Historiek

  DATUM PLAATS SELECTIE
1 1970, 11-13 september Parijs (Colombes) - Frankrijk  
2 1973, 24-26 augustus Duisburg - West-Duitsland  
3 1975, 22-24 augustus Athene - Griekenland  
4 1977, 19-21 augustus Donetsk - Sovjet-Unie (Oekraïne)  
5 1979, 16-19 augustus Bydgoszcz - Polen 14
6 1981, 20-23 augustus Utrecht - Nederland 34 
7 1983, 25-28 augustus Schwechat - Oostenrijk
8 1985, 22-25 augustus Cottbus - Oost-Duitsland 13
9 1987, 06-09 augustus Birmingham - Groot-Brittannie 11 = 5 meisjes+6 jongens
10 1989, 24-27 augustus Varazdin - Joegoslavië 19 = 6 meisjes+13 jongens+1 team
11 1991, 08-11 augustus Thessaloniki - Griekenland 10 = 3 meisjes+7 jongens
12 1993, 29.07-01 aug San Sebastian - Spanje 11 = 3 meisjes+8 jongens+1 team
13 1995, 27-30 juli Nyiregyhaza - Hongarije 14 = 4 meisjes+10 jongens+2 teams 
14 1997, 24-27 juli Ljubljana - Slovenië 14 = 9 meisjes+5 jongens
15 1999, 05-08 augustus Riga - Letland 10 = 6 meisjes+4 jongens
16 2001, 19-22 juli Grosseto - Italië 15 = 6 meisjes+9 jongens+1 team
17 2003, 24-27 juli Tampere - Finland 10 = 5 meisjes + 5 jongens
18 2005, 21-24 juli Kaunas - Litouwen 10 = 4 meisjes+6 jongens
19 2007, 19-22 juli Hengelo - Nederland 14 = 5 meisjes+9 jongens+1 team
20 2009, 23-26 juli Novi Sad - Servië 17 = 7 meisjes+10 jongens+1 team
21 2011, 21-24 juli Tallinn - Estland  18 = 6 meisjes+12 jongens+2 teams
22 2013, 18-21 juli Rieti - Italië 13 = 7 meisjes+6 jongens+2 teams
23 2015, 15-19 juli  Eskilstuna - Zweden 15 = 9 meisjes+6 jongens+3 teams
24 2017, 20-23 juli Grosseto - Italië 18 = 8 meisjes+10 jongens+3 teams
25 2019, 18-21 juli Böras - Zweden 11 = 5 meisjes+6 jongens+2 teams
       

 Belgische top 8-plaatsen

Gouden medailles
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1970 Herman Mignon 3000m 8.08.73
2 1973 Fons Brydenbach 400m 45.86
3 1975 Yvan Naessens 3000m 8.10.6
4 1981 Betty Vansteenbroek 1500m 4.15.75
5 1993 Sabrina De Leeuw Hoog 1m89
6 1995 Sven Pieters 110m Horden 14.06
7 1999 Hans Janssens 10.000m 29.49.59
8 2005 Eline Berings 100m Horden 13.41
9 2009 Thomas Van Der Plaetsen Tienkamp  7.769p
10 2009 Anne Zagré 100m Horden  13.21 
11 2013 Nafissatou Thiam Zevenkamp 6.298p
12 2015 Renée Eykens 800m 2.02.83
13 2015 Nenah De Coninck 400m Horden 57.85
14 2019 Thomas Carmoy Hoogspringen 2m22
         
 
Zilveren medailles
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1977 Karin Verguts 200m 23.37
2 1979 Eddy De Pauw 5000m 13.52.19
3 1979 Karin Verguts 200m 23.41
4 1987 Ivan Delrue 400m Horden 50.96
5 1987 Ann Maenhout 400m Horden 57.47
6 1999 Bert Leenaerts 1500m 3.44.47
7 2001 Kevin Rans 200m 20.89
8 2001 Kevin Rans Polsstok 5m50
9 2011 Emmanuel Lejeune 10.000m 31.35.19
10 2011  Stef Vanhaeren  400m Horden  50.01 
11 2013 Mathias Broothaerts Ver 7m84
12 2013 Aaron Botterman  800m 1.49.80
13  2015 Hanne Maudens Zevenkamp 5.720p
14 2015 Simon Debognies 5000m 14.34.67
15 2017 Dries De Smet 1500m 3.56.98
         
