De 24ste Europese kampioenschappen in Berlijn.

naar de EAA-site van het EK outdoor in Berlijn.

Ga naar de LOC-site van het EK outdoor in Berlijn.

Ga naar het tijdschema.

Ga naar het palmares van de Belgische atleten bij deze EK outdoor.

 

TIJDSCHEMA & RESULTATEN

 

Maandag 06 augustus

Namiddag
16:35 M Ver Kwal Corentin Campener Groep  A: 14de met 7m41 +0.4 (27v30)
           

Dinsdag 07 augustus

Voormiddag
9:30 M 10K 100m Thomas Vd Plaetsen Rks 1: 6de in 11"48 (-0.2) = 757p (27v28) 
      Na 1   27ste met 757p 
10:00 W 400mH Reeks Hanne Claes  Wild Card
10:07 W 400mH Reeks Margo Van Puyvelde  Reeks 2v3:  3de in 56.70 Q  (6v22)
10:14 W 400mH Reeks Justien Grillet  Reeks 3v3: 3de in 56.94 Q (8v22)
10:25 M 10K Ver Thomas Vd Plaetsen  Grp A: 8ste met 7m41 (1.0)=913p (10v28)
      Na 2   16de met 1.670p (16v28)
10:42 M 400m Reeks Jonathan Borlée Reeks 2: 1ste in 45.19 Q (1v30)
10:35 M 400m Reeks Kevin Borlée Reeks 1: 1ste in 45.29 Q  (2v30) 
10:49  M 400m Reeks Dylan Borlée Reeks 3: 1ste in 45.84 Q (10v30)
11:17 W 800m Reeks Renée Eykens Reeks 3:  8ste  in 2.56.24 (val) (32v32)
11:50 M 10K Kogel Thomas Vd Plaetsen Groep B: 10de met 13m35=689p (23v27) 
      Na 3   19de met 2.359p  
Avond 
18:30 M 10K Hoog Thomas Vd Plaetsen Gr.A: 4de met 2m05=850p (4v27)
      Na 4   17de met 3.209p
20:20 M 10.000m RFin Bashir Abdi Zilver in 28.11.76  (2v32)!
20:20 M 10.000m RFin Soufiane Bouchikhi 6de in 28.19.04 (6v32)
20:20  M 10.000m RFin Simon Debognies 15de in 29.00.98 (15v32)
21:00 M 10K 400m Thomas Vd Plaetsen DNS
           

Woensdag 8 augustus

Voormiddag
10:10 W 100mH Reeks Eline Berings  Wild Card
10:50 M 200m   Reeks Robin Vanderbemden Reeks 1v4 : 1ste in 20.50 Q (+0.1)(3v30)
11:46 W 400m Reeks Camille Laus Reeks 3v4: 2de in 52.40 Q (12v32)
11:38 W 400m Reeks Cynthia Bolingo Reeks 2v4: 1ste in 51.69 Q (2v32)
12:25 M 1500m Reeks Ismael Debjani Reeks 3v3:  5de in  3.41.09 q (9v34)
12:15  M 1500m Reeks Isaac Kimeli Reeks 2v3: 7de in 3.42.77 (15v34) 
12:05 M 1500m Reeks Peter Callahan Reeks 1v3: 10de in 3.54.23 (30v34)
Avond   
18:25 W Hoog Kwal Claire Orcel Groep A: 12de met 1m81 (23v25) 
19:05 W 400mH Halv Fin Hanne Claes HF 1v3: 2de in 55.75 Q (9v23)  
19:19   400mH Halv Fin Margo Van Puyvelde HF 3v3: DNS 
19:12   400mH Halv Fin Justien Grillet HF 2v3: 8ste in 57.40  (21v23)  
19:30 M 400m Halv Fin Jonathan Borlée HF 1v3: 2de in 44.84 Q (2v24)
19:44 M 400m Halv Fin Kevin Borlée HF 3v3: 3de in 45.07 q (5v24)
19:37  M 400m Halv Fin Dylan Borlée HF 2v3: 6de in 45.63 (17v24) 
20:15 M 200m   Halv Fin Robin Vanderbemden HF1v3: 7de in 20.62 (+0.3) (14v22) 

