Historiek

  DATUM PLAATS BELGISCHE SELECTIE
1 1997 Turku 10 atleten;
10 - 13 juli Finland 5 vrouwen - 5 mannen
2 1999 Göteborg 10 atleten;
29 juli - 01 augustus Zweden 5 vrouwen - 5 mannen
3 2001 Amsterdam 12 atleten;
12 - 15 juli Nederland 4 vrouwen - 8 mannen
4 2003 Bydgoszcz 20 atleten; 2 teams;
17 - 20 juli Polen 7 vrouwen - 13 mannen
  2005 Erfurt 16 atleten; 1 team;
14 - 17 juli Duitsland 3 vrouwen - 13 mannen
41 deelnemende landen; 811 atleten - 465 mannen en 346 vrouwen
16 landen met kampioenen; 22 landen met medailles; 32 landen met top 8
2007 Debrecen 12 atleten; 1 team
12 - 15 juli Hongarije 4 vrouwen ; 8 mannen
904 atleten; 14 landen met kampioenen, 27 landen met medailles
2009 Kaunas 14 atleten; 1 team
16 - 19 juli Litouwen 4 vrouwen ; 10 mannen
17 landen met kampioenen, 26 landen met medailles; 34 landen met top 8
8 2011 Ostrava 16 atleten;
14 - 17 juli Tsjechië 4 vrouwen ; 12 mannen
16 landen met kampioenen, 26 landen met medailles;
9 2013 Tampere 18 atleten; 1 team
11 - 14 juli Finland 6 vrouwen ; 12 mannen
 
10  2015 Tallinn 18 atleten;
09 - 12 juli Estland 8 vrouwen ; 10 mannen
 
11  2017 Bydgoszcz 15 atleten; 1 team
13-16 juli Polen 9 vrouwen ; 6 mannen
24 landen met kampioenen, 30 landen met medailles; 34 landen met top 8 
       
       

 Belgische top 8 plaatsen

Gouden medailles

 
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 2011 Thomas Van der Plaetsen Tienkamp 8.157p
2 2013 Pieter-Jan Hannes 1500 meter 3.43.83
3 2017  Renée Eykens  800 meter  2.04.73 
4 2017 Ben Broeders Polsstok 5m60
         
 

Zilveren medailles

 
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1997 Sven Pieters 110m horden 13.56w
2 2001 Joeri Jansen 800 meter 1.47.80
3 2007  Adrien Deghelt

110m horden

13.59
4 2013 Mannenteam 4x400 meter 3.04.90
    Seppe Thys-Dylan Borlée-Stef Vanhaeren-Julien Watrin  
5 2015 Isaac Kimeli 5000 meter 13.54.33
6 2015 Nafissatou Thiam Hoog 1m87
7 2015 Louise Carton 5000 meter 15.32.75
8 2017  Simon Debognies 5000 meter 14.14.71 
         
 

Bronzen medailles

 
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1997 Kjell Provost 400 meter 45.99
2 1999 Kim Gevaert 100 meter 11.39
3 2001 Sigrid Vanden Bempt 3000m Steeple 10.08.46
4 2003 Sigrid Vanden Bempt 3000m Steeple 9.42.04
5 2003 Mannenteam 4x100 meter 39.54
    Pieter-Jan Vereecke-François Gourmet-Kristof Beyens-Xavier Debaerdemaker
6 2005 Pieter Desmet 3000m Steeple 8.41.07
7 2009 Vincent Vanryckeghem 400m horden 49.90
         
 

Vierde plaatsen

 
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1997 Tim Rogge 800 meter 1.47.77
2 1999 Catherine Lallemand 10.000 meter 33.27.90
3 2005 Frederic Xhonneux Tienkamp 7.745p
4 2007 Eline Berings 100m horden 13.12
5 2007 Mario Van Waeyenberge  1500 meter  3.45.73 
6 2009 Lindsey De Grande 1500 meter  4.15.90 
7 2009 Antoine Gillet 400 meter 46.13
8 2009 Mannenteam 4x400 meter 3.04.51
    Arnaud Ghislain-Joris Haeck-Arnaud Destatte-Antoine Gillet
 