 
Bronzen medailles
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1973 Rosine Wallez 400m 53.68
2 1975 Rosine Wallez 400m 52.55
3 1975 Rita Thys 800m 2.06.1
4 1977 Guy Tondeur 800m 1.48.6
5 1981 Jean-Pierre N'dayisenga 3000m 8.01.30
6 1983 Raf Wyns 1500m 3.41.75
7 1983 Jos Martens 10km SW 43.01.97
8 1989 Rudi Van Lancker Ver 7m79
9 1993 Yassin Guellet Ver 7m59
10 2005 Barbara Maveau 3000m 9.29.78
11 2007 Thomas Smet Speer 72.56
12 2009  Jeroen D'hoedt 3000m St 8.51.76
13 2013 Marjolein Lindemans Zevenkamp 5.831p
14 2015 Dieter Kersten 10.000m 30.21.85
15  2017  Jonathan Sacoor  400m  46.23 
16 2019 Lucie Ferauge 200m 23.63
17 2019 Elien Vekemans Polsstok 4m16
         
 
Vierde plaatsen
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1973 Ivo Van Damme 800m 1.48.16
2 1973 Marc Nevens 1500m 3.47.36
3 1973 Henri Lessire 400m Horden 51.91
4 1975 Belgie, vrouwen 4x400m 3.39.2
5 1979 Peter Daenens 2000m Steeple 5.32.75
6 1979 Betty Vansteenbroek 800m 2.03.79
7 1981 Raf Wyns 1500m 3.45.35
8 1981 Christel Jennis 3000m 9.28.66
9 1985 Roland Pauwels 3000m 8.12.75
10 1993 Tom Vlerick 800m 1.54.07
11 1995 Kjell Provost 400m Horden 52.14
12 1995 Myriam Tschomba 100m Horden 13.75
13 1999 Anthony Ferro 100 meter 10.44
14 2007 Jongens 4x400 meter 3.09.53
15 2009  Jana Van Wabeke 5000m  16.45.37 
16 2011  Dario Seghers (De Borger) 110m Horden  13.79 
17 2013 Louise Carton 3000m 9.34.09
18 2013 Meisjes 4x100 meter 44.73
19 2015 Noor Vidts  Zevenkamp 5.652p
20 2015 Maarten Kersten 10.000m 30.24.69
21 2019 Cedric Sorgeloos Speerwerpen 74m32
         
 
Vijfde plaatsen
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1970 Maggy Wauters Discus 47m40
2 1975 Francine Peeters 1500m 4.23.5
3 1981 Roland Marloye Ver 7m62
4 1981 Belgie, mannen 4x100m 41.09
5 1985 Gerdy Roose 1500m 3.47.05
6 1985 Marc Dollendorf 400m Horden 51.72
7 1987 Luc Peerlinck 10.000m 30.18.17
8 1987 Christine Dohogne 100m Horden 13.79
9 1991 Tom Van Hooste 10.000m 31.23.72
10 1991 Anja Smolders 1500m 4.19.55
11 1995 Steve Bal Tienkamp 7.107p
12 1995 Belgie, vrouwen 4x100m 46.29
13 1997 Kim Gevaert 200m 23.58
14 2009 België, vrouwen 4x400m  3.41.86 
15 2011 Zenobie Vangansbeke 1500m 4.24.21
16 2011 Sofie Gallein 3000m Steeple 10.37.41
17 2011  België, vrouwen  4x100m  45.15 
18 2015 Hanne Maudens Verspringen 6m29w
19 2015 België, mannen 4x400m 3.14.12
20 2019 Angel Agwazie 100m Horden 13.59
         