Donderdag 9 augustus

Voormiddag    
10:21 W 7K 100mH Nafi Thiam Rks 4v4: 8ste in 13.69 (+0.4)=1.023p (14v29)
    7K Na 1   14de met 1.023p
10:07 W 7K 100mH Hanne Maudens Rks 2v4:5de in 14.04 (+1.4)=973p (20v29)
    7K Na 1   20ste met 973p
10:00 7K 100mH Noor Vidts Rks 1v4:2de in 14.08 (0.0)=967p (21v29)
      Na 1   21ste met 967p
11:05 W 7K Hoog Nafi Thiam Groep A: 1ste met 1m91 = 1.119p (1v29)
    7K Na 2   2de met 2.142p
11:05 7K Hoog Hanne Maudens Groep A: 15de met 1m73 = 891p (23v29)
    7K Na 2   20ste met 1.864p
11:05 7K Hoog Noor Vidts Groep B: 2de met 1m79 = 966p (10v29)
    7K Na 3   14de met 1.933p
10:55 M 110mH Reeks Michael Obasuyi Reeks 1v2: 7de in 13.78 q (+1.8)(13v16)
11:51 M 800m Reeks Eliott Crestan Reeks 4v4: 6de in 1.47.35 (12v33)
Avond 
19:15 W 7K Kogel Nafi Thiam Groep A: 1ste met 15m35 PR=884p (1v29) 
    7K Na 3   1ste met 3.026p
19:15 7K Kogel Hanne Maudens Groep B: 9de met 12m90=721p (20v29) 
    7K Na 3   22ste met 2.585p 
19:15 7K Kogel Noor Vidts Groep B: 14de metr 11m83=650p (27v29) 
    7K Na 3   23ste met 2.583p 
19:32 W 100mH Halv Fin Eline Berings HF 2v3: 4de in 12.94 (+0.2) (9v24)
19:30 M Hoog Kwal Bram Ghuys Groep B: 13de met 2m16 (25v28)
19:57 W 400m   Halv Fin Camille Laus HF 2v3: 6de in 52.40 (21v24)
19:50 W 400m Halv Fin Cynthia Bolingo HF 1v3: 6de in 51.92 (16v24)
20:30 W 7K  200m Nafi Thiam R3v4:5de in 24.81 (+0.4)=904p (13v29)
    7K Na dag 1   2de met 3.930p (87p na de leider)
    7K 200m Hanne Maudens R4v4:7de in 24.10 (+1.5)=971p (7v29)
    7K Na dag 1   16de met 3.556p
    7K 200m Noor Vidts R3v4:4de in 24.80 (+0.4)=905p (12v29)
    7K Na dag 1   19de met 3.488p
           