Vijfde plaatsen  

 
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1999 Kim Gevaert 200 meter 23.08
2 2003 Elodie Ouedraogo 100 meter 11.55
3 2009 Barbara Maveau 1500 meter 4.16.06
4 2009 Thomas Smet Speerwerpen 77m84
2011  Jeroen D'hoedt  1500 meter  3.51.56 
6 2013 Jeroen Vanmulder Verspringen 7m79
7 2013 Philip Milanov Discuswerpen 59m06
8 2017 Noor Vidts Zevenkamp 5.924p
9 2017 Margo Van Puyvelde 400m horden 57.12
10 2017 Lisa Rooms 5000 meter 16.15.58
11 2017 Mannenteam 4x400 meter 3.06.45
    Alexander Doom-Christian Iguacel-Asamti Badji-Michael Rossaert
         
 

Zesde plaatsen

 
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1997 Annelies De Meester Zevenkamp 5.777p
2 2003 Kris Coene Discuswerpen 55m61
3 2003 Kevin Rans Polsstokspringen 5m15
4 2005 Mannenteam 4x100 meter 40.45
    Tom Schippers-Frederic Xhonneux-Damien Broothaerts-Daniel Baerts
5 2007 Vincent Vanryckeghem 400m horden 50.88
6 2007 Olivia Borlée 200 meter 23.57
7 2011  Koen Naert  10.000 meter 29.18.73 
2013 Dario De Borger  110m horden 13.79
9 2015 Jolien Boumkwo Kogelstoten 16m47
10 2017 Nenah De Coninck 400m horden 57.43
         
 

Zevende plaatsen

 
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1999 Tia Hellebaut Zevenkamp 5.548p
2 2003 Kristof Beyens 200 meter 20.91
3 2003 Vrouwenteam 4x100 meter 44.94
4 2009 Vanja Cnops 10.000 meter 35.19.57
5 2009 Koen Naert 10.000 meter  31.00.73
6 2011  Jan Van den Broeck 800 meter 1.49.41
7 2011  Stijn Garain  10.000 meter  29.25.47 
8 2013 Niels Pittomvils Tienkamp 7.644p
9 2013 Hanne Van Hessche Hoogspringen 1m87
10 2015 Arnaud Art Polsstokspringen  5m30
         
 

Achtste plaatsen

 
  JAAR NAAM DISCIPLINE PRESTATIE
1 1997 Sonja Deckers 10.000 meter 33.54.22
2 1999 Tim Rogge 800 meter 1.50.64
3 2003 Xavier Debaerdemaker 400 meter 47.56
4 2003 Audrey Rochtus 200 meter 24.11
5 2007 Catherine Timmermans Kogelstoten 15m75
6 2007 Thomas Matthys 800 meter  1.51.21
7 2009 Kim Ruell 1500 meter  3.52.55 
8 2009 Denis Goossens Polsstok  5m15
2011  Mats Lunders  10.000 meter  29.26.49 
10 2011  Anne Zagré  100m horden  DNF 
11 2013 Mats Lunders  10.000 meter 29.59.37 
12 2013 Pierre-Antoine Balhan 800 meter 1.47.74 
13 2013 Tarik Moukrime 1500m meter 3.46.46
14 2015 Cynthia Bolingo 400 meter 52.82
15 2015 Robin Vanderbemden 400 meter 47.20
         
         

 Samenvatting verdeling finaleplaatsen

Jaar Finalisten Goud Zilver Brons 4de 5de 6de 7de 8ste
1997
Turku
5   1 1 1   1   1
1999
Göteborg
5     1 1 1   1 1
2001
Amsterdam
2   1 1          
2003
Bydgoszcz
9     2   1 2 2 2
2005
Erfurt
3     1 1   1    
2007
Debrecen
7   1   2   2   2
2009
Kaunas
10      2   2 2
2011
Ostrava
 7  1        1  2
2013
Tampere
 10  1  1     2  1  2 3
2015
Tallinn
 7    3        1  2
2017
Bydgoszcz
8 2 1     4 1    
                   