Zesde plaatsen
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1973 Guy Moreau Hoog 2m07
2 1975 Alex Hagelsteens 5000m 14.28.8
3 1977 Eddy Annys Hoog 2m07
4 1979 Michel Zimmermann 400m Horden 51.71
5 1981 Emmanuel Coche Hoog 2m16
6 1983 Raf Wyns 5000m 14.20.47
7 1987 Patrick Stevens 100m 10.64
8 1987 Filip Steyaert 1500m 3.54.34
9 1991 Sandrine Hennart Ver 6m31
10 1995 Kim Gevaert 100m 11.99
11 1997 Ben Quintelier 800m 1.52.31
12 1999 Ludivine Michel 800m 2.04.53
13 2001 Mieke Geens 800m 2.05.57
14 2009  Dieter Vanstreels 10.000m  31.35.89 
15 2011 Imke Vervaet 200m 23.78
16 2011 Tarik Moukrime 1500m  3.48.10 
17 2011 Belgie, mannen 4x400m  3.10.89 
18 2017 België, vrouwen 4x100m 45.28
         
Zevende plaatsen
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1973 Belgie, vrouwen 4x100m 47.00
2 1979 Kristien Haine Hoog 1m81
3 1981 Belgie, vrouwen 4x100m 46.56
4 1987 Patrick Stevens 200m 21.54
5 1989 Natalja Jonckheere Hoog 1m83
6 1991 Benjamin Leroy 10 km SW 42.58.67
7 1995 Belgie, mannen 4x100m 40.84
8 1999 Anthony Ferro 200m 21.07
9 2001 Kristof Beyens 200m 21.60
10 2001 Tom Van Rooy 1500m 3.49.89
11 2001 François Gourmet Tienkamp 7.085p
12 2001 Belgie, mannen 4x100m 40.87
13 2003 Sofie Schoenmaekers Speer 50.24
14 2007 Jongens 4x100 meter 41.28
15 2009 Soufiane Bouchiki 10.000m 31.46.38 
16 2009  Andreas Smout 800m  1.51.65 
17 2011  Quentin Kebron 800m 1.51.26 
18 2013 Steven Casteele 5000m 14.49.89
19 2013 Justien Grillet 200m 24.26
20 2015 Naomi Van Den Broeck 100m  12.04
21 2015 Claire Orcel Hoogspringen 1m79
22 2015 Alessandro Van de Sande Tienkamp 7.433p
23 2017 Elise Vanderelst 800m 2.10.50
24 2017 Thomas Carmoy Hoogspringen 2m17
         
Achtste plaatsen
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1970 Belgie, mannen 4x400m 3.21.0
2 1973 William Nachtegael Hoog 2m04
3 1973 Marleen Mols 1500m 4.23.09
4 1979 Bob Verbeeck 1500m 3.52.31
5 1981 Carine Morias 800m 2.12.88
6 1981 Patsy Ceulemans Hoog 1m78
7 1981 Danielle Vandevoort Ver 6m10w
8 1985 Aain Cuypers 400m Horden 52.76
9 1985 Laurent Broothaerts Ver 7m34
10 1987 Sabine Desmet 5 km SW 23.55.12
11 1989 Jerome Claeys 10.000m 29.48.85
12 1989 Ingeborg Huyssen 800m 2.07.85
13 1995 Patrick De Clercq 200m 21.68
14 1997 Catherine Lallemand 5000m 16.54.35
15 1997 Joke Mortier 400m Horden 60.56
16 2001 Pieter Desmet 3000m Steeple 9.00.29
17 2001 Nele Van Doninck 400m Horden 62.33
18 2005 Matthys Arnout 200m 21.76
19 2011  Arnaud Art  Polsstok  5m10 
20 2013 Robin Vanderbemden 200m 21.39
21 2015 Chloë Beaucarne 100m Horden 13.62w
22 2017  België, mannen 4x100m  40.82 
         

