Historiek

 

  DATUM PLAATS DEELNEMERS-LANDEN BELGISCHE SELECTIE
1 16 tot 20 juli 1986 Athene/Gre 1188 atleten  uit 143 landen 2 meisjes - 6 jongens - 1 team
    15 landen met kampioenen; 27 met medailles; 48 met finalisten
2 27 tot 31 juli 1988 Sudbury/Can 1052 atleten uit 122 landen 6 meisjes - 7 jongens - 1 team
    14 landen met kampioenen; 31 met medailles; 46 met finalisten
3 8 tot 12 augustus 1990 Plovdiv/Bul 1033 atleten uit 86 landen 3 meisjes - 10 jongens
    17 landen met kampioenen; 30 met medailles; 46 met finalisten
4 16 tot 20 september 1992 Seoul/Kor 977 atleten uit 90 landen 4 meisjes - 5 jongens
    16 landen met kampioenen; 30 met medailles; 52 met finalisten
5 20 tot 24 juli 1994 Lissabon/Por 1179 atleten uit 143 landen 5 meisjes - 4 jongens 
    22 landen met kampioenen; 39 met medailles; 56 met finalisten
6 20 tot 25 augustus 1996 Sydney/Aus 1080 atleten uit 143 landen 2 meisjes - 5 jongens
    19 landen met kampioenen; 35 met medailles; 61 met finalisten
7 28 juli tot 2 augustus 1998 Annecy/Fra 1184 atleten uit 170 landen 3 meisjes - 5 jongens
    landen met kampioenen; met medailles; met finalisten
8 17 tot 22 oktober 2000 Santiago/Chl 1150 atleten uit 152 landen 4 meisjes - 2 jongens
    21 landen met kampioenen; 38 met medailles; 62 met finalisten
9 1 tot 21 juli 2002 Kingston/Jam atleten uit 159 landen 2 meisjes - 5 jongens
    22 landen met kampioenen; 37 met medailles
10 13 tot 18 juli 2004 Grosetto/Ita atleten uit 168 landen 6 meisjes - 4 jongens
    17 landen met kampioenen; 39 met medailles
11 15 tot 20 augustus 2006  Peking/Chn atleten uit 176 landen 2 meisjes - 7 jongens - 1 team
    21 landen met kampioenen; 44 met medailles
12 08 tot 13 juli 2008 Bydgoszcz/Pol  atleten uit 183 landen 2 meisjes -7 jongens
    19 landen met kampioenen; 40 met medailles ; 68 met finalisten
13 19 tot 25 juli 2010 Moncton/Can   5 meisjes - 7 jongens - 1 team
    24 landen met kampioenen; 44 met medailles ; 65 met finalisten
14 10 tot 15 juli 2012 Barcelona/Esp  1742 atleten uit 180 landen 3 meisjes - 4 jongens - 1 team
    22  landen met kampioenen; 43 met medailles ; 74 met finalisten
15 22 tot 27 juli 2014 Eugene-Oregon/Usa   6 meisjes - 5 jongens - 1 team
    21 landen met kampioenen; 40 met medailles ; 64 met finalisten
16 12 tot 17 juli 2016 Bydgoszcz/Pol   5 meisjes - 4 jongens - 1 team
    20 landen met kampioenen; 47 met medailles ; 68 met finalisten
17 10 tot 15 juli 2018 Tampere   3 meisjes  - 7 jongens - 1 team
     25 landen met kampioenen; 43 met medailles ; 63 met finalisten
         

Belgische top 8-plaatsen

 

  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
Gouden medailles    
1 2018  Jonathan Sacoor 400m  45.03 
         
Zilveren medailles    
1 1988 Ann Maenhout 400m Horden 57.58
         
Bronzen medailles    
1 1986 Marleen Renders 10.000m 33.59.36
2 1990 Sandrine Hennart Verspringen 6m49
3 2008 Hannelore Desmet Hoogspringen 1m86
4 2016 Hanne Maudens Zevenkamp 5.881p
 5 2018  Eliott Crestan  800m  1.47.27 
         
