscode te ondertekenen.
  • Er worden per discipline maximaal drie atleten geselecteerd. Indien meer dan drie atleten aan de selectiecriteria voldoen, worden de drie atleten met de beste prestaties in de selectieperiode geselecteerd.
  • Prestaties die behaald worden in gemengde reeksen worden niet aanvaard. Enkel prestaties op 5000m en 10.000m, als uitzondering en in overeenstemming met regel TR 9 van World Athletics, worden aanvaard op voorwaarde indien onvoldoende atleten van hetzelfde geslacht deelnemen om een aparte reeks te organiseren en op voorwaarde dat er geen hulp is van een of meerdere atleten van het ene geslacht in functie van het andere geslacht. Voor wedstrijden in het snelwandelen, zullen de resultaten worden aanvaard.
  • Aflossingen 4x400m: Om geselecteerd te worden, moet een aflossingsteam aan de volgende criteria voldoen:
    • De Belgische selectiecriteria uit bovenstaande tabel hebben behaald;
    • Een team kan worden geselecteerd op basis van de optelling van vier individuele tijden. In dit geval zijn de selectiecriteria 3:09.00 voor de mannen en 3:38.00 voor de vrouwen;
    • De individuele selectie van het team wordt gemaakt op basis van de rangschikking van de prestaties van het outdoorseizoen dat plaatsvond tijdens de selectieperiode (01/04/2021 tot 27/06/2021);
    • In geval van selectie van een team moet de samenstelling van het team tijdens het kampioenschap van hetzelfde niveau zijn als het team dat het minimum heeft behaald.
  • I Run Clean Diploma: Alleen atleten die hun diploma hebben ontvangen voor het voltooien van het opleidingsprogramma voor dopingbestrijding "I Run Clean" van European Athletics, komen in aanmerking voor deelname. Het diploma moet door alle atleten worden behaald naast de selectiecriteria voor de wedstrijd(en) waarvoor ze zijn ingeschreven.

Algemene criteria die voor alle geselecteerde atleten gelden

  • Er wordt benadrukt dat atleten alleen in aanmerking komen voor selectie voor het nationale team en recht hebben om de KBAB te vertegenwoordigen tijdens internationale kampioenschappen wanneer er voldaan is aan de criteria van het wedstrijdreglement van World Athletics. De atleet moet lid zijn van de KBAB op het moment dat de selectiecriteria worden gerealiseerd. Anders komen de prestaties niet in aanmerking.
  • Een atleet die aan de selectiecriteria heeft voldaan, zal niet worden voorgedragen voor selectie of de selectie zal in overweging worden genomen, wanneer er sprake is van: een (bestaande) blessure op het moment van de selectie, een verslechtering van de gezondheid of conditie, of enig andere reden, met inbegrip van disciplinaire of ethische redenen.
  • De selectiecommissie kan ook een atleet uit de selectie verwijderen om welke reden dan ook, inclusief de hierboven vermelde.
  • In bijzondere gevallen, met inbegrip van gevallen die niet onder de selectiecriteria vallen, behoudt de selectiecommissie zich het recht om atleten te selecteren die niet aan de KBAB-selectiecriteria hebben voldaan.

Staat van vorm

  • Geselecteerde atleten die geblesseerd raken in de periode tussen het behalen van het minimum en de start van de kampioenschappen, moeten hun vorm bewijzen voor de start van de kampioenschappen.
  • Indien nodig kan de selectiecommissie de betrokken atleet verzoeken om een test af te leggen, tijdens een wedstrijd of training, voor de start van de kampioenschappen.
  • Indien de test niet wordt uitgevoerd of het prestatieniveau van de atleet onvoldoende is, kan de selectiecommissie afzien van de selectie van de betrokken atleet en/of het betrokken team voor de kampioenschappen in kwestie.

 

ATLETEN DIE AAN DE MINIMAVOORWAARDEN VOLDEDEN

Discipline Prestatie Naam, voornaam/Club Locatie, datum
Mannen      
110m horden 13"32 Michael Obasuyi/OEH Brussel, 27 juni 2021
400m 46"06 Jonathan Sacoor/OEH Brussel, 27 juni 2021
400m horden 50"58 Tuur Bras/OEH Brussel, 27 juni 2021
800m 1’45″19 Eliott Crestan/SMAC Brussel, 12 juni 2021
800m 1'47"49 Ruben Verheyden/EA Oordegem, 05 juni 2021
800m 1’47”52 Sisk Pieter/DCLA Oordegem, 24 april 2021
800m 1'47"63 Tibo De Smet/RCG Nijvel, 19 juni 2021
1500m 3'38"48 Thomas Vanoppen/ACHL Oordegem, 29 mei 2021
1500m 3'38"72 Louis Vandermessen/CABW Oordegem, 29 mei 2021
1500m 3’39”44 Ruben Verheyden/EA Genève/Zwi, 12 juni 2021
1500m 3'39"50 Sisk Pieter/DCLA Oordegem, 29 mei 2021
3000m steeple 8'40"39

Remi Schyns/HERV

Jacksonville/USA, 28 mei 2021
3000m steeple 8'45"46

Rayan Vanderpoorten/KAAG

Oordegem, 29 mei 2021
5000m 13'50"90

Guillaume Grimard/DCLA

Oordegem, 29 mei 2021
Hoog 2m26

Thomas Carmoy/CRAC

Samorin/Svk, 2 juni 2021
Vrouwen      
100m 11"33 Rani Rosius/AVT Dessau/Dui, 21 mei 2021
200m 23"49 Rani Rosius/AVT Brussel, 27 juni 2021
400m 53″29 Eline Claeys/ATLA Brussel, 12 juni 2021
400m horden 58"30 Eline Claeys/ATLA Cluj-Napoca/Roe, 19 juni 2021
400m horden 58"42 Nina Hespel/DCLA Oordegem, 05 juni 2021
10.000m 34'41"54 Juliette Thomas/DAMP Diekirch/Lux, 16 mei 2021
10.000m 35'03"16 Melanie Bovy/WS Diekirch/Lux, 16 mei 2021
Hoog 1m90 Zita Goossens/DEIN Brussel, 27 juni 2021
4x100m 44"39 Lucie Ferauge/CABW
Justine Goossens/RCG
Rani Vincke/HAC
Rani Rosius/AVT
Cluj-Napoca/Roe, 19 juni 2021
19 atleten en 1 team voldeden aan een of meer nationale selectiecriteria

 

Nieuws