Webshop

De Europese kampioenschappen voor juniores vinden plaats van 15 tot en met 18 juli 2021 in Tallinn, Estland.

Ga naar de EA-site van Tallinn.

Ga naar de LOC site van Tallinn.

Ga naar het tijdschema van Tallinn

Volg de livestream van het EK voor juniores in Tallinn

Palmares van de Belgische deelnemers aan de EK voor juniores.

 

Programma en resultaten Belgen

Tijdsschema in Belgische tijd

Donderdag 15 juli

11u48

400m

Liefde Schoemaker

Reeks 4 - Baan 5

3de in 54"88 Q (14v28)

14u25

Hoog

Arne Min

Kwalificaties - Groep B

11de met 2m05 (20v22)

14u25

800m

Annelies Nijssen

Reeks 1

3de in 2'07"02 Q (7v25)

16u21

3000m

Noah Konteh

Reeks 2

6de in 8'27"16 q (12v25)

16u40

400m

Liefde Schoemaker

Halve-finale 2 - Baan 7

7de in 54"92 (13v16)

17u40

3000m

Charlotte Penneman

Reeks 1

4de in 9'35"57 Q (4v22)

Vrijdag 16 juli

9u50

Hoog

Merel Maes

Kwalificaties

NM (17v17)

10u20

1500m

Lucie Grandjean

Reeks 1

9de met 4'30"50 (19v26)

11u26

400m horden

Ilana Hanssens

Reeks 2 - Baan 7

2de in 59"83 Q (11v28)

15u50

800m

Annelies Nijssens

Halve-finale 1

6de in 2'09"64 (12v16)

17u15

3000m steeple

Clément Labar

Ronde 1 – Reeks 2

10de in 9'18"56 (22v27)

Zaterdag 17 juli 

8u35

100m -
Tienkamp

Jef Misplon
Na een onderdelen: 20ste met 709p punten

Reeks 1 - Baan 4

6de in 11"71 (-0,1m/s) - 709p (20v20)

8u47

100m - Tienkamp

Jente Hauttekeete
Na een onderdelen: 2de met 867p punten

Reeks 3 - Baan 7

2de in 10"97 (+0,5m/s) - 867p (2v20)

9u30

Ver - Tienkamp

Jef Misplon
Na twee onderdelen: 18de met 1418p punten

Groep B

8ste met 6m55 (-1,4m/s) - 709p (18v20)

9u30

Ver - Tienkamp

Jente Hauttekeete
Na twee onderdelen: 2de met 1787 punten

Groep A

3de met 7m44 (+1m/s) - 920p (3v20)

10u39

4x400m

Vrouwen (Zoë Laureys, Annelies Nijssen, Gylliane Botty & Liefde Schoemaker)

Reeks 2 - Baan 4

2de met 3'39"24 Q (5v11)

11u00

Kogel - Tienkamp

Jef Misplon
Na drie onderdelen: 16de met 2154 punten

Groep A

7de met 14m12 - 736p (8v20)

11u00

Kogel - Tienkamp

Jente Hauttekeete
Na drie onderdelen: 1ste met 2596 punten

Groep A 

3de met 15m31 - 809p (3v20)

14u00

400m horden

Ilana Hanssens

Halve-finale 1 - Baan 5

3de in 58"51 Q (6v20)

14u05

Hoog - Tienkamp

Jef Misplon
Na drie onderdelen: 17de met 2824 punten

Groep B

7de met 1m85 - 670p (16v20)

14u05

Hoog - Tienkamp

Jente Hauttekeete
Na vier onderdelen: 1ste met 3483 punten

Groep A

1ste met 2m09 - 887p (1v20)

17u21

400m - Tienkamp

Jef Misplon
Na vijf onderdelen: 18de met 2824 punten

Reeks 2 - Baan 4

DQ

17u27

400m - Tienkamp

Jente Hauttekeete
Na vijf onderdelen: 1ste met 4341 punten

Reeks 3 - Baan 3

2de met 49"07 - 858p (2v20)

17u46

3000m

Charlotte Penneman 

Finale

11de in 9'34"50 (11v15)

18u05

3000m

Noah Konteh

Finale

9de met 8'23"63 (9v16)

