De Europese junioreskampioenschappen worden van 18 tot en met 21 juli 2019 in het Zweedse Boras gehouden. Deze kampioenschappen zijn voorbehouden aan atleten geboren in 2000 en 2001.

Palmares Belgen tijdens de Europese junioreskampioenschappen.
EAA website voor Boras.
LOC-site voor Boras.
Tijdschema voor Boras  

Team Map Boras

 

Tijdschema & Resultaten Belgische deelnemers:

Donderdag 18 juli      

       

R e s u l t a t e n 

Namiddag    

 
16u50 1500m R Ruben Verheyden Reeks 1v2:  1ste in 3.49.91 Q (6v21) 
17u08 Hoog Q Zita Goossens  Groep A:  4de met 1m81q (4=v24) 
 

Vrijdag 19 juli      

Voormiddag    

 
10u24 100m  10K Jaan Bal Reeks 4v4: 2de in 10.75 (-0.9)  (2v25 ) (917p)
10u24 100m 10K Daniel Segers Reeks 4v4: 6de in 29.11 (-0.9)  (25v25) (-p) 
10u05 Pols Q Elien Vekemans Groep A:  2de met 4m05 q  (2v25)
11u20 3000mSt R Tim Van De Velde R2v2:  1ste in 9.03.64 Q  (1v29)
11u35 Ver 10K Jaan Bal Groep A: 6de met 6m82 (-0.8)  (3v24) (771p)
Na 2 disciplines: 4de met 1.688p
11u35 Ver 10K Daniel Segers DNS
11u48 100mH R Angel Agwazie R1v3: 2de in 13.51 (-1.1) Q  (3v20)
12u30 Hoog Q Thomas Carmoy Groep B:  5de met 2m09 q  (9v21) 
13u15 Kogel 10K Jaan Bal Groep A: 7d met 12m45 (634p)  (18v24)
Na 3 disciplines: 9de met 2.322p
14u12 400mH R Eline Claeys R4v4: 3de in 60.90 Q   (19v26) 

Namiddag    

 
16u30 Hoog 10K Jaan Bal Groep A: 3de met 1m91 (723p)  (3=v23)
Na 4 disciplines: 7de met 3.045p 
17u52 200m R Lucie Ferauge R1v4: 1ste in 23.67 Q (-2.1)  (3v24) 
20u02 400m 10K Jaan Bal Reeks 3: 1ste in 48.70 (876 p) (4v23) 
    10K Jaan Bal Tussenstand na dag 1:   7de met 3.921p (7v23)
 

Zaterdag 20 juli      

Voormiddag    

 
9u54 110mH 10K Jaan Bal R3v4: 4de in 14.75 (-0.3) (880p) (10v23)
Na 6 disciplines: 6de met 4.801p
10u47 200m HF Lucie Ferauge Halve finale 2v2: 1ste in 23.68 Q (+1.0) (5v16) 
11u37 Discus 10K  Jaan Bal Groep B:  11de met 25m99 (386p) (22v23)
Na 7 disciplines: 16de met 5.187p 
13u25 Pols 10K  Jaan Bal Groep B: 3de met 5m00 (910p)  (3v23)
Na 8 disciplines: 12de met 6.097p 
14u15 Speer QB Cedric Sorgeloos Groep B: 1ste met 77m49 Q (2v23) 

Namiddag    

 
16u25 Hoog Fin Zita Goossens 11de met 1m80 
16u50 400mH HF Eline Claeys Halve Finale 1v2: 6de in 60.92 (13v16) 
17u20 Speer 10K B Jaan Bal Groep B: 9de met 49.38 (579p) (13v22)
Na 9 disciplines: 11de met 6.676p
18u15 1500m Fin Ruben Verheyden 11de in 3.59.46 
18u25 200m Fin Lucie Ferauge Brons in 23.63 ! 
19u16 100mH Fin Angel Agwazie 5de in 13.59 (+0.1)  
19u45 1500m 10K Jaan Bal R2v2: 9de in 4.51.97 (607p) (18v23)
    10K Jaan Bal Eindstand:  13de met 7.283p (13v25)
 

Zondag 21 juli      

Voormiddag    

 
12u14 Speer Fin Cedric Sorgeloos  4de met 74m32
13u00 4x100m R Team meisjes  R2v3 :  DISQ 
      Rani Vincke - Rani Rosius - Nora Thiry - Justine Goossens
13u25 4x100m R Team jongens R2v3 : 4de in 40.74 (10v17) 
      Wolf Beliën - Amine Kasmi - Niels Kerkhofs - Lionel Halleux

Namiddag    

 
15u54 3000mSt Fin Tim Van De Velde 10de in 9'14"91
16u12 Hoog Fin Thomas Carmoy Goud met 2m22 !
16u18 Pols Fin Elien Vekemans Brons met 4m16 ! 

 

Selectiecriteria

(download in pdf-vorm)

De vastgelegde criteria zijn gebaseerd op de bruto top 20 Europese prestaties van de twee laatste seizoenen.

De selectiecriteria dienen éénmalig gerealiseerd te worden in de periode van 1 APRIL 2019 t.e.m. 7 JULI 2019.

Atleten geboren in 2000 en 2001 komen in aanmerking voor selectie.