Vierde plaatsen    
1 1992 Benjamin Leroy 10km SW 41.22.77
2 1994 Sven Pieters 110m Horden 14.00w
3 1996 Kjell Provost 400m Horden 51.11
4 2006 Jonathan Borlee 400m 46.06
5 2006 Annelies Peetroons  Discuswerpen 54m42
6 2010 Hanne Van Hessche Hoogspringen 1m86
7 2016 Elise Vanderelst 800m  2.05.82
 8 2018  Michael Obasuyi  110mH  13.45 
         
Vijfde plaatsen    
1 1986 Alain Cuypers 400mH 50.67
2 2006 Jens Panneel-Kevin Borlee-
Arnaud Ghislain-Jonathan Borlee
4x400m jongens 3.07.03
3 2008 Anne Zagré 100mH 13.55
4 2012  Orphée Depuydt-Camille Laus-
Imke Vervaet-Justien Grillet 
4x100m meisjes  45.12 
5 2018 Sven Van Den Bergh-Jonathan Sacoor-
Simon Mazebo-Rayane Borlée
4x400m jongens 3.07.05
         
Zesde plaatsen    
1 1986 Gino Van Geyte 10.000m 30.04.41
2 1988 Ilse Smolders 1500m 4.19.26
3 2002 Elfje Willemsen Speerwerpen 52m18
4 2010 Stef Vanhaeren 400m Horden 50.99
2012  Imke Vervaet  200m  23.47 
6 2014 Sarah Missinne 100m Horden 13.29
         
Zevende plaatsen    
1 1988 Rudi Van Lancker Verspringen 7m48
2 1992 Yassin Guellet Verspringen 7m49
3 1994 Veerle Blondeel Discuswerpen 51m28
4 1996 Kim Gevaert 200m 23.88
5 2004 Elfje Willemsen Speerwerpen 52m70
6 2006 Barbara Maveau 3000m 9.13.87
7 2010  Julien Watrin 100m 100m 10.56 
         
Achtste plaatsen    
1 1988 Christophe Impens 1500m 3.51.73
2 1994 Annelies De Meester Zevenkamp 5.521p
3 1998 Thibaut Duval Polsstok 5m00
4 2000 Kevin Rans Polsstok 5m00
5 2004 Sofie Schoenmaekers Speerwerpen 52m67
2008 Quentin Ruffacq 110mH 13.65
7 2014 Vanessa Sterckendries Hamerslingeren  61m63 
8 2018 Thomas Carmoy Hoog 2m19
9 2018 Tim Van de Velde 3000m Steeple 9.02.03

 

Samenvatting verdeling finaleplaatsen

 

Jaar Finalisten Goud Zilver Brons 4de 5de 6de 7de 8ste Ptn.
Punten=>   8 7 6 5 4 3 2 1  
1986, Athene 3     1   1 1     13
1988, Sudbury 4   1       1 1 1 13
1990, Plovdiv 1     1           6
1992, Seoul 2       1     1   7
1994, Lissabon 3       1     1 1 8
1996, Sydney 2       1     1   7
1998, Annecy 1               1 1
2000, Santiago 1               1 1
2002, Kingston 1           1     3
2004, Grosseto             1 1 3
2006, Peking 4       2  1   1   16
2008, Bydgoszcz      1    1     11
2010, Moncton 3           10
2012, Barcelona 2             7
2014, Oregon

2

          1    1

4

2016, Bydgoszcz 2      1         11
2018, Tampere 6       25
                     
Totaal 42 1 1 5 8 5 6 7 9  
    Goud Zilver Brons            

 

Alle Belgische resultaten volgens discipline

 