Totaal 73 4 8 7 8 11 10 10 15
    G Z B 4 5 6 7 8

Alle Belgische deelnemers

Mannen

     
100 meter
2001 Halve F. Anthony Ferro, 3sf2=10v20; 10.69
2005 Halve F. Kristof Beyens, dnf_sf2=16v16
     
200 meter
2003 Finale Kristof Beyens, 7de ; 20.91=7v21
2001 Halve F. Dave Caethoven, 6sf2=15v17 ; 21.58
2001 Halve F. Anthony Ferro, 5sf1=16v17 ; 22.14
     
400 meter
1997 Finale Kjell Provost, BRONS; 45.99=3v20
2009 Finale Antoine Gillet, 4v26 ; 46.13
2015 Finale Robin Vanderbemden, 8v20 ; 47.20 
2003 Finale Xavier De Baerdemaker, 8v24 ; 47.56
1999 Halve F. Kjell Provost, 6sf2=13v31 ; 46.94
2005 Halve F. Matthieu Schoeps, 7sf2=12v26 ; 46.65
2001 Halve F. Cédric Van Branteghem, 4sf2=17v20 ; 47.65
2005 Halve F. Nils Duerinck, dq_sf2=15v26 ; -
2017 Reeks  Michaël Rossaert, 5h1=14v31 ; 47.44 
2017 Reeks Alexander Doom, 8h3 = 29v31 ; 48.52
     
800 meter
2001 Finale Joeri Jansen, ZILVER; 1.47.80=2v20
1997 Finale Tim Rogge, 4de ; 1.47.77=4v23
2011 Finale  Jan van den Broeck, 7de ; 1.49.41=7v19 
2013 Finale Pierre-Antoine Balhan, 8ste ; 1.47.74 = 8v27
2007 Finale  Thomas Matthys, 8ste ; 1.51.21=8v23
2005 Halve F. Thomas Matthys, 3sf3=7v24 ; 1.49.57
2015 Halve F. Aaron Botterman, 7sf2 ; 1.49.88=7v30
1999 Halve F. Tim Rogge, 8sf3=20v24 ; 1.50.64
2003 Halve F. Nick Brunet, 6sf3=19v20 ; 2.04.04
2003 Halve F. Tom Vanchaze, DNF_sf1=20v20
2015 Reeks Aurèle Vandeputte, 7h2 ; 1.51.08=21v30
     
1500 meter
2013 Finale Pieter-Jan Hannes, GOUD; 3.43.83=1v24
2007 Finale Mario Van Waeyenberge, 4de=4v21 ; 3.45.73
2011 Finale  Jeroen D'hoedt, 5de=5v33 ; 3.51.56 
2013 Finale Tarik Moukrime, 8ste=8v24 ; 3.46.46
2009 Finale Kim Ruell, 8ste=8v24 ; 3.52.55
2001 Serie Matthieu Vandiest, 8h2=15v16 ; 3.51.71
2007 Serie Koen Vandermarliere, 10h1=18v21 ; 3.52.31
2011 Serie  Matthias Stubbe, 14h2 = 27v33 ; 3.53.99 
2015 Serie Pieter Claus, 12h1 = 23v23 ; 3.56.44
2011 Serie  Ali Hamdi, 15h1=30v33 ; 4.08.73 
     
5000 meter
2015 R.Finale Isaac Kimeli, ZILVER ; 2v16 ; 13.54.33
2017 R.Finale Simon Debognies, ZILVER ; 2v18 ; 14.14.71
2003 R.Finale  Krijn Van Koolwijk, 9v22 ; 14.19.85
2007 R.Finale Mario Van Waeyenberge, 10v21 ; 14.06.56
2015 R.Finale Steven Casteele, 10v16 ; 14.07.58
2005 R.Finale Kristof Van Malderen, 10v21 ; 14.27.4
2003 R.Finale Tim Clerbout, 13v21 ; 14.34.55
2011 R.Finale  Abdi Bashir, 15v25 ; 14.30.52 
2011 R.Finale  Soufiane Bouchikhi, 16v25 ; 14.32.71 
2005 R.Finale Mario Van Waeyenberge, DNF ; - =18v21
     
