Het European Youth Olympic Festival wordt georganiseerd in het Baku, Azerbeidjan  van 21 tot en met 27 juli 2019.

Links

 Officiële website van de EYOF in Baku

 Het Belgische palmares bij de EYOF

 

Tijdschema & Resultaten

 

 

Definitieve selectie:

Discipline Naam, voornaam/Club  
Jongens    
Hoog  Sten Geenens/ASVO  
Polsstok Jules Vanlangenaker/RCT  
 Tienkamp Jente Hauttekeete/KAAG  
     
Meisjes    
100m Mariam Oulare/RCB  
 400m Liefde Schoemaker/MOHA  
1500m Syrah Ghijselings/KAAG  

Selectiecriteria

De vastgelegde criteria zijn gebaseerd op de bruto top 16 prestaties van de twee laatste jaren.  

De selectiecriteria dienen éénmalig gerealiseerd te worden in de periode van 1 APRIL 2019 t.e.m. 30 JUNI 2019

Jongens

Discipline

Meisjes

10.70

100m

11.78

21.51

200m

24.09

48.56

400m

55.13

1.51.80

800m

2.08.34

3.53.46

1500m

4.26.87

8.33.55

3000m

9.41.64

13.83

100/110m Horden

13.64

53.45

400m Horden

60.66

5.59.35

2000m Steeple

6.52.02

45.47.56

10.000m/5000m Snelwandelen

25.08.46

2m06

Hoogspringen

1m79

4m80

Polsstokspringen

3m90

7m19

Verspringen

6m14

14m79

Hinkstapspringen

12m63

18m55

Kogelstoten

16m02

56m98

Discuswerpen

46m19

71m63

Hamerslingeren

63m89

69m57

Speerwerpen

52m50

6.739

Decathlon/Heptathlon

5.272

 

Medley Relay

 

 

Opmerkingen :

  • Enkel atleten geboren in 2002 & 2003 komen in aanmerking.
  • Er worden in totaal slechts 24 atleten geselecteerd. Maximum 12 jongens en 12 meisjes.
  • Er wordt maximum één atleet per discipline geselecteerd. Indien meerdere atleten de limiet behalen, wordt de atleet met de beste prestatie geselecteerd.
  • Indien meer dan 12 jongens of 12 meisjes de limiet behalen over de verschillende disciplines heen, krijgen de atleten met de hoogste Europese ranking in hun geboortejaar op basis van hun prestatie voorrang.
  • De selectiecommissie kàn na afloop van de selectieperiode beslissen om deel te nemen aan de Medley relay (jongens en/of meisjes). Deze beslissing hangt af van de individueel geselecteerde atleten op de 100m, 200m, 400m, 100/110m horden, 400m horden.

 

Atleten die aan de minimavoorwaarden voor Baku voldeden:

Discipline Prestatie Naam, voornaam/Club Locatie, datum
Jongens      
Hoog  2m06  Sten Geenens/ASVO Lebbeke, 20 april PK 
Polsstok 4m90 Jules Vanlangenaker/RCT Oordegem-Lede, 01 mei BK Univ 
 Tienkamp 7.359p Jente Hauttekeete/KAAG Herentals, 11+12 mei FC
       
Meisjes      
100m 11.76 (+0.2) Mariam Oulare/RCB Halluin/Fra, 26 juni
 400m 53.38 Liefde Schoemaker/MOHA Oordegem-Lede, 01 mei BK Univ 
1500m 4.24.41 Syrah Ghijselings/KAAG Nijvel, 22 juni
       
6 atleten voldeden aan de nationale selectiecriteria.

 

Nieuws