Discipline Jaar Ronde Naam en Resultaat
Mannen
100 meter      
  2010 7de Julien Watrin (10.56 -0.7)
  1990 HF-8 Stefaan Allemeersch (10.63 +2.1)(14v32)
  2002  KF-5 Kristof Beyens (10.58 +1.6) 
  2000 KF-8 Kevin Rans (10.64)
  1988 KF-8 Bart Buffel (11.06  -1.8)(25v54)
  1988 KF-7 David Branle (11.10 -2.3)(26v54)
  1998 R-4 Rudi Colabella (10.86 -0.8)(24v49)
200 meter      
  2010 HF-3 Julien Watrin (21.12 +2.3)
  2006 HF-4 Arnout Matthys (21.49 -0.9) 
  2002   HF-5   Kristof Beyens (21.22 -1.1) 
  1990 HF-6 Stefaan Allemeersch (21.77) -08)(20v47)
  1998 R-6  Rudi Colabella (21.97 -0.2)(33v51)
  1994 DNF Patrick De Clercq
400 meter      
  2018 Goud Jonathan Sacoor (45.03)(1v46)
  2006 4de Jonathan Borlee (46.06)
  2006 HF-4 Kevin Borlee (46.95)
  1986 HF-5 Roland Moens (47.65)(18v53)
  1986 HF-6 Ivan Delrue (47.32)(15v53)
  2008 R-7 Arnaud Froidmont (48.47)
800 meter      
  2018 Brons Eliott Crestan (1.47.27)(3v29)
  1996 HF-6 Tim Rogge (1.49.46)(12v45)
  1998 HF-6  Joeri Jansen (1.53.46) (14v54)
  2004 HF-5 Thomas Matthys (1.50.41)
  2008 HF-7 Jan Van Den Broeck (1.53.11)
  2000 HF-4 Tom Vanchaze (1.54.65)
  2014 HF-6 Aurèle Vandeputte (1.51.57(21v48)
  2018 HF-8 Pieter Sisk (1.49.82)(14v29)
  1998 R-3  Geert Waelput (1.52.29)(29v54)
  2012 R-4  Brecht Bertels (1.51.18) (32v41)
  2008  R-5 Jerome Kahia (1.53.30)
  1994 R-5 Ludo Verhaege (1.51.83)(19v43)
  2012 R-6  Joren Bouckaert (1.49.74) (17v41)
1500 meter      
  1988 8ste Christophe Impens (3.51.73)(8v36)
  1986 R-4 Gino Van Geyte (3.50.24)(19v54)
  1986 R-7 Pascal Meirlaen (3.52.61)(30v54)
  2010 R-10 Tarik Moukrime (3.49.47)
5000 meter      
  1990 R-14  Christoph Vandermeersch (15.00.98)( 29v34)
10.000 meter      
  1986 RF-6de Gino Van Geyte (30.04.41)(6v22)
  2004 RF-15de Mario V.Waeyenberge (30.26.69)(15V25)
  1998 RF-15de Bart Evens (31.28.75)(15v28)
  1990 RF-16de Tom Van Hooste (30.33.60)(16v26)
  2004 DNF Gert Van Poucke (-)
110 meter horden      
  2018 4de Michael Obasuyi (13.45 +0.3)(4v55)
  1994 4de Sven Pieters (14.00 +2.1)(4v34)
  2008 8ste Quentin Ruffacq (13.65 +1.1)
  2018 HF-3 Tuur Bras (13.76 +1.4)(10v55)
  2010 HF-6 Dario Vanderveken (13.94 +0.4)
  2010 HF-5 Dries Peeters (14.27 -0.9)
  1992 HF-6 Jonathan Nsenga (14.62) (8=v24)
  2002 R-5 Damien Broothaerts (14.68 -3.5)
  1990 R-6 Johan Lisabeth (14.69) (21v27)
  1990 R-6 Jean-Paul Bruwier (14.77)(24v27)
400 meter horden      
  1996 4de Kjell Provost (51.11)(4v48)
  1986 5de Alain Cuypers (50.67) (5v37)
  2010 6de  Stef Vanhaeren (50.99) 
  2004 HF-6 Michael Bultheel (52.21)
  1996 R-3  Filip Faems (52.37)(16v48)