Vrijdag 10 augustus   

Voormiddag    
10:50 W 7K Ver Nafi Thiam Gr A: 2de met 6m60 (+1.1)=1040p (2v27)
    7K Na 5   2de met 4.970p
10:50  7K Ver Hanne Maudens Gr A: 3de met 6m42 (+0.2)=981p (3v27)
    7K Na 5   10de met 4.537p
10:50 7K Ver Noor Vidts Gr A: 12de met 6m04 (+0.4)=862p (15v27)
    7K Na 5   19de met 4.350p
11:15 M Polsstok Kwal Arnaud Art Groep B: 5de met 5m61 q (9v36)
    Polsstok Kwal Ben Broeders Gr A: NM op beginhoogte 5m16 (32=v36)
11:25 W 200m   Reeks Manon Depuydt Reeks 1v3: 4de in 23.59 (-0.3) q (9v24)
12:00 W 1500m Reeks Elise Vanderelst Reeks 1v2: 6de in 4.10.30 (13v24) 
12:50 W 7K Speer Nafi Thiam Gr.B: 1ste met 57m91=1014p (1v26) 
    7K Na 6   1ste met 5.984p
    7K Speer Hanne Maudens Gr.A: 9de met 38m40=637p (24v26)
    7K Na 6   14de met 5.174p
    7K Speer Noor Vidts Gr.A: 11de met 24m81=379p (26v26) 
    7K Na 6   25ste met 4.729p
13:15 M 4 x 400m Reeks België Reeks 2v2: 1ste in 3.02.55 Q (4v16)
        Julien Watrin-Robin Vanderbemden-Jonathan Sacoor-Dylan Borlée
13:51 W 4 x 400m Reeks België Reeks 2v2: 3de in 3.30.62 Q (5v16)
        Camille Laus-Cynthia Bolingo-Justien Grillet-Hanne Claes
Avond     
19:10 M 110mH Halv Fin Michael Obasuyi HF 1v3: 8ste in 13.78 (0.0)  (23v24) 
19:53 W 200m   Halv Fin Manon Depuydt HF2v3: 8ste in 23.60 (+1.4) (20v23)
20:36 W 7K 800m Nafi Thiam Reeks 3: 7de in 2.19.35 = 832p (17v22)
    7K   Eindstand Goud met 6.816p !
20u28   7K 800m Hanne Maudens Reeks 2: 2de in 2.12.41 = 930p (7v22)
    7K    Eindstand 10de met 6.104p
20u20   7K 800m Noor Vidts Reeks 1: 4de in 2.16.69 = 869p (15v22)
    7K    Eindstand 20ste met 5.598p
20:50 W 400mH Fin Hanne Claes 4de in 55.75 !
21:05 M 400m  Fin Jonathan Borlée Brons in 45.13 !
  M 400m Fin Kevin Borlée Zilver in 45.19 !
21:50 M 1500m Fin Ismael Debjani 8ste in 3.39.48 !
           

Zaterdag 11 augustus

Voormiddag    
Niemand   
Avond
20:55 M 5000m RFin Isaac Kimeli Diskwalificatie (5de over de eindstreep)  
  M 5000m RFin Soufiane Bouchikhi 10de in 13.25.22 (10v24)   
  M 5000m RFin Bashir Abdi  DNS
  M 5000m RFin Robin Hendrix  15de in 3.36.15 (15v24)
21:30 M 4 x 400m Fin België Goud in 2.59.47 !
        Dylan Borlée- Jonathan Borlée-Jonathan Sacoor-Kevin Borlée
21:50 W 4 x 400m Fin België 4de in 3.27.69 = Belgisch Record !
        Cynthia Bolingo-Hanne Claes-Justien Grillet-Camille Laus

Zondag 12 augustus   

Voormiddag    
10:00 M Marathon   RFin Koen Naert Goud in 2u09.51 !
Avond     
19:10 M Polsstok Fin Arnaud Art 9de met 5m65
20:15 W 5000m RFin Louise Carton 13de in 15.53.27 

 

DE SELECTIE VOOR BERLIJN

Mannen

200m Robin Vanderbemden/SER
400m Kevin Borlée/RCB
400m Jonathan Borlée/RCB
400m Dylan Borlée/RCB
800m Eliott Crestan/SMAC
1500m Ismael Debjani/CABW
1500m Isaac Kimeli/OEH
1500m Peter Callahan/RESC 
5000m Soufiane Bouchikhi/RFCL
5000m Bashir Abdi/RCG
5000m Isaac Kimeli/OEH
5000m (reserve) Robin Hendrix/OEH
10.000m Soufiane Bouchikhi/RFCL
10.000m Bashir Abdi/RCG
10.000m Simon Debognies/OEH
Marathon Koen Naert/RESC
110m Horden Michael Obasuyi/OEH
Hoog Bram Ghuys/OEH
Ver Corentin Campener/RESC
Polsstok Arnaud Art/FCHA
Polsstok Ben Broeders/DCLA
Tienkamp Thomas Van der Plaetsen/DEIN
4x400m Dylan Borlée/RCB, Jonathan Borlée/RCB, Kevin Borlée/RCB, Jonathan Sacoor/OEH, Robin Vanderbemden/SER en Julien Watrin/DAMP
   