Zondag 18 juli

8u36

110m horden - Tienkamp

Jef Misplon
Na zes onderdelen: 18de met 3505 punten

Reeks 2 - Baan 3

5de in 16"47 (+1.8m/s) - 681p (17v18)

8u42

110m horden - Tienkamp

Jente Hauttekeete
Na zes onderdelen: 1ste met 5304 punten

Reeks 3 - Baan 4

1ste in 14"09 (+0.7m/s) - 963p (1v18)

9u23

4x100m

Vrouwen (Marine Jehaes, Lauryn Adewoye, Alexandra Mortant & Mariam Oulare)

Reeks 2 - Baan 6

3de in 45"31 Q (6v15)

9u25

Discus - Tienkamp

Jef Misplon
Na zeven onderdelen: 17de met 4100 punten

Groep B

5de met 36m55 - 595p (12v18)

10u08

4x100m

Mannen (Luca Laurent, Timber Huysmans, Olivier Lifrange & Emiel Botterman)

Reeks 2 - Baan 2

5de in 40"68 (9v19)

10u30

Discus - Tienkamp

Jente Hauttekeete
Na zeven onderdelen: 1ste met 6044 punten

Groep A

6de met 43m69 - 740p (7v18)

12u30

Polsstok - Tienkamp

Jef Misplon
Na acht onderdelen: 16de met 4773 punten

Groep A

8ste met 4m20 - 673p (12v17)

12u30

Polsstok - Tienkamp

Jente Hauttekeete
Na acht onderdelen: 1ste met 6834 punten

Groep A

4de met 4m60 - 790p (4v17)

15u00

400m horden

Ilana Hanssens

Finale - Baan 8

7de in 59"93 (7v8)

15u20

Speer - Tienkamp

Jef Misplon
Na negen onderdelen: 16 met 5318 punten

Groep B

5de met 47m02 - 545p (14v16)

15u40

4x100m

Vrouwen (Marine Jehaes, Lauryn Adewoye, Alexandra Mortant & Mariam Oulare)

Finale

5de met 46"16 (5v8)

16u25

Speer - Tienkamp

Jente Hauttekeete
Na negen onderdelen: 1ste met 7486 punten

Groep A

4de met 54m28 - 652p (8v16)

17u37

1500m - Tienkamp

Jef Misplon
Na tien onderdelen: 16de met 6054 punten

Reeks 1

1ste in 4'31"39 - 736p (1v16)

17u37

1500m - Tienkamp

Jente Hauttekeete
Na tien onderdelen: 1ste met 8150 punten ! BR !

Reeks 1

5de in 4'42"62 - 664p (5v16)

18u00

4x400m

Vrouwen (Zoë Laureys, Liefde Schoemaker, Gylliane Botty & Ilana Hanssens)

Finale - Baan 3

6de in 3'37"95 (6v8) ! BR !

 

Belgische selectie 

De selectie voor het EKU20 2021 kan je hier raadplegen. 

Vrouwen 

Discipline

Voornaam naam/CLUB

400m

Liefde Schoemaker/MOHA

400m horden

Ilana Hanssens/ASVO

800m

Annelies Nijssen/ATLA

1500m

Lucie Grandjean/BBS

3000m

Charlotte Penneman/ACW

Hoog

Merel Maes/ACW

4x100m

Marine Jehaes/SER
Mariam Oularé/RCB
Lauryn Adewoye/AVT
Alexandra Mortant/CABW
Tinne Vertongen/RCT
Zoë Laureys/DUFF

4x400m

Liefde Schoemaker/MOHA
Gylliane Botty/RFCL
Zoë Laureys/DUFF
Ilana Hanssens/ASVO

Mannen 

Discipline

Voornaam naam/CLUB

3000m

Noah Konteh/OLSE

3000m steeple

Clément Labar/ARCH

Hoog

Arne Min/LYRA

Tienkamp

Jente Hauttekeete/KAAG

Tienkamp

Jef Misplon/RCG

4x100m

Olivier Lifrange/WS
Emiel Botterman/DEIN
Timber Huysmans/GRIM
Luca Laurent/SMAC
Adrien Devriendt/ACME