  1990 R-4 Jean-Paul Bruwier (52.64)(16v29)
  2016 R-4 Dylan Owusu (52.79)(26v49)
3000m Steeple      
  2018 8ste Tim Van De Velde (9.02.03) (8v30)
  2010 R-7 Erwin Leysen (8.55.96)
  2002  R-8  Pieter Desmet (9.05.17) 
  1996 R-11 Kjell Vanmelkebeke (9.37.01)(32v33)
  2008 R-11 Andreas Van Ham (9.32.13)
Hoogspringen      
  2018 8ste Thomas Carmoy (2m19)(8v23)
  1988 9de Dimitri Maenhoudt (2m12)(9v20)
  1992  Q-14 Erik Nys (2m05)(25=v32)
Polsstokspringen      
  1998 RF-8ste Thibaut Duval (5m00)(8=v16)
  2000 8ste Kevin Rans (5m00)(8v27)
  2006 11de Denis Goossens (5m20)
  2012 14de  Arnaut Art (NM) (14v31) 
  2006 Q-13 Wim Verelst (5m00)
  2014 Q-12 Ben Broeders (5m00)(20v30)
  1992 Q Domitien Mestré (4m80)(16=v24)
  2008 Q-10 Laurent Vanhees (4m70)
  1990 Q-17 Alan De Naeyer (4m70)(17v23)
  1990 Q-NR Domitien Mestré (NR)
  2008 Q-NR Raphael Darquennes (NR)
Verspringen      
  1988 7de Rudy Van Lancker (7m48 -0.4)(7v40)
  1992 7de Yassin Guellet (7m49 -0.2)(7v29)
  2016 9de Tobias Capiau (7m39 -1.3)(9v32)
  1992 10de Erik Nys (7m36)(10v29)
  1990 Q-6 Rudy Van Lancker (7m41)(13v31)
  1990 Q-15 Xavier Cooper (7m14)(24v31)
  1988 Q- Eric Yuma (7m01)
Hinkstapspringen      
  1996 12de Djeke Mambo (15m48w)(12v38)
  1988 Q-10 Frederic Stockis (15m12w)(20v22)
Kogelstoten      
      Niemand
Discuswerpen      
  2002 9de Kris Coene (59m18)
  1990 Q-14 Jo Van Daele (49m12)(14v21)
Speerwerpen      
  2006 11de Loïc Lemaître (69m32)
  2002  Q-8 Bart Debaecker (65m30) 
  1994 Q-9 Johan Kloeck (66m10)(17v31)
  2014 Q-13 Jarne Duchateau (61m20)(27v31)
Tienkamp      
  2016 12de Dimitri Montilla (7.292p)(12v23)
  2012  12de  Arne Broeders (7.264p) (12v23) 
  2016 14de Alessandro Van De Sande (7.279p)(14v23)
  2010  17de  Jeroen Vanmulder (6.796) (17v26)
  2014 23ste Benjamin Hougardy (7.144p)(23v34)
  2006  DNF  Jeremy Solot 
  2014 DNF Vincent Stas
10Km Snelwandelen      
  1992 4de Benjamin Leroy (41.22.77)(4v22)
  1986 22ste Dirk Vandebosch (45.36.32)(22v31)
4x100 meter      
  2010 R-5  Pieter De Rycke-Frederik Claes-
Pieter-Jan Buyens-Julien Watrin (40.43)
  1988 R-Disq Rudy Van Lancker-Eric Yuma-
David Branle-Bart Buffel (Disq)
4x400 meter      
  2006 5de Jens Panneel-Kevin Borlee-
Arnaud Ghislain-Jonathan Borlee (3.07.03)(5v19)
  2018 5de Sven Van Den Bergh-Jonathan Sacoor-
Simon Mazebo-Rayane Borlée (3.07.05)(5v19)
  1986 R-4 Alain Cuypers-Peter Delarue-
Ivan Delrue-Roland Moens (3.09.77)
  2016 R-4 Alexander Doom-Julian Cobbaert-
Dylan Owusu-Gerbrand Huts (3.10.78)(11v14)
  2014 R-6 Michael Rossaert-Asami Badji-
Alexandre Scrève-Simon De Lange (3.12.57)(17v18)
       