Vrouwen

200m Manon Depuydt/ACME
400m Camille Laus/RCB
400m Cynthia Bolingo Mbongo/CABW
800m Renée Eykens/KAPE
1500m Elise Vanderelst/MOHA
5000m Louise Carton/ACME
100m Horden Eline Berings/RCG
400m Horden Hanne Claes/RESC
400m Horden Margo Van Puyvelde/ASVO
400m Horden Justien Grillet/VS
Hoog Claire Orcel/CSF 
Zevenkamp Nafi Thiam/RFCL
Zevenkamp Hanne Maudens/VS
Zevenkamp Noor Vidts/VAC
4x400m Camille Laus/RCB, Cynthia Bolingo Mbongo/CABW, Hanne Claes/RESC, Margo Van Puyvelde/ASVO, Justien Grillet/VS en Manon Depuydt/ACME

Atleten die aan de minimavoorwaarden voor Berlijn voldeden:

(alleen de beste minimumprestatie van de atleet per discipline staat in dit overzicht)

 

Discipline Prestatie Naam, voornaam/Club Locatie, datum
Mannen      
200m 20.43 (-0.3) Robin Vanderbemden/SER Ninove, 28.07.2018 FC Rasschaert
400m 45.03 Jonathan Sacoor/OEH Tampere/Fin, 13.07.18 WKJ
400m 45.52 Kevin Borlee/RCB Brussel KB, 08.07.18 BK
400m 45.57 Jonathan Borlée/RCB Heusden, 21.07.18 Nacht
400m 45.55 Dylan Borlée/RCB Brussel KB, 08.07.18 BK
400m 46.46 Alexander Doom/AVR Brussel KB, 08.07.18 BK
800m 1.46.84 Eliott Crestan/SMAC Tampere/Fin, 14.07.18 WKJ
1500m 3.35.71 Ismael Debjani/CABW Parijs/Fra, 30.06.18
1500m 3.36.51 Isaac Kimeli/OEH Marseille/Fra, 16.06.18
1500m 3.37.11  Peter Callahan/RESC  Azusa-Los Angeles/Usa, 20.04.18 
5000m 13.19.55 Soufiane Bouchikhi/RFCL Heusden, 21.07.18 Nacht
5000m 13.19.80 Bashir Abdi/RCG Heusden, 21.07.18 Nacht
5000m 13.21.09 Isaac Kimeli/OEH Stanford/Usa, 04.05.18
5000m 13.29.57 Robin Hendrix/OEH Azusa-Los Angeles/Usa, 19.04.18
10.000m 27.41.20 Soufiane Bouchikhi/RFCL Stanford/Usa, 04.05.18
10.000m 28.15.58 Bashir Abdi/RCG Stanford/Usa, 05.05.17
10.000m 28.25.32 Simon Debognies/OEH Stanford/Usa, 04.05.18
10.000m 28.46.25 Dieter Kersten/ADD Leiden/Ned, 09.06.18 
10.000m 28.48.36 Steven Casteele/KKS Leiden/Ned, 09.06.18 
Marathon 2u10.15 Koen Naert/RESC Rotterdam/Ned, 09.04.17
Marathon 2u10.46 Bashir Abdi/RCG Rotterdam/Ned, 08.04.18
110m Horden 13.75 (+0.9) Michael Obasuyi/OEH Ninove, 28.07.2018 FC Rasschaert
Hoog 2m26 Bram Ghuys/OEH Nieuwpoort, 15.07.18
Ver 7m98 (+1.6) Corentin Campener/RESC Castres, 25.07.18
Polsstok 5m72 Arnaud Art/FCHA Naimette-Xhovémont, 18.07.18
Polsstok 5m60 Ben Broeders/DCLA Leverkusen/Ger, 16.06.18
Discus 66m51 Philip Milanov/VAC  Stockholm/Swe, DL 10.06.18
Tienkamp 8.007p Thomas Van der Plaetsen/DEIN Götzis/Aut, 26-27.05.18
4x400m 2.59.47 België Londen/Gbr, 12.08.17
       