Begeleiding 

Head of Delegation

Mieke Seminck

Mieke Seminck

Benoît Malo

Team Coaches

Benny Annecour
Dirk Engelen
Hendrik Hauttekeete
André Michel
Serge Moreaux

Team Physiotherapist

Cédric Booghs

 

Minima voor Tallinn

De selectiecriteria moet 1x worden voldaan in de periode tussen 1 april 2021* en 4 juli 2021.
* Afhankelijk van de evolutie van de gezondheidssituatie

Mannen

Discipline

Vrouwen

10"49

100m

11"61

21"15

200m

23"79

47"28

400m

54"05

1'49"85

800m

2'06"50

3'46"49

1500m

4'22"00

8'19"35 

3000m

9'33"36

14'31"68

5000m

16'59"00

9'08"67

3000m steeple

10'35"56

13"73

110/100m horden

13"72

52"30

400m horden

59"28

44'23"72

10.000m snelwandelen  

50'43"67

2m13

Hoog

1m81

5m11

Polsstok

4m07

7m49

Ver  

6m28

15m50

Hinkstap

12m92

18m64

Kogel

14m80

57m36

Discus

49m59

70m10

Hamer

59m02

69m50

Speer

51m04

7150

Tienkamp / Zevenkamp

5350

41"50

4 x 100m

46"25

3'12"00

4 x 400m

3'40"00

Algemene opmerkingen

  • De criteria zijn vastgesteld op het bruto gemiddelde van de Europese Top 20 van de seizoenen 2018-2019.
  • Atleten geboren in 2002, 2003, 2004 en 2005 komen in aanmerking voor selectie.
  • Om in aanmerking te komen voor een selectie voor deze kampioenschappen, moeten de atleten instemmen met de door de KBAB opgelegde voorschriften wat betreft kledij en beeldrechten door vóór het einde van de selectieperiode de gedragscode te ondertekenen.
  • Er worden per discipline maximaal drie atleten geselecteerd. Indien meer dan drie atleten aan de selectiecriteria voldoen, worden de drie atleten met de beste prestaties in de selectieperiode geselecteerd.
  • Prestaties die behaald worden in gemengde reeksen worden niet aanvaard. Enkel prestaties op 5000m, als uitzondering en in overeenstemming met regel 147 van World Athletics, worden aanvaard op voorwaarde indien onvoldoende atleten van hetzelfde geslacht deelnemen om een aparte reeks te organiseren en op voorwaarde dat er geen hulp is van een of meerdere atleten van het ene geslacht in functie van het andere geslacht. Voor wedstrijden in het snelwandelen, zullen de resultaten worden aanvaard.
  • Aflossingen 4x400m: Om geselecteerd te worden, moet een aflossingsteam aan de volgende criteria voldoen:
    • De Belgische selectiecriteria uit bovenstaande tabel hebben behaald;
    • Een team kan worden geselecteerd op basis van de optelling van vier individuele tijden. In dit geval zijn de selectiecriteria 3:14.00 voor de mannen en 3:42.00 voor de vrouwen;
    • De individuele selectie van het team wordt gemaakt op basis van de rangschikking van de prestaties van het outdoorseizoen dat plaatsvond tijdens de selectieperiode (01/04/2021 tot 04/07/2021);
    • In geval van selectie van een team moet de samenstelling van het team tijdens het kampioenschap van hetzelfde niveau zijn als het team dat het minimum heeft behaald.
  • I Run Clean Diploma: Alleen atleten die hun diploma hebben ontvangen voor het voltooien van het opleidingsprogramma voor dopingbestrijding "I Run Clean" van European Athletics, komen in aanmerking voor deelname. Het diploma moet door alle atleten worden behaald naast de selectiecriteria voor de wedstrijd(en) waarvoor ze zijn ingeschreven.