10.000 meter
2011 R.Finale Koen Naert, 6v21 ; 29.18.73
2011 R.Finale  Stijn Garain, 7v21 ; 29.25.47 
2009 R.Finale  Koen Naert, 7v18 ; 31.00.73 
2011 R.Finale  Mats Lunders, 8v21 ; 29.26.49 
2013 R.Finale Mats Lunders, 8v20 ; 29.59.37
1997  R.Finale  Tom Compernolle, 10v14 ; 29.49.96 
2009 R.Finale Sanne Torfs, 12v18 ; 32.08.19
2017 R.Finale Dieter Kersten, 14v19 ; 30.36.63
2015 RFinale Lahsene Bouchikhi, 17v23 ; 30.53.62 
2007 R.Finale Michael Brandenbourg, 19v24 ; 32.01.26
2013 R.Finale Emmanuel Lejeune, 19v20 ; 32.15.88
2009 R.Finale Atelaw Bekele, DNF ; - = 16v18
     
110m Horden
1997 Finale Sven Pieters, ZILVER; 13.56w=2v22
2007 Finale  Adrien Deghelt, ZILVER; 13.59 = 2v15
2013 Finale Dario De Borger, 6de=6v16 ; 13.79
2005 Halve F. Damien Broothaerts, 4sf3=14v24 ; 14.05
1999 Halve F. Djeke Mambo, 8sf2=14v26 ; 14.06
2003 Serie Damien Broothaerts, 7h4=23v31 ; 14.24
     
400m Horden
2009 Finale Vincent Vanryckeghem, BRONS = 3v32 ; 49.90
2007  Finale Vincent Vanryckeghem, 6v22 ; 50.88
1997  Halve F. Filip Faems, 5sf2=10v20 ; 52.01 
2013 Halve F. Erik Heggen, 8sf2v2 = 12v32 ; 51.04
2007 Halve F. Michael Bultheel, 3sf3=14v22 ; 52.06
2017 Halve F. Dylan Owusu, 7sf2=15v16 ; 53.10
2005 Halve F. Edwin De Wit, 6sf3=18v19 ; 53.09
1999 Halve F. Filip Faems, 8h2=23v24 ; 62.61
2013 Serie Stef Vanhaeren, 4h2=21v32 ; 51.35
     
3000m Steeple
2005 Finale Pieter Desmet, Brons=3v21 ; 8.41.07
2003 Finale Koen Wilssens, 10v30 ; 8.51.08
2003 Serie Pieter Desmet, 7h2=13v30 ; 8.45.52
2003 Serie Krijn Van Koolwijk, 11h1=21v30 ; 8.59.10
2001 Serie Koen Wilssens, 12h2=25v26 ; 9.09.96
2005 Serie Dries Busselot, 10h2=20v21 ; 9.10.80
     
Hoogspringen
2015 Finale Bram Ghuys, 10v25 ; 2m15
2013 Qual Bram Ghuys, 16v28 ; 2m17
2005 Qual Stijn Stroobants, 13qA=24v29 ; 2m15
2003 Qual Timothy Hubert, 13qB=24v24 ; 2m05
     
Polsstokspringen
2017 Finale Ben Broeders, GOUD, 1v21 ; 5m60
2003 Finale Kevin Rans, 6v23 ; 5m15
2015 Finale Arnaud Art, 7v21 ; 5m30
2009 Finale Denis Goossens, 8v21 ; 5m15
2015 Finale  Ben Broeders, 9v21 ; 5m20
1999 Finale Thibaut Duval, 10v15 ; 5m30 
2001 Qual Thibaut Duval, NM_q=18v18 ; beginhoogte=5m15
     
Verspringen
2013 Finale Jeroen Vanmulder, 5de=5v28 ; 7m79
2011 Finale Nicolas Stempnick, 10de=10v26 ; 7m54
     
Hinkstapspringen
1999 Qual Djeke Mambo, 13q=13v15 ; 15m59
2001 Qual Michael Velter, ff_q ;
     