Samenvatting verdeling finaleplaatsen

Jaar Finalisten Goud Zilver Brons 4de 5de 6de 7de 8ste  
  Punten => 8 7 6 5 4 3 2 1 Punten
1970
Parijs
3 1       1     1 13
1973
Duisburg
9 1   1 3   1 1 2 36
1975
Athene
6 1   2 1 1 1     32
1977
Donetzk
3   1 1     1     16
1979
Bydgoszcz
7   2   2   1 1 1 30
1981
Utrecht
11 1   1 2 2 1 1 3 40
1983
Schwechat
3     2     1     15
1985
Cottbus
5       1 2     2 15
1987
Birmingham
8   2     2 2 1 1 31
1989
Varazdin
4     1       1 2 10
1991
Thessaloniki
4         2 1 1   13
1993 San Sebastian 3 1   1 1         19
1995
Nyiregyhaza
8 1     2 2 1 1 1 32
1997
Ljubljana
4         1 1   2 9
1999
Riga
5 1 1   1   1 1   25
2001
Grosseto
9   2       1 4 2 27
2003
Tampere
1             1   2
2005
Kaunas
3 1   1         1 15
2007
Hengelo
3         1   13
2009
Novi Sad
    38
2011
Tallinn
11    2   3 43
2013
Rieti
9 1 2 2     43
2015
Eskilstuna
 13  1  2    1 59
2017
Grosseto
6   1 1     1 2 1 21
2019
Boras
5 1   2 1 1       29
                     
Totaal 151 14 15 17 21 20 18 24 22  
  Tot G Z B 4 5 6 7 8  

 

Alle Belgische finaleplaatsen (top 8) per discipline

Mannen
100 meter 1999 4 Anthony Ferro
  1987 6 Patrick Stevens
       
200 meter 2001 2 Kevin Rans
  1987 7 Patrick Stevens
  1999 7 Anthony Ferro
  2001 7 Kristof Beyens
  1995 8 Patrick De Clercq
  2005 8 Arnout Matthys
  2013 8 Robin Vanderbemden
       
       
400 meter 1973 1 Fons Brydenbach
  2017 3 Jonathan Sacoor
       
800 meter 2013 2 Aaron Botterman
  1977  3 Guy Tondeur
  1973 4 Ivo Van Damme
  1993 4 Tom Vlerick
  1997 6 Ben Quintelier
  2009 7 Andreas Smout 
  2011 Quentin Kebron 
       
1500 meter 1999 2 Bert Leenaerts
  2017 2 Dries De Smet
  1983 3 Raf Wyns
  1973 4 Marc Nevens
  1981 4 Raf Wyns
  1985 5 Gerdy Roose
  1987 6 Filip Steyaert
  2011 Tarik Moukrime 
  2001 7 Tom Van Rooy
  1979 8 Bob Verbeeck
       
3000 meter 1970 1 Herman Mignon
  1975 1 Yvan Naessens
  1981 3 Jean-Pierre N'dayisenga
  1985 4 Roland Pauwels
       
5000 meter 1979 2 Eddy De Pauw
  2015 2 Simon Debognies
  1975 6 Alex Hagelsteens
  1983 6 Raf Wyns
  2013 7 Steven Casteele
       
10.000 meter 1999 1 Hans Janssens
  2011 Emmanuel Lejeune 
  2015 3 Dieter Kersten
  2015 4 Maarten Kersten
  1987 5 Luc Peerlinck
  1991 5 Tom Van Hooste
  2009 Dieter Vanstreels 
  2009 Soufiane Bouchiki 
  1989 8 Jerome Claeys
       
110m horden 1995 1 Sven Pieters
  2011 Dario Seghers-De Borger 
       
400m horden 1987 2 Ivan Delrue
  2011 Stef Vanhaeren 
  1973 4 Henri Lessire
  1995 4 Kjell Provost
  1985 5 Marc Dollendorf
  1979 6 Michel Zimmermann
  1985 8 Alain Cuypers
       
2/3000 m steeple 2009 3 Jeroen D'hoedt (3000m St)
  1979  4 Peter Daenens (2000m St) 
  2001 8 Pieter Desmet (3000m St)
       
Hoogspringen 2019 1 Thomas Carmoy
  1973 6 Guy Moreau
  1977 6 Eddy Annys
  1981 6 Emmanuel Coche
  2017 7 Thomas Carmoy
  1973 8 William Nachtegael
       
Polsstokspringen 2001 2 Kevin Rans
  2011 Arnaud Art 
       
Verspringen 2013 2 Mathias Broothaerts
  1989 3 Rudi Van Lancker
  1993 3 Yassin Guellet
  1981 5 Roland Marloye
  1985 8 Laurent Broothaerts
       
Hinkstapspringen      
       
Kogelstoten      
       
Discuswerpen      
       
Hamerslingeren      
       
Speerwerpen 2007 3 Thomas Smet
  2019 4 Cedric Sorgeloos
       
Tienkamp 2009 1 Thomas Van Der Plaetsen
  1995  5 Steve Bal 
  2001 7 François Gourmet
  2015 7 Alessandro Van de Sande
       
4 x 100 meter 1981 5 Belgie, mannen
  1995 7 Belgie, mannen
  2001 7 Belgie, mannen
  2007 7 Belgie, mannen
  2017 8 België, mannen
       
4 x 400 meter 2007 4 Belgie, mannen
  2015 5 Belgie, mannen
  2011 Belgie, mannen
  1970 8 Belgie, mannen
       
10 km Snelw 1983 3 Jos Martens
  1991 7 Benjamin Leroy
       
Vrouwen
100 meter 1995 6 Kim Gevaert
  2015 7 Naomi Van Den Broeck
       
200 meter 1977 2 Karin Verguts
  1979 2 Karin Verguts
  2019 3 Lucie Ferauge
  1997 5 Kim Gevaert
  2011 Imke Vervaet 
  2013 7 Justien Grillet
       
400 meter 1973 3 Rosine Wallez
  1975 3 Rosine Wallez
       
800 meter 2015 1 Renée Eykens
  1975 3 Rita Thys
  1979 4 Betty Vansteenbroek
  1999 6 Ludivine Michel
  2001 6 Mieke Geens
  2017 7 Elise Vanderelst
  1981 8 Carine Morias
  1989 8 Ingeborg Huyssen
       
1500 meter 1981 1 Betty Vansteenbroek
  1975 5 Francine Peeters
  1991 5 Anja Smolders
  2011 Zenobie Vangansbeke 
  1973 8 Marleen Mols
       
3000 meter 2005 3 Barbara Maveau
  1981 4 Christel Jennis
  2013 4 Louise Carton
       
5000 meter 2009 4 Jana Van Wabeke
  1997  8 Cathérine Lallemand 
       
100m horden 2005 1 Eline Berings
  2009 1 Anne Zagré
  1995 4 Myriam Tschomba
  1987 5 Christine Dohogne
  2019 5 Angel Agwazie
  2015 8 Chloë Beaucarne
  2009 DNF Hanne Claes
       
400m horden 2015 1 Nenah De Coninck
  1987 2 Ann Maenhout 
  1997 8 Joke Mortier
  2001 8 Nele Van Doninck
       
Steeple 2011 5 Sofie Gallein
       
4 x 100 meter 2013 4 Belgie, vrouwen
  1995 5 Belgie, vrouwen
  2011 Belgie, vrouwen 
  2017 6 België, vrouwen
  1973 7 Belgie, vrouwen
  1981 7 Belgie, vrouwen
       
4 x 400 meter 1975 4 Belgie, vrouwen
  2009 5 Belgie, vrouwen
       
Hoogspringen 1993 1 Sabrina De Leeuw
  1979 7 Kristien Haine
  1989 7 Natalja Jonckheere
  2015 7 Claire Orcel
  1981 8 Patsy Ceulemans
       
Polsstokspringen 2019 3 Elien Vekemans
  2011 NM Aurelie De Ryck
       
Verspringen 2015 5 Hanne Maudens
  1191 6 Sandrine Hennart
  1981 8 Danielle Vandevoort
       
Hinkstapspringen      
       
Kogelstoten      
       
Discuswerpen 1970 5 Maggy Wauters
       
Hamerslingeren      
       
Speerwerpen 2003 7 Sofie Schoenmaekers
       
5 km Snelw. 1987 8 Sabine Desmet
       
Zevenkamp 2013 1 Nafissatou Thiam
  2015 2 Hanne Maudens
  2013 3 Marjolein Lindemans
  2015 4 Noor Vidts

Nieuws