Vrouwen      
200m 23.33 (-0.4) Manon Depuydt/ACME Brussel KB, 07.07.18 BK
400m 51.49 Camille Laus/RCB La Chaux-de-Fonds/Sui, 01.07.18
400m 52.07 Cynthia Bolingo Mbongo/CABW La Chaux-de-Fonds/Sui, 01.07.18
800m 2.00.92 Renée Eykens/KAPE Rehlingen/Ger, 20.05.18
1500m 4.09.31 Elise Vanderelst/MOHA Oordegem IFAM FC, 26.05.18
1500m 4.11.33 Renée Eykens/KAPE Oordegem IFAM FC, 26.05.18
5000m 15.33.25 Louise Carton/ACME Heusden, 21.07.18 Nacht
100m Horden 12.72 (+0.6) Eline Berings/RCG Naimette-Xhovémont, 18.07.18
400m Horden 55.20 Hanne Claes/RESC Brussel KB, 08.07.18 BK
400m Horden 55.95 Margo Van Puyvelde/ASVO Heusden, 21.07.18 Nacht
400m Horden 56.31 Justien Grillet/VS Brussel KB, 08.07.18, BK
Hoog 2m01 Nafi Thiam/RFCL Götzis/Aut, 26.05.18
Hoog 1m91 Claire Orcel/CSF  Brussel KB, 08.07.18 BK
Ver 6m62 (+0.6) Nafi Thiam/RFCL Götzis/Aut, 27.05.18
Zevenkamp 7.013p Nafi Thiam/RFCL Götzis/Aut, 27-28.05.17
Zevenkamp 6.252p Hanne Maudens/VS Götzis/Aut, 26-27.05.18
Zevenkamp 6.024p Noor Vidts/VAC  Götzis/Aut, 27-28.05.17
4x400m 3.29.06 België Bern/Sui, 16.06.18
38 atleten + 2 teams voldeden aan de nationale selectiecriteria.

 

 

DE SELECTIECRITERIA:

De selectiecriteria dienen éénmalig gerealiseerd te worden in de periode van 1 APRIL 2018 t.e.m. 30 JULI 2018

Mannen Discipline Vrouwen
U23
°1996-1997-1998
      U23
°1996-1997-1998
10.35 10.24 100m 11.35 11.50
20.90 20.62 200m 23.18 23.50
46.70 45.89 400m 52.22 53.40
1:47,60 1:46,70 800m 2:01,23 2:02,50
3:40,00 3:38,10 1500m 4:08,54 4:12,00
13:42,00 13:39,19 5000m 15:36,42 15:40,00
28:55,00 28:49,71 10.000m 32:56,43 33:20,00
2:13:47 2:13:47 Marathon 2:31:19 2:31:19
13.85 13.63 110m/100m H 13.12 13.25
50.70 50.11 400m H 56.68 57.70
8:40,00 8:33,72 3000m Steeple 9:46,73 9:55,00
2.26 2.26 Hoogspringen 1.90 1.90
5.55 5.59 Polsstokspringen 4.45 4.45
7.95 7.95 Verspringen 6.60 6.60
16.60 16.60 Hinkstapspringen 13.90 13.90
19.90 19.93 Kogelstoten 17.21 16.50
63.50 63.50 Discuswerpen 57.93 56.00
74.00 75.10 Hamerslingeren 69.06 69.00
80.00 80.92 Speerwerpen 59.00 59.00
7.850p 7.915p Tien/Zevenkamp 5.978p 5.900p
Invit EAA + 39.12 4x100 Invit EAA + 43.59
Invit EAA + 3:04.95 4x400 Invit EAA + 3:29.57

 

ALGEMENE BEPALINGEN:

(download PDF-formaat)

Opmerkingen algemeen:

  • Er worden maximum 3 atleten per discipline geselecteerd. Indien meer dan 3 atleten de vooropgestelde criteria behalen, worden de 3 atleten met de beste prestatie geselecteerd. 
  • Atleten die gekwetst raken tijdens het seizoen na het leveren van de prestatie die meetelt voor de selectie, dienen hun vormbehoud te bewijzen voor aanvang van de kampioenschappen. 
  • Indien de EAA na het afsluiten van de kwalificatieperiode atleten opvist, zal de KBAB enkel die atleten selecteren wiens prestatie minstens overeenkomt met het gemiddelde van de 30ste Europese prestatie van de afgelopen vier competitiejaren (2014-2017). 
  • Prestaties die behaald worden in gemengde reeksen worden niet aanvaard. Enkel prestaties op 5.000m en 10.000m, in overeenstemming met regel 147 van de IAAF, worden aanvaard indien een te klein aantal deelnemende atleten van een geslacht niet in staat stelt om een aparte reeks te organiseren EN indien er geen hulp is van een of meerdere atleten van het ene geslacht in functie van het andere geslacht.

Opmerkingen specifiek voor disciplines:

  • Meerkamp
    • Selectieperiode van 1/4/2017 tem 30/7/2018.
    • Selectie op basis van resultaten van 2017 kan enkel op voorwaarde van het tonen van vormbehoud binnen de periode van 1/4/2018 tem 30/7/2018.
    • Vormbehoud:
      • Mannen: in 5 disciplines (waarvan 1 lopen, 2 werpen, 2 springen) telkens een 97% puntenscore halen van het puntenaantal waarmee het minimum behaald werd.
      • Vrouwen: in 3 disciplines (waarvan 1 lopen, 1 werpen, 1 springen) telkens een 97% puntenscore halen van het puntenaantal waarmee het minimum behaald werd.
      • De betrokken atleten krijgen individueel een overzicht van de te behalen prestaties die behaald moeten worden in functie van het aantonen van vormbehoud.
    • 10.000m
      • Selectieperiode van 1/4/2017 tem 30/7/2018.
      • Selectie op basis van resultaten van 2017 kan enkel op voorwaarde van het tonen van vormbehoud binnen de periode van 1/4/2018 tem 30/7/2018.
      • Vormbehoud:
        • Mannen: het lopen van een 5000m in 13’40’00.
        • Vrouwen: het lopen van een 5000m in 15’40’00.
      • Marathon
        • Selectieperiode van 1/1/2017 tem 13/5/2018.
        • Selectie op basis van resultaten van 2017 kan enkel op voorwaarde van het tonen van vormbehoud binnen de periode van 1/1/2018 tem 30/6/2018.
        • Vormbehoud:
          • Mannen: het lopen van een halve marathon in 1u06.00.
          • Vrouwen: het lopen van een halve marathon in 1u15.00.
        • Selectie van een team
          • Een team kan worden geselecteerd op voorwaarde dat de gemiddelde tijd van de 4 atleten minstens overeenkomt met de tijd die telt als individueel criterium.
        • Aflossingen
          • Selectieperiode van 1/4/2017 tem 22/7/2018.
          • Naast de prestatielimiet in de tabel, dient het team ook binnen de eerste 16 nationale teams gerangschikt te zijn.
            • Deze rangschikking is gebaseerd op het gemiddelde van de 2 beste prestaties binnen de internationale selectieperiode (1/1/2017 tem 22/7/2018).
            • Tijden worden enkel in aanmerking genomen als er minstens 2 nationale teams deelnemen aan de wedstrijd.
          • Selectie op basis van resultaten van 2017 kan enkel op voorwaarde van het tonen van vormbehoud via individuele prestaties binnen de periode van 1/4/2018 t.e.m 30/7/2018.
          • Vormbehoud: De som van de 4 individuele prestaties min 2” dient te beantwoorden aan het criterium voor het team.
          • In geval van selectie dient de samenstelling van het team dat deelneemt aan de Europese kampioenschappen van een gelijkwaardig niveau te zijn als het team dat het minimum realiseerde.

 

 

Nieuws