Kogelstoten
Niemand    
     
Discuswerpen
2013 Finale Philip Milanov, 5de=5v27 ; 59m06
2003 Finale Kris Coene, 6de=6v30 ; 55.61
2005 Finale Milosz Tomanek, 10de=10v26 ; 55.42
     
Hamerslingeren
Niemand    
     
Speerwerpen
2009 Finale Thomas Smet, 5v30 ; 77m84
2003  Qual  Bart Debacker, 10qB=20v20 ; 63m05
     
Tienkamp
2011 Finale Thomas Van der Plaetsen, GOUD =1v22 ; 8.157p BR
2005  Finale  Frederic Xhonneux, 4v23 ; 7.745p 
2013 Finale Niels Pittomvils, 7v28 ; 7.644p
2011 Finale  Cedric Nolf, 9v22 ; 7.640p 
2009  Finale Bruno Carton-Delcourt, 14v20 ; 7.428p
2009 Finale  Jeremy Solot, 17v20 ; 7.069p
     
4x100 meter
2003 Finale BRONS=3v11 ; 39.54
Kristof Beyens - François Gourmet
Xavier Debaerdemaker - Pieter-Jan Vereecke
2005 Finale  6v7 ; 40.45
Tom Schippers - Matthieu Schoeps
Damien Broothaerts - Daniel Baers
     
4x400 meter
2013 Finale ZILVER= 2v13 ; 3.04.90
Seppe Thys - Dylan Borlée
Stef Vanhaeren - Julien Watrin
2009 Finale 4v10 ; 3.04.51
Arnaud Ghislain - Joris Haeck
Arnaud Destatte - Antoine Gillet
2017 Finale 5v12 ; 3.06.45
Alexander Doom - Christian Iguacel
Asamti Badji - Michaël Rossaert
     
     

Vrouwen

     
100 meter
1999 Finale Kim Gevaert, BRONS=3v18 ; 11.39
2003 Finale Elodie Ouedraogo, 5v24 ; 11.55
2007   Halve F. Olivia Borlée, 5sf1=10v38 ; 11.59 
2003 Halve F. Audrey Rochtus, 5sf1=16v24; 11.86
2001 Halve F. Elodie Ouedraogo, 7sf2=21v23 ; 12.07
     
200 meter
1999 Finale Kim Gevaert, 5v19 ; 23.08
2007 Finale Olivia Borlée, 6v32 ; 23.57
2003 Finale Audrey Rochtus, 8v10 ; 24.11
2013 Serie Hanne Claes, 4h2v3=11v20 ; 23.85 (-2.1)
2013 Serie Cynthia Bolingo Mbongo, 4h1v3=12v20 ; 23.96 (-0.9)
     
400 meter
2015 Finale Cynthia Bolingo, 8 = 8v20 ; 52.82
2015 Serie Justien Grillet, 6h1=13v20 ; 53.37
2011 Serie Axelle Dauwens, 4h1 = 11v23; 54.01
     
800 meter
2017 Finale Renée Eykens, GOUD = 1v24 ; 2.04.73
1997 Serie Sandra Stals, DNF_q=19v19 ; -
     
1500 meter
2009 Finale Lindsey De Grande, 4v25 ; 4.15.90
2009 Finale Barbara Maveau, 5v25 ; 4.16.06 
2011 Finale  Lindsey De Grande, 9v20 ; 4.25.24 
2013 Serie Zenobie Vangansbeke, 11h1v2=22v23 ; 4.27.41
2003  Serie  Mieke Geens, 12h2=24v25 ; 4.27.68 
     
5000 meter
2015 R.Finale Louise Carton: ZILVER, 2v17 ; 15.32.75
2017 R.Finale Lisa Rooms, 5v12 ; 16.15.58
2005 R.Finale Liesbeth Van de Velde: 9v12 ; 16.30.37
2015 R.Finale Imana Truyers: 10v17 ; 15.59.93
2005 R.Finale Anke Van Campen: 11v12 ; 16.53.66
     