Mannen

Discipline

Vrouwen

10.49

100m

11.65

21.17

200m

23.82

47.20

400m

53.86

01:49.29

800m

02:06.48

03:46.64

1500m

04:20.94

08:21.36

3000m

09:32.83

 14:31.19

5000m

 17:06.03

13.76

100/110m Horden

13.72

52.10

400m Horden

59.33

09:08.63

3000m Steeple

10:29.61

44:28.00

10.000m snelwandelen

49:18.00

41.50

4 x 100m

46.25

3:12.00

4 x 400m

3:40.00

2.14

Hoogspringen

1.82

5.14

Polsstokspringen

4.08

7.51

Verspringen

6.25

15.53

Hinkstapspringen

12.90

18.59

Kogelstoten

14.97

56.63

Discuswerpen

50.10

71.05

Hamerslingeren

58.54

69.87

Speerwerpen

50.73

7249

Tien/Zevenkamp

5461

Opmerkingen :

  • Atleten dienen zich voor het aflopen van de selectieperiode, om selecteerbaar te zijn voor dit kampioenschap, via het ondertekenen van de gedragscode, akkoord te verklaren met de door de KBAB opgelegde voorschriften qua kledij en portretrecht.
  • Er worden maximum 3 atleten per discipline geselecteerd. Indien meer dan 3 atleten de vooropgestelde criteria behalen, worden de 3 atleten met de beste prestatie geselecteerd.
  • Atleten die geselecteerd worden voor het EK U20 2019 kunnen niet deelnemen aan de Universiade 2019.
  • Voor de aflossingen 4x400m
    • Een ploeg kan geselecteerd worden op basis van het samentellen van 4 individuele tijden. In dit geval worden de selectiecriteria voor mannen 3:14.00 en voor vrouwen 3:42.00.

  

Atleten die aan de minimavoorwaarden voldeden:

Discipline Prestatie Naam, voornaam/Club Locatie, datum
Mannen      
1500m 3.41.10 Tim Van de Velde/DUFF Oordegem-Lede, 01 juni FC Putbos
1500m 3.43.83 Ruben Verheyden/EA Oordegem-Lede, 01 juni FC Putbos
110mH 13.65 (-1.7) Thomas Carmoy/CRAC Nijvel, 30 mei LBFA-kamp
3000m St 8.33.80 Tim Van de Velde/DUFF Oordegem-Lede, 25 mei FC IFAM
Hoog 2m24 Thomas Carmoy/CRAC Nijvel, 30 mei LBFA-kamp
Speer 79m82 Cedric Sorgeloos/ACW  Lebbeke, 29 juni  BKu20
Tienkamp 7.379p Daniel Segers/EA Bernhausen/Ger, 01+02 juni
Tienkamp 7.341p  Jaan Bal/ACBR Herentals, 11-12 mei  FC 
4x100m 41.49 Team Jongens Lokeren, 23 juni FC
    Dries Vergaelen/RCG-Kasmi Amine/RESC-Arthur Pinter/CABW-Yoran Deschepper/MACW
       
Vrouwen      
200m 23.56 (+0.2) Lucie Ferauge/CABW Gentbrugge, 18 mei, IC
400m 53.38  Liefde Schoemaker/MOHA  Oordegem-Lede, 01 mei BK Univ 
100mH 13.56 (0.0)  Angel Agwazie/AVLO  Oordegem-Lede, 01 juni FC Putbos
400mH 58.87 Eline Claeys/ATLA Lebbeke, 29 juni, BKu20
Hoog 1m84 Zita Goossens/DEIN Lebbeke, 29 juni, BKu20
Polsstok 4m25 Elien Vekemans/DCLA Oordegem-Lede, 01 juni FC Putbos
4x100m 45.77 Team Meisjes Oordegem-Lede, 26 mei  IFAM
    Rani Rosius/AVT-Janie De Naeyer/HAKI-Nora Thiry/SER-Lotte Van Lent/AVZK
       
12 atleten + 2 Teams voldeden aan de nationale selectiecriteria.

De definitieve selectie:

Meisjes:
200m: Lucie Ferauge/CABW
100mH: Angel Agwazie/AVLO
400mH: Eline Claeys/ATLA
Hoog: Zita Goossens/DEIN
Polsstok: Elien Vekemans/DCLA
4x100m:  Angel Agwazie/AVLO - Justine Goossens/RCG - Lucie Ferauge/CABW - Nora Thiry/SER - Rani Rosius/AVT - Rani Vincke/HAC

Jongens:
1500m: Ruben Verheyden/EA
3000m Steeple: Tim Van de Velde/DUFF
Hoog: Thomas Carmoy/CRAC
Speer: Cedric Sorgeloos/ACW
Tienkamp: Daniel Segers/EA
Tienkamp: Jaan Bal/ACBR
4x100m:  Amine Kasmi/RESC - Dries Vergaelen/RCG - Lionel Halleux/RIWA - Niels Kerkhofs/AVT - Wolf Beliën/STAX

De begeleiders:

Deletiehoofd: Christian Halloy
Team Leader: Frédéric Kimmlingen
Trainers: Françoise Dethier - Patrick Himschoot - André Michel - Marc Muryn - Cédric Nolf - Bart Pauwels - Steven Taeleman - Chris Van Landschoot
Dokter: Jean-François Kaux
Kiné: Mehdi Datoussaid - Nele Lievens

 

Nieuws