Vrouwen   
100 meter      
  1996 HF-6 Kim Gevaert (11.74 -0.8)
  1988 HF- Carine Finck (11.96)
  2008 R-4 Anne Zagré (11.98 -1.9)
200 meter      
  2012 6de  Imke Vervaet (23.47 0.2) (6v48)
  1996  7de  Kim Gevaert (23.88 -2.2)
  1988 HF- Carine Finck (24.47)
400 meter      
  -   Niemand
800 meter      
  2016 4de Elise Vanderelst (2.05.82) (4v35)
  2010  HF-6 Camilla De Bleecker (2.06.44) (13v42)
  1988 HF-4 Lizzy Immesoete (2.06.84)(9v27)
  1998  HF-6 Ludivine Michel 2.07.27) (12v27)
  2000  HF-6 Mieke Geens (2.07.46) (9v25)
  2018 HF-7 Camille Muls (2.08.16)(20v24)
  1994 R-6 Sandra Stals (2.21.94)(36v39)
       
1500 meter 1988 6de Ilse Smolders (4.19.26)(6v22)
  2010 R-7  Zenobie Vangansbeke (4.21.83)
  1998 R-9 Tinneke Boonen (4.34.00)(20v24)
  2018 R-13 Mathilde Deswaef (4.30.31)(25v30)
3000 meter      
  2006 7de (RF) Barbara Maveau (9.13.87)
  1992 9de Anja Smolders (9.08.65)
  1996 R-6 Evelyne Coussement (9.29.99)
5000 meter      
  1998 12de Cathérine Lallemand (16.32.39)
10.000 meter      
  1986 Brons Marleen Renders (33.59.3)(3v15)
100m Horden      
  2008 5de Anne Zagré (13.55 -2.4)(5v41)
  2014 6de Sarah Missinne (13.29 +1.9)(6v37)
  2016 HF-5 Chloë Beaucarne (13.65 +0.9) (14v45)
  1992 HF-5 Carine Boux (14.06) (3 halve finales)
  2000  HF-6 Elodie Ouedraogo (13.76) (15v47)
  2004 HF-6 Eline Berings (13.92)(12v30)
  1994 HF-7 Myriam Tschomba (13.91)
  1990 HF-7 Monique Vandenkieboom (14.17)( v23)
  1990 R-7 Olivia Kohl (14.54)( v23)
  1994 R-8 Severine Troonen (14.85)
400m Horden      
  1988 Zilver Ann Maenhout (57.58)(2v35)
  2014 HF-7 Nenah De Coninck (62.33)(23v36)
3000m Steeple      
  2010 9de Sofie Gallein (10.23.07)
  2004  R-5 Selien De Schrijder (10.28.52) 
  2014 R-10 Charlotte Sijmens (10.32.91)(22v37)
Hoogspringen      
  2008 Brons Hannelore Desmet (1m86)(3v33)
  2010 4de  Hanne Van Hessche (1m86)(4v30)
  1988 9de Natalja Jonckheere (1m81)(9v23)
  1992 10de Sabrina De Leeuw (1m81)(10v24)
  2016 13de Claire Orcel (1m79) (13v17)
  1992 18de Els Beliën (1m77)(18v24)
  2018 Q-7  Zita Goossens (1m80)(16v22)
Polsstokspringen      
  2000 13de Liesbeth Van Roie (3m50)
  2014 Q-11 Margaux Quirin (3m90)(23v30) 
  2016 Q-10 Hanne De Baene (3m80) (21v27)
  2010 Q-7  Aurelie De Ryck (3m65) 
Verspringen      
  1990 Brons Sandrine Hennart (6m49)(3v22)
  1988 Q Kirsten Pellaers
Hinkstapspringen      
      Niemand 
Kogelstoten      
  2012 10de  Jolien Boumkwo (15m31 )10v22 
  1994 Q-9 Veerle Blondeel (13m93)
Discuswerpen      
  2006 4de Annelies Peetroons (54m42)
  1994  7de  Veerle Blondeel (51m28)
  2004 11de Annelies Peetroons (45.87)
  2004 Q-7 Inge Vangeel (45.59)
Speerwerpen      
  2002 6de Elfje Willemsen (52m18)
  2004 7de Elfje Willemsen (52m70)
  2004 8ste Sofie Schoenmaekers (52m67)
Hamerslingeren      
  2014 8ste Vanessa Sterckendries (61m63)(8v27)
  2002  Q-9  Luyimi-Mbala Sarah (54m29) 
  2000 Q-13 Luyimi-Mbala Sarah (49m81)
Zevenkamp      
  2016 Brons Hanne Maudens (5.881p) (3v24)
  1994  8ste  Annelies De Meester (5.521p)(8v22)
  2012 14de  Nafissatou Thiam (5.384p) 14v30 
  2014 16de Noor Vidts (5.342p) (16v24)
5 K Snelwandelen      
  1986   Sabine Desmet (10.24.35.23)
4x100 meter      
  2012 5de

Orphée Depuydt-Camille Laus -
Imke Vervaet-Justien Grillet (5v17)

4x400 meter      
  -   Niemand

 

Nieuws