10.000 meter
1999 R.Finale Catherine Lallemand, 4v12 ; 33.27.90
2009 R.Finale Vanja Cnops, 7v21 ; 35.19.57
1997 R.Finale Sonja Deckers, 8v12 ; 33.54.22
2003 R.Finale Nathalie De Vos, 10v14 ; 34.43.11
2001 R.Finale Ann Parmentier, 12v15 ; 35.04.12
     
100m Horden
2007 Finale Eline Berings, 4de = 4v29 ; 13.12
2011 Finale Anne Zagré, DNF = 8v17 ; - 
2003  Halve F. Elodie Ouedraogo, 7sf1=13v27 ; 13.57 
1997 Halve F. Myriam Tschomba, 4sf3=13v18 ; 14.04
1999 Halve F. Myriam Tschomba, 6sf2=13v19 ; 13.74w
2001 Halve F. Elodie Ouedraogo, 6sf1=15v17 ; 14.22
2003 Serie Elisabeth Davin, 6h2=26v27 ; 14.01
     
400m Horden
2017 Finale Margo Van Puyvelde, 5de = 5v29 ; 57.12
2017 Finale Nenah De Coninck, 6de = 6v29 ; 57.43
1999 Halve F. Elke Bogemans, 6sf1=10v19 ; 58.33
2003 Halve F. Nele Van Doninck, 5sf1=14v19 ; 59.81
     
3000 meter Steeple  
2001 Finale Sigrid Vanden Bempt, BRONS =3v12 ; 10.08.46
2003 Finale Sigrid Vanden Bempt, BRONS =3v17 ; 9.42.04
2013 R.Finale Sofie Gallein, 11v12 ; 10.40.08 
2007 Serie Selien De Schrijder, 8s1=14v19 ; 10.28.86 
     
Hoogspringen
2015 Finale Nafissatou Thiam, ZILVER, 2v26 ; 1.87
2013 Finale Hanne Van Hessche, 7de ; 1.87 
2011 Finale Hanne Van Hessche, 9v20 ; 1.87
2009  Finale  Hannelore Desmet, 10v25 ; 1.79 
     
Polsstokspringen
2013 Qual Aurélie De Ryck, 3m95=20v27
2015 Qual Elien De Vocht, 3m70=25v31
2015 Qual Margaux Quirin, NM_q=30v31 ; aanvangshoogte 3.85
2017 Qual Elien De Vocht, NM_q=24v25 ; aanvangshoogte 3.85
2001 Qual Celine Lete, NM_q=21v21 ; aanvangshoogte 3.65
     
Verspringen
2017 Finale  Hanne Maudens, 6m12 (+0.6) = 12v26 
     
Hinkstapspringen
Niemand    
     
Kogelstoten
2015 Finale Jolien Boumkwo, 6de=6v23 ; 16.47
2007 Finale Catherine Timmermans, 8ste=8v17 ; 15.75
2013 R.Finale Jolien Boumkwo, 14v18 ; 15.21
     
Discuswerpen
1997 Finale Veerle Blondeel, 12v16 ; 48.72
     
Hamerslingeren
2015 Qual Jolien Boumkwo, 14v26 ; 63.24
2017 Qual Vanessa Sterckendries, 15v31 ; 61m75
     
Speerwerpen
2017 Qual  Kato Van Den Brulle, 19v28 ; 48m74 
     
Zevenkamp
2017 R.Finale Noor Vidts, 5v31 ; 5.924p
1997 R.Finale Annelies De Meester, 6v14 ; 5.777p
1999 R.Finale Tia Hellebaut, 7v12 ; 5.548p
2005 R.Finale Sara Aerts, 11v21 ; 5.530p
2017 R.Finale Hanne Maudens, DNF (opgave na dag 1)
     
4x100 meter
2003 Finale 7v9 ; 44.94
Elisabeth Davin - Lien Huyghebaert
Elodie Ouedraogo - Audrey Rochtus
2013 R.Finale Disq in finale
Cynthia Bolingo - Sarah Rutjens
Imke Vervaet - Hanne Claes
2007 Serie 4s1=9v13 ; 44.99
Eline Berings - Olivia Borlée
Wendy Den Haeze - Kim Van Hertem
     
4x400 meter
Niemand    

Nieuws