Algemene criteria die voor alle geselecteerde atleten gelden

  • Er wordt benadrukt dat atleten alleen in aanmerking komen voor selectie voor het nationale team en recht hebben om de KBAB te vertegenwoordigen tijdens internationale kampioenschappen wanneer er voldaan is aan de criteria van het wedstrijdreglement van World Athletics. De atleet moet lid zijn van de KBAB op het moment dat de selectiecriteria worden gerealiseerd. Anders komen de prestaties niet in aanmerking.
  • Een atleet die aan de selectiecriteria heeft voldaan, zal niet worden voorgedragen voor selectie of de selectie zal in overweging worden genomen, wanneer er sprake is van: een (bestaande) blessure op het moment van de selectie, een verslechtering van de gezondheid of conditie, of enig andere reden, met inbegrip van disciplinaire of ethische redenen.
  • De selectiecommissie kan ook een atleet uit de selectie verwijderen om welke reden dan ook, inclusief de hierboven vermelde.
  • In bijzondere gevallen, met inbegrip van gevallen die niet onder de selectiecriteria vallen, behoudt de selectiecommissie zich het recht om atleten te selecteren die niet aan de KBAB-selectiecriteria hebben voldaan.

Staat van vorm

  • Geselecteerde atleten die geblesseerd raken in de periode tussen het behalen van het minimum en de start van de kampioenschappen, moeten hun vorm bewijzen voor de start van de kampioenschappen.
  • Indien nodig kan de selectiecommissie de betrokken atleet verzoeken om een test af te leggen, tijdens een wedstrijd of training, voor de start van de kampioenschappen.
  • Indien de test niet wordt uitgevoerd of het prestatieniveau van de atleet onvoldoende is, kan de selectiecommissie afzien van de selectie van de betrokken atleet en/of het betrokken team voor de kampioenschappen in kwestie.

Afwijking toegestaande disciplines voor scholieren - UPDATE 23 APRIL 2021 -

Na de annulering van de Europese kampioenschappen U18 en de openstelling van de minimumeisen voor de Europese kampioenschappen U20 voor atleten die geboren zijn in 2004 en 2005, mogen U18 atleten bij wijze van uitzondering deelnemen aan wedstrijden die georganiseerd worden voor U20 atleten, volgens de regels die voor deze categorie gelden (hieronder de vermelde disciplines).

Deze afwijking geldt van 23 april 2021 tot en met 4 juli 2021 en geen enkel Waals, Vlaams of nationaal record, behaald door een U18 atleet, zal worden gehomologeerd.

Betrokken disciplines:

Vrouwen: U18 atleten mogen deelnemen aan de onderstaande disciplines voor juniores:

  • 3000m steeple
  • Zevenkamp
  • 100m horden
  • Kogel
  • Speer
  • Hamer

Mannen: U18 atleten mogen deelnemen aan de onderstaande disciplines voor juniores:

  • 3000m steeple
  • Tienkamp
  • 110m horden
  • 400m horden
  • Kogel
  • Discus
  • Speer
  • Hamer

 

Atleten die aan de minimavoorwaarden voldeden

Discipline Prestatie Naam voornaam/Club Locatie, datum
Mannen      
3000m 8'16"73 Konteh Noah/OLSE Oordegem, 15 mei 2021
3000m steeple 9’07”85 Clément Labar/ARCH Oordegem, 29 mei 2021
Hoog 2m15 Arne Min/LYRA Brussel, 27 juni 2021
Tienkamp 8.034 punten Jente Hauttekeete/KAAG Tenerife, 12 & 13 juni 2021
Tienkamp 7.210 punten Jef Misplon/RCG Brussel, 26 & 27 juni 2021
4x100m 41"33 Olivier Lifrange/WS
Emiel Botterman/DEIN
Timber Huysmans/GRIM
Luca Laurent/SMAC
Oordegem, 29 mei 2021
Vrouwen      
400m 53"53 Schoemaker Liefde/MOHA Brussel, 12 juni 2021
400m horden 58"87 Ilana Hanssens/ASVO Heusden-Zolder, 3 juli 2021
800m 2’04”55 Nijssen Annelies/ATLA Heusden-Zolder, 3 juli 2021
1500m 4'21"42 Lucie Grandjean/BBS Heusden-Zolder, 3 juli 2021
3000m 9'29"96 Charlotte Penneman/ACW Lanaken, 11 juni 2021
Hoog 1m88 Merel Maes/ACW Brussel, 27 juni 2021
4x100m 46"00 Zoé Laureys/DUFF
Marine Jehaes/SER
Mariam Oularé/RCB
Lauryne Adeweye/AVT
Brussel, 12 juni 2021
11 atleten en 2 ploegen voldeden aan de nationale selectiecriteria

 

Nieuws