De Europese scholierenkampioenschappen worden in het Hongaarse Gyor betwist van 5 tot 8 juli 2018. Lees alles over de selectievoorwaarden, de geselecteerde atleten en de andere info.

Ga naar de EAA-site van Gyor

Bekijk hier de - voorlopige - Europese ranglijsten van de U18-categorie

Bekijk hier de teammap van de Belgische delegatie.

Palmares van de Belgische deelnemers aan de EK voor scholieren.

Selectievoorwaarden in PDF.

 

Tijdschema & Resultaten

 

Donderdag 05 juli    
Voormiddag    
11u13 400m W reeks Liefde Schoemaker Reeks 1v5: 3de in 56.45 Q (18v32)
13u07 100m W reeks Mariam Oulare Reeks 6v6, 2de in 12.06 (-1.2) Q (16v48)
12u23 100m W reeks Janie De Naeyer Reeks 1v6: 3de in 12.00 (-1.0) Q (14v48) 
Avond     
18u06 Ver W Kwal Maité Beernaert Groep A: 3de met 6m01 (-2.2) q (7v25)
19u05 Polsstok W Kwal  Elien Vekemans Groep A: geen aanvangshoogte
19u05 Polsstok W Kwal Stefanie Dadayeva Groep B : 9de met 3m60 (19v25)
19u40 100m W Halve Fin Mariam Oulare HF 3v3: 5de in 11.75 (+3.1) (7v24)
19u40 100m W Halve Fin Janie De Naeyer

HF 2v3:  5de in 11.98 (+0.7) (16v24)

           
Vrijdag 06 juli    
Voormiddag    
12u12 Kogel W Kwal Elena Defrère  Groep B: 5de met 15m15 q (10v26)
12u12 Kogel W Kwal  Myrthe Van Der Borght  Groep A: 4de met 15m74 q (8v26)
Avond     
17u05 Ver W Finale Maité Beernaert 9de met 6m03 (+2.4)
19u48 400m W Halve Fin Liefde Schoemaker HF 2v3: 3de in 55.08 (9v24)
21u03 2000mSt M Reeks Louis Vandermessen Reeks 1v2: 5de in 5.54.49 Q (5v24)
           
Zaterdag 07 juli    
Voormiddag    
9u50 Discus W Kwal  Elena Defrère  Groep A: 6de met 46m40 Q
10u00 100m M 10K Jente Hauttekeete  Reeks 4v5: 5de in 11.21 (+3.4) (13v33)
          Na 1 wedstrijd: 13de met 814p
10u35 100mH W Reeks Angel Agwazie Reeks 5v6 baan 6: DNF
11u25 Ver M 10K Jente Hauttekeete Groep A: 3de met 6m93 (+2.7) (10v32)
          Na 2 wed: 814p+797p= 9de met 1.611p
12u50 Kogel M 10K Jente Hauttekeete Groep B: 7de met 14m02 (10v32)
          Na 3 wed:  730p+1.611p= 8ste met 2.341p
Avond     
17u15 Hoog M 10K Jente Hauttekeete Groep A: 1m91 (8v32)
          Na 4 wed:  723p+2.341p= 5de met 3.064p
18u20 Kogel W Finale Elena Defrère 8ste met 15m80
18u20 Kogel W Finale Myrthe Van Der Borght 6de met 16m19  = BR
20u28 400m M 10K Jente Hauttekeete  Reeks 3v5: 6de in 52.45 (17v31)
          Stand halfweg:  705p+3.064p=8ste met 3.769p
           
Zondag 08 juli    
Voormiddag    
10u00 110mH M 10K Jente Hauttekeete R4v4: 6de met 14.49 (+2.2) (7v29)
          Na 6 wed:  912p+3.769p=8ste met 4.681p
10u55 Discus M 10K A Jente Hauttekeete Groep A: 5de met 40m68  (8v29)
          Na 7 wed: 678p+4.681p=7de met 5.359p
13u30 Polsstok M 10K A Jente Hauttekeete Groep A: 13de met 4m00 (14v29) 
          Na 8 :  617p+5.359p = met 5.976p
Avond     
16u00 Speer M 10K A Jente Hauttekeete Groep A: 6de met 44m35 (15v29)
          Na 9   505p+5.976p=10de met 6.481p
19u35 2000mSt M Finale Louis Vandermessen 7de in 5.51.71
20u08 1500m M 10K Jente Hauttekeete Reeks 2v2: 8ste in 4.48.39 (12v29)
          Eindstand: 628p+6.481p=  9de met 7.109p
20u15 Discus W Finale Elena Defrère 10de met 44m56

 

Atleten die aan de minimavoorwaarden voor Gyor voldeden:

(alleen de beste minimumprestatie van de atleet per discipline staat in dit overzicht)

 

Discipline Prestatie Naam, voornaam/Club Locatie, datum
Jongens      
2000m Steeple 5.57.94 Louis Vandermessen/MOHA Tourcoing/Fra, 03.06.18
Tienkamp 7.065p  Jente Hauttekeete/KAAG  Herentals KVV, 26-27.05.18 
       
Meisjes      
100 meter 11.73 (-0.7) Mariam Oulare/RCB Halluin/Fra,  27.06.18
100 meter 11.82 (+0.4) Janie De Naeyer/HAKI Oordegem, FC Putbos, 02.06.18
100m Horden 13.64 (-2.0) Angel Agwazie/AVLO Kessel-Lo, 27.05.18
Polsstok 4m20 Elien Vekemans/DCLA Lokeren FC, 24.06.18
Polsstok 3m90 Stefanie Dadayeva/RCG Deinze, KVV, 19.05.18
Ver 6m13 Maité Beernaert/HAC Deinze, KVV, 19.05.18
Kogel 16m07 Elena Defrère/DCLA Diepenbeek, 24.06.18
Kogel 16m06  Myrthe Van Der Borght/VS Diepenbeek, 24.06.18
Discus 45m82 Elena Defrère/DCLA Diepenbeek, 24.06.18
       
10 atleten voldeden aan de nationale selectiecriteria.

 

De selectie voor Györ

 

Discipline  Voornaam, Naam/CLUB
100 meter Mariam Oulare/RCB
100 meter Janie De Naeyer/HAKI
100m horden Angel Agwazie/AVLO
400 meter Liefde Schoemaker/MOHA
Polsstokspringen Elien Vekemans/DCLA
Polsstokspringen Stefanie Dadayeva/RCG
Verspringen Maité Beernaert/HAC
Kogelstoten Elena Defrère/DCLA
Kogelstoten Myrthe Van Der Borght/VS
Discuswerpen Elena Defrère/DCLA
2000m steeple Louis Vandermessen/CABW
Tienkamp Jente Hauttekeete/KAAG

 

De begeleiding:

Delegatieleider: Christian Halloy

Team leader: Max De Vylder

Physio: Nicolas Kerckhof

Trainers: Cedric Nolf - Jerome Schmitz - Herman Van Uytven - Steven Taeleman

 

De minima:

De selectiecriteria dienen éénmalig gerealiseerd te worden in de periode van 1 APRIL 2018 t.e.m. 24 JUNI 2018

Mannen

Discipline

Vrouwen

10.73

100m

11.85

21.69

200m

24.31

48.43

400m

55.30

1:51.99

800m

2:08.93

3:53.32

1500m

4:27.19

8:34.04

3000m

9:45.94

6:01.85

2000m SC

6:54.75

13.88

110m/100m H

13.78

53.91

400m H

61.10

2m05

High Jump

1m78

4m80

Pole Vault

3m83

7m19

Long Jump

6m08

14m82

Triple Jump

12m45

18m29

Shot Put

15m79

56m18

Discus Throw

45m72

69m85

Hammer Throw

62m18

69m21

Javelin Throw

51m19

6.739p

Deca/Hepta

5.272p

Opmerkingen algemeen:

  • Er worden maximum 2 atleten per discipline geselecteerd. Indien meer dan 2 atleten de vooropgestelde criteria behalen, worden de 2 atleten met de beste prestatie geselecteerd.
  • Atleten die gekwetst raken tijdens het seizoen na het leveren van de prestatie die meetelt voor de selectie, dienen hun vormbehoud te bewijzen voor aanvang van de kampioenschappen.
  • Prestaties die behaald worden in gemengde competities, worden niet aanvaard